Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Lituju toho že jsem si ji koupil francouskej pekac-prodano
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 10:11 pm    Předmět: Citovat

přesně Henry jen souhlasím,fakt asi zbytečně na to vůbec reagovat.
A Alione přestávám tě krapet pobírat,sorry ale jakou má horší či lepší péče konkrétního jedince či spíš majitele o auto souvislost s cenami ND???
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
internetik



Založen: 10.3.2007
Příspěvky: 78
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 10:14 pm    Předmět: Re: Lituju toho že jsem si ji koupil francouskej pekac Citovat

znám jedno auto ale je neviditelné Cool
_________________
X1 2.0i Hydro je to mrtvice protože pořád leží Smile (Potkan)
Na Comfortech
X1 1,6i dívčí autíčko, pry její mazlík
Nissan Patrol GR 2.8TD, 6 hrnců,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
internetik



Založen: 10.3.2007
Příspěvky: 78
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 10:18 pm    Předmět: Re: Lituju toho že jsem si ji koupil francouskej pekac Citovat

Henry napsal:
internetik napsal:
Evil or Very Mad tak tyhle sasraný xantie se dobře kupujou ale když to někdo chce prodat tak to nikdo nekoupi!!!!!!!!!! lituju toho že jsem si ji koupil

francouskej pekac


Kolik znáš aut, na kterém se dá letos vydělat, pokud jsi ho koupil loni jako 10-ti leté ojeté??


No koupil jsem ho v roce 2002, samo, že za jiný peníz.


Ale holt to je sport Smile
_________________
X1 2.0i Hydro je to mrtvice protože pořád leží Smile (Potkan)
Na Comfortech
X1 1,6i dívčí autíčko, pry její mazlík
Nissan Patrol GR 2.8TD, 6 hrnců,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Ben



Založen: 24.8.2007
Příspěvky: 44
Bydliště: Vlašim, Domašín

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 10:19 pm    Předmět: Citovat

Za necelé dva roky a skoro 65000 jsem do oprav a údržby vrazil více než 70000. Nejvíce měl stály a sr..y zanedbaná klimatizace, váha vzduchu, prasklá hadice od turba a prasklé přední sklo. Mohlo mě to stát o dost míò, Jenomže denně potřebuji jezdit a tak si ji nechám pravidelně kontrolovat a včas vyměòovat co je potřeba. Když jsem to zpětně probíral, tak si myslím, že u jiných značek bych při těch najetých kilometrech měnil to samé. Je otázka kolik by mě stály díly, ale asi velký rozdíl by tam nebyl. A za práci bych asi neušetřil nic. Holt kdo chce jezdit, musí platit. Létající koberec by se taky časem ošoupal.

BTW: misaku, kam jezdíš ve Vlašimi do servisu?
_________________
Citroen C5 Break, 2.0HDi, r.v.2003
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 11:13 pm    Předmět: Citovat

sima napsal:
A Alione přestávám tě krapet pobírat,sorry ale jakou má horší či lepší péče konkrétního jedince či spíš majitele o auto souvislost s cenami ND???


Já bych řekl, že obě tyto ,,hodnoty" (nebo, jak to mám nazvat) májí vliv na následný stav Xantii v našich bazarech a jejich prodejnost.

Nebo, jak jinak si potom vysvětlit většinou špatný stav Xantii v naších bazarech?
Hodně lidí se projde po bazarech a když tam vidí Xantie v ubohém stavu, tak raději zvolí něco jiného.
Navíc, když hodně bývalých majitelů BX jim ještě Citroena s hydraulikou pomluví.
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 11:28 pm    Předmět: Citovat

Na Rusavě měli všichni velkou výšku? Proč asi? Já jsem tam citroenem nebyl a taky jsem vám tu polòačku nahoru trochu vyrovnal podvozkem.

Nebo, jak jinak si potom vysvětlit většinou špatný stav Xantii v naších bazarech? No to proto, že s těma dobrýma jezdíme my.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lajda



Založen: 4.2.2007
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st březen 25, 2009 7:01 am    Předmět: Citovat

