Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kontrolka Airbag bliká!!!

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Luky



Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: st červenec 11, 2007 9:31 pm    Předmět: Kontrolka Airbag bliká!!! Citovat

Myslím ,že tady o tomhle problému psalo už více lidí.Před pár dny(zhruba týden),mi umřel alternátor,nezjistil jsem to hned,jelikož se mi nerozsvítila kontrolka dobíjení,jenom lehce prožhavovala takže byla vidět pouze ve tmě.Tím pádem jsem úplně oddělal baterku.A navíc se mi po několika kilometrech jízdy rozblikal Airbag,bliká vždy asi 5 minut a potom zůstane svítit trvale.Problém spočívá v tom že to nedělá pravidelně(počet ujetých kilometrů nebo čas),ale v podstatě kdykoliv a někdy vůbec.Airbagy mám 2,konektory pod sedadly jsem, zkontroloval(samozřejmě s odpojenou baterkou),baterii jsem vyměnil(myslel jsem že problém je v jejím nízkém napětí),alternátor je opraven (14,400 V i s rožnutýmy světly).Tak po pravdě si už nevím rady.Chtěl bych podotknout že asi před 14ti dny jsem měl dole volant(odpojená baterka),kvůli výměně páčky světel.Prosím poraďte,děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lajda



Založen: 4.2.2007
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt červenec 12, 2007 4:29 am    Předmět: Citovat

Ty konektory si jen odpojoval a zapojoval do sebe? Já je mám pod sedadlem řidiče pryč a místo nich jsem dal čokoládku. A mám po problému. Teď mi airbag nesvítí. V těch drátech je většinouproblém u konektorů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luky



Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: čt červenec 12, 2007 6:23 am    Předmět: Citovat

ne jenom jsem je rozpojil,vyčistil a dal zpět.Že bych zkusil čokoládu?Mám ještě jeden dotaz,kde se nachází ØJ. airbagů?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zeturek



Založen: 28.11.2006
Příspěvky: 25
Bydliště: Břasy

PříspěvekZaslal: čt červenec 12, 2007 8:58 am    Předmět: Citovat

Pokud ti blikají čelní airbagy a máš vypínač airbagu spolujezdce, tak by problém mohl být ještě u toho vypínače. Mohlo by pomoci vypnout a zapnout vypínač, takže další možná varianta je špatný kontakt v konektoru vypínače.
Jirka
_________________
X2, 1.8 16V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luky



Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: čt červenec 12, 2007 9:38 am    Předmět: Citovat

Přiznám se že vůbec netuším jestli tam nějaký vypínač mám,ale myslím si že ne,mám starou X1 a mám jenom 2 pytle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lajda



Založen: 4.2.2007
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt červenec 12, 2007 2:30 pm    Předmět: Citovat

Vypínač čelního airbagu je umístěn na tunelu u táhla pro zvedání výšky vozu, alespoò u X2, ale myslím si že je to stejné. Pokud ho máš tak se tam ještě podívej. Jinak budeš muset dráty pod sedačkou spojit natvrdo tak jak já s tou čokoládkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá červenec 13, 2007 6:03 pm    Předmět: Citovat

X I určitě nemá vypínač airbagu spolujezdce a určitě ne u všech X II jsou vypínače airbagů.
MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 13, 2007 8:38 pm    Předmět: Citovat

Moje X2 nemá vypínač airbagu, ale některý ho mají tam, jak je popsáno výše Cool
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
zeturek



Založen: 28.11.2006
Příspěvky: 25
Bydliště: Břasy

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 7:14 am    Předmět: Citovat

Jasně, každá Xa má své zvláštnosti Very Happy
Těžko se ale píše konkrétní rada (třeba pro Lukyho), když nevíš ani rok výroby.... Přitom stačí si udělat podpis a je to Wink
Jirka
_________________
X2, 1.8 16V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 11:02 am    Předmět: Citovat

MíraCB napsal:
X I určitě nemá vypínač airbagu spolujezdce a určitě ne u všech X II jsou vypínače airbagů.
MíraCB

Míro dyš mám 4 pytle, tak automaticky vypínání předního pytle spolujezdce nemám, že? Páč boční se vypnout nedá? Díky
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzejpi



Založen: 13.3.2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 6:19 pm    Předmět: Citovat

Buchta napsal:
MíraCB napsal:
X I určitě nemá vypínač airbagu spolujezdce a určitě ne u všech X II jsou vypínače airbagů.
MíraCB

Míro dyš mám 4 pytle, tak automaticky vypínání předního pytle spolujezdce nemám, že? Páč boční se vypnout nedá? Díky



Já sice nejsem Míra, ale odpovědět ti můžu. Neřekl bych automaticky nemáš, protože já mám taky čtyry pytle a vypínání mám, to se nedá přehlídnout. Samozřejmě to vypíná jen pytel před spolujezdcem, nikoli boční(aspoò myslím). To kvůli dětský sedačce.
_________________
Citroen Xantia 2, 1.8 16V, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jackal



Založen: 29.11.2006
Příspěvky: 81
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út březen 10, 2009 8:20 pm    Předmět: Kontrolka Airbag bliká!!! Citovat

zdravím pánové.
Potřeboval bych radu od zkušených kteří by mohli vědi co to je za problém a jak to odstranit.
Můj problém je blikání kontrolky předních vaků.
Stalo se to potom co jsem trošku poupravil přední část mé Xantie.
Následky jsou zde
http://lh5.ggpht.com/_qH2l2JoCYqk/SZRlMPxMmSI/AAAAAAAAATc/_22CnvIfDcE/s640/DSCF2438.JPG

žádná velká rána to nebyla,ani vaky nevystřelily.Ale po "opravení" auta sem zjistil že mi bliká kontrolka předních vaků.Po otočení klíčku se rozsvítí ale po nastartování místo aby zhasla jak má začne blikat.Pravidelně bliká a nepřestává. Rolling Eyes
Brácha to napíchnul na daignostiku a ta píše tři závady u airbagů :
OFF-NEZNÁMNÁ
524 - Odpalovací obvod přitahovače pásu vlevo
52C- Odpalovací obvod přitahovače pásu vpravo.

Zkoušeli sme závady smazat ale vždy napíše že závady nebyly smazány a tím to končí.
Otázka je jestli to jsou vystřelené patrony předpínačů a pomohlo by jejich výměna,nebo by to nestačilo a muselo by se mazat (reaktivovat) jednotka bagů.
NEBO je to něco jiného než s myslím.
Prosím o pomoc hrozně mě to štve a nevím si rady.Crying or Very sad

Děkuju předem za odpovědi
_________________
Citroen XII 2.0 Hdi 80kW narozená 2001
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)