Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Váha vzduchu u 2.1TD
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Miras2.1TD



Založen: 7.4.2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 7:35 pm    Předmět: Váha vzduchu u 2.1TD Citovat

Zdravíčko netušíte někdo jestli u X1 2.1TD je váha vzduchu? Jestli ano kde ji najdu? Při nižších otáčkách nic moc akcelerace. Tak to tipuju na váhu vzduchu.

Naposledy upravil Miras2.1TD dne so duben 12, 2008 12:20 pm, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bubakkaja



Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 7:45 pm    Předmět: Citovat

to tipujes spatne 2,1 ji nema od klika to zabira
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miras2.1TD



Založen: 7.4.2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 7:59 pm    Předmět: Citovat

Od 1800otáček, pak jak když mě někdo nakopne a tahá jak blázen..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raww



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: út duben 08, 2008 7:39 am    Předmět: Citovat

Miras2.1TD napsal:
Od 1800otáček, pak jak když mě někdo nakopne a tahá jak blázen..


Wink to je normální, neřeš to! Prostě mimo obec jezdi 100km/h na 5 a máš trochu otáčky a pěkně se ti předjíždí.
_________________
X2 Break 2,1TD Exclusive, HA, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miras2.1TD



Založen: 7.4.2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út duben 08, 2008 1:23 pm    Předmět: Citovat

Díky nebudu to řešit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bubakkaja



Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: út duben 08, 2008 7:18 pm    Předmět: Citovat

Jo mi to zabira taky tak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DavidKohout



Založen: 17.2.2009
Příspěvky: 4
Bydliště: NEratovice

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2009 4:27 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den, mam podobny dotaz ohledne vahy vzduchu u Xant X1 2.1TD, jelikoz uz z prispevku je mi znamo,ze vaha vzduchu u tohotu motoru neni, chtel bych se zeptat na nasledující problem.. Pri prevazne zahratem motoru na volvobeh i pri zarazene rychlosti bez plynu si motor sam zveda otacky v rozmezi cca 1000-1700 rpm. Pri prerazeni se otacky zvednou cca o 100 rpm ( kdyz neni motor v zaprahu).. nekdy otacky pomalu klesaji.. pri volnobehu je to jako kdybych sam pridaval plyn a poustel.. tohle trva treba cca 30 s a pak zas spadne na 750 a je klid... nevite nekdo cim by to mohlo byt ? v servise mi technik z citroenu rekl,ze to vypada na vahu vzduchu.. (asi je neznaly ) diky moc.. jinak naftove cerpadlo je nove..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2009 8:17 pm    Předmět: Citovat

DavidKohout napsal:
...v servise mi technik z citroenu rekl,ze to vypada na vahu vzduchu.. (asi je neznaly ) diky moc.. jinak naftove cerpadlo je nove..


Váha vzduchu u 2.1TD (ani 1.9TD) skutečně není. A u motorů kde je, tak ji obvykle najdeš hned za krabicí vzduchového filtru na hadici, kudy jde vzduch dále do motoru. Vypadá to jako kus černé plastové trubky, průměr ~8cm, délka taky tak, vede do ní přes konektor pár drátů. Provedení asi může bývat různé.

Radši nám prozraď ale, co to bylo za Citroen servis a co to bylo za technika, abychom se mu obloukem vyhnuli. Tohle je katastrofa, co tam zaměstnávají za amatéry, nevím, proč jsem si kdy myslel, že ve značkových servisech mají být odborníci...

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Váňa



Založen: 13.5.2008
Příspěvky: 63
Bydliště: Luka nad Jihlavou

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 12:11 pm    Předmět: Citovat

Napadla mě ještě jedna závada, co to může způsobovat.
Na plastové trubce od turba do sání je čidlo teploty nasávaného vzduchu.Stalo se mi víckrát, že jsem po nějaké rozdělávce nezapojil zpátky konektor a auto jelo o dost líněji v oblasti nižšších otáček. Otáčky se obzvl᚝ v tahu do kopce nechtěly zvednout, auto nešlo za plynem.Po sepnutí turba to jelo normálně. Zpočátku jsem nevěděl , co se dějě, teď už to pozmám, že jsem zapoměl na ten konektor.
Jestli máš to čidlo vadné, tak rozdíl nepoznáš. Auto se bude chovat stejně se zapojeným i odpojeným. Chce si čidlo půjčit od někoho. Demontáž jednoduchá za pár minut.
_________________
X2 2,1 TD Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DavidKohout



Založen: 17.2.2009
Příspěvky: 4
Bydliště: NEratovice

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 3:01 pm    Předmět: Citovat

No byl to citroen servis v Kralupech nad Vltavou.. ale jmeno technika si uz nepamatuji.. Jeste jsem byl zaskoceny cenou diagnostiky na xantii.. cena cca 1200 KC... I na moje druhe auto volvo V40 vyjde diagnostika ve znackovim na 700 kc a v neznackovem asi o 50 kc min... Takze muj problem spociva nejspis v teplotnim cidle chladici kapaliny ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
šedivák



Založen: 29.11.2006
Příspěvky: 48
Bydliště: N. Borek

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 5:31 pm    Předmět: Citovat

DavidKohout napsal:
Dobrý den, mam podobny dotaz ohledne vahy vzduchu u Xant X1 2.1TD, jelikoz uz z prispevku je mi znamo,ze vaha vzduchu u tohotu motoru neni, chtel bych se zeptat na nasledující problem.. Pri prevazne zahratem motoru na volvobeh i pri zarazene rychlosti bez plynu si motor sam zveda otacky v rozmezi cca 1000-1700 rpm. Pri prerazeni se otacky zvednou cca o 100 rpm ( kdyz neni motor v zaprahu).. nekdy otacky pomalu klesaji.. pri volnobehu je to jako kdybych sam pridaval plyn a poustel.. tohle trva treba cca 30 s a pak zas spadne na 750 a je klid... nevite nekdo cim by to mohlo byt ? v servise mi technik z citroenu rekl,ze to vypada na vahu vzduchu.. (asi je neznaly ) diky moc.. jinak naftove cerpadlo je nove..


kolísání způsobuje zelené čidlo teploty motoru umístěné z boku na hlavě motoru - tohle je notoricky známé!

2,1 váhu vzduchu v podstatě má, i když nevypadá tak jak všichni znají z HDI, je to jen čidlo za 8000
_________________
X1 2.1TD BREAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ondra1



Založen: 22.1.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 6:12 pm    Předmět: Citovat

Tím si myslel 8000,-Kč?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 11:55 pm    Předmět: Citovat

BLA bla bla.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 7:26 am    Předmět: Citovat

šedivák napsal:
2,1 váhu vzduchu v podstatě má, i když nevypadá tak jak všichni znají z HDI, je to jen čidlo za 8000

A která čidlo si teda myslíš, že to je? Protože na sání máme jen dvě čidla a žádný není za 8 Wink
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
šedivák



Založen: 29.11.2006
Příspěvky: 48
Bydliště: N. Borek

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 4:40 pm    Předmět: Citovat

8 stávalo to DENSO, pokud je to už jinak, jenom dobře. Nicméně pro uživatele DavidKohout je relevantní informace zelené čidlo teploty vody za 350 a pro Josefa2 je to BLA bla bla, každý a si najde to své. Laughing

http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=1564&postdays=0&postorder=asc&start=0
_________________
X1 2.1TD BREAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)