internetik napsal:
Ja osobně jsem kopil xantii od majitele(krevní příbuzný) který se zdál, že se o ní dobře staral. jelikož to bylo moje skoro první auto(jako lepší nebudu pocítat stodvácu a hudrtku) tak jsem mu skočil na všechno. Po měsíci to začalo komplet brzdama a komplet hydraulikou. (pan Rada) no a pak to šlo dal vodní pumpa, tak rovnou rozvody a to pry( me rikal) , že jsou hotovy a mají cca 5000km nalitano. Tak ty silonky doslova!! jsem vyhodil, kladka ta skoro sama upadla. No des. Poloosy, ramena silembloky, kosti, komplet vyfuk i lambda a atd... po roce a pul udelaná hlava a když to bylo sundaný tak znovu rozvody i když to bylo zbytečný měli na jeto 25000km ale už to bylo sundaný tak proč ne je to jen řemen a kladka. Pak abs comp vhaji, nejaky ty čidla a takdalší provozní (normální) věci. Olej po 5000km + filtry. Dal jsem ji srdce i duši ale jednoho dne jsme si s přítelkyní pořídily koně a potřebujeme auto ktery utáhne konsky vozik cca tunu a našeho drobečka 750kg. Nemel bych to srdce to tahnout za Xa - to prostě nejde..... Tak jsme koupili Nissan Patrol 2,8TD. Jsem obyčejný dělník a neutáhnu tolik věcí najednou.(Koně, 3x auto(přítelkyně má taky Xa 1,6 ben)Rodinu, bydlení) Si myslím, že spousta lidi me budou chápat. Půl roku už jsem na svojí Xa skoro nesahnul. Dvakrat za měsíc se s ní projedu abych vyhnal pavouky.
Už ji nechávam ladem, sice me to mrzi ale jinak to nejde.
Confused
No už toho bylo dost ne.


A to chceš po těchto všech opravách prodat? Rolling Eyes Za 8.000,-Kč kdo to koupí, tak ten si promne ruce. Bude jezdit a nemusí do toho skoro nic vrážet.
______________________________
XA II 1,9SD na komfortech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
internetik



Založen: 10.3.2007
Příspěvky: 78
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: st březen 25, 2009 7:17 am    Předmět: Citovat

Zas tak "skvělý" auto to neni, tim chci rict, ze o Xa se musis pernamentně starat a kdyz uz na to nejsou penize a cas, tak co mam delat.
Tim nechci rict že to je nějaká past ale na 14ti letem autě je pořád dost práce i když je spousta věcí vymenenych. Nic nevydrzi vecne. Je to dost dobrá kara, to pohodlícko a dvoulitr v tom.... no pohadka s tim jezdit. (Slapnes a jedes Very Happy )

mam to odlasit a nechat si to pred barakem nebo to nekomu prodat a on si ji bude hyckat a jezdit s ni. co pro ni bude lepsi?? Nebo snad eko likvidace Very Happy
_________________
X1 2.0i Hydro je to mrtvice protože pořád leží Smile (Potkan)
Na Comfortech
X1 1,6i dívčí autíčko, pry její mazlík
Nissan Patrol GR 2.8TD, 6 hrnců,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail




Založen: 24.6.2008
Příspěvky: 55
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st březen 25, 2009 7:36 am    Předmět: Citovat

internetik napsal:
Ja osobně jsem kopil xantii od majitele(krevní příbuzný) který se zdál, že se o ní dobře staral. jelikož to bylo moje skoro první auto(jako lepší nebudu pocítat stodvácu a hudrtku) tak jsem mu skočil na všechno. Po měsíci to začalo komplet brzdama a komplet hydraulikou. (pan Rada) no a pak to šlo dal vodní pumpa, tak rovnou rozvody a to pry( me rikal) , že jsou hotovy a mají cca 5000km nalitano. Tak ty silonky doslova!! jsem vyhodil, kladka ta skoro sama upadla. No des. Poloosy, ramena silembloky, kosti, komplet vyfuk i lambda a atd... po roce a pul udelaná hlava a když to bylo sundaný tak znovu rozvody i když to bylo zbytečný měli na jeto 25000km ale už to bylo sundaný tak proč ne je to jen řemen a kladka. Pak abs comp vhaji, nejaky ty čidla a takdalší provozní (normální) věci. Olej po 5000km + filtry. Dal jsem ji srdce i duši
No už toho bylo dost ne.


Svoji zlobu by jsi měl spíše směřovat na toho Tvého pokrevního příbuzného co Ti to auto prodal v takovém stavu. Auto za nic nemůže.
_________________
Xantia II Activa 3,0 24 V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raww



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: st březen 25, 2009 7:49 am    Předmět: Citovat

Exclamation
Si kupte nový auto, co nepotřebuje vůbec nic, kromě dolívání vody do ostřikovačů a pohonných hmot.
Auto střední třídy bude stát cca kolem mega... a pak ho po 4 rokách chtějte prodat!
A rozhodně promrháte víc peněz než s tou nejzdecimovanější XA Exclamation
_________________
X2 Break 2,1TD Exclusive, HA, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlastimiln



Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Praha 9 - Černý Most

PříspěvekZaslal: st březen 25, 2009 10:48 am    Předmět: Citovat

Pročetl jsem si diskusi a musím říct, že mícháme páté přes deváté. Rozdělil bych problémek do pár různých rovin:

1. Chci a potřebuji jezdit, proto kupuji auto. Nemám na nové, jdu do starého krámu (přátelé odpustí) a doufám, že vydrží ještě pár let sloužit. Údržbu provádím pouze nejnutnější a rozhodně se nebojím ND z vrakoviš, protože „ND před smrtí“ na autě „před smrtí není co zkazit“.
2. Jezdím a auto je moje hobby. Opečovávám svůj vůz, protože k němu mám z nějakého důvodu osobní vztah. Péče o auto se stává mým koníčkem. Vím, že je to už starý krám, ale nedopustím, aby se mu ublížilo. A ND z vrakoviště? Ani náhodou...
3. Nejezdím, jen pečuji. Auto je víc než hobby. Jsem sběratel.

Myslím si, že někde mezi těmito kategoriemi se pohybujeme. Upřímně přiznávám, že patřím spíš do té 1. kategorie. Auto je pro mne spotřební zboží. A nic na tom nezmění fakt, že zjišuji, jak dobré vlastnosti XA má. Koupil jsem ji náhodou a jenom díky tomu, že oproti jiným (třeba Octavia) byla v lepší kondici a výbavě za lepší cenu. Díky klubu jsem poznal pár dobrých lidiček a získal kontakty na opraváře, kteří své práci rozumí.
Až nebudu vědět co s penězi, tak budu nakupovat jen v autosalonech a značkových servisech. Do té doby budu řešit nevyhnutelné a jezdit, dokud mi XA neumře pod rukama....

Teď mne napadlo, je jaro, měl bych mé XA dopřát koupel a po půl roce zjistit, jak je ta červená barva pěkná.
Very Happy
_________________
Xantia Break EXCLUSIVE 2.0 HDi, 109 PS, narozena 09/99, v provozu od 2000


"Jak to má kozy nebo kola, tak s tím budou potíže."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: st březen 25, 2009 11:38 am    Předmět: Citovat

Vlastimile přesně,zase se půl roku nemyla... to bych měl udělat taky,ale ještě to chvilku vydrží,zase padá běloba,no aspoò vyhrnu zevnitř ten humus.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: st březen 25, 2009 11:47 am    Předmět: Citovat

vlastimiln napsal:
...jak je ta červená barva pěkná. Very Happy

ti docela závidím Crying or Very sad Crying or Very sad
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: st březen 25, 2009 12:40 pm    Předmět: Citovat

vlastimiln napsal:
Pročetl jsem si diskusi a musím říct, že mícháme páté přes deváté. Rozdělil bych problémek do pár různých rovin:


A navíc, si myslím, že se často míchá běžná údržba a opravy skutečných závad.

Výměna olejů, filtrů, brzdových destiček a kotoučů, čepů a kdovíčehoještě jsou položky, které na daný počet kilometrů bude mít každé auto. Čím starší a rozšířenější auto, tím větší je nabídka (z druhovýroby), tím lepší jsou ceny. Myslím, že v tomto jsme na tom s PSA auty celkem dobře, neřku-li výborně.

Dále jsou tu položky, které bych nazval taky jako údržba, ale nastávají v méně častých intervalech (rozvody, ložiska, ramena, atp.), ty stojí už jednorázově trošku více peněz. U auta s nejasnou servisní historií jsou buď zanedbané (nutno vyměnit po té dávce km, co už mají 10ti a víceleté Xantie za sebou), případně je nutné je udělat (rozvody), protože často nevíme, kdy (a jestli) je předchozí majitel udělal.

Už jen tyhle dvě skupiny můžou vydat balík, když někdo "dobře" koupí zanedbané auto. Prostě se jen investice, které někdo neudělal (a měl), posunou na nešastníka, nového majitele. Když je toho hodně, dá se frustrace, která stojí na začátku tohoto živého vlákna.

No a třetí skupina jsou pak skutečné závady, to už je o celkové spolehlivosti aut, schopnostech (či spíše neschopnostech některých) servismanů, o diagnostice. Když se tak nad tím zamyslím, tak se tu na fóru nějaké skutečně velké a fatální závady moc často neřeší, z tohoto pohledu je asi opravdu Xantia poměrně spolehlivé a stále ještě relativně jednoduché auto. Život možná více znepříjemòují drobné závadičky francouzského typu (drobné elektrozávady, opotřebované díly hydrauliky a jiné mouchy), ale i tak je to pořád snesitelné, o to více, že jsou často Xantie "srdeční záležitostí". Asi nikde jinde jsem neviděl takovou "sounáležitost" se značkou jako tady Wink

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: ne duben 12, 2009 7:50 am    Předmět: Citovat

pokračování diskuse na téma "koroze" odděleno do tohoto vlákna: http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=2219
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)