Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Otáčkoměr 19 td

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vlasta Širon



Založen: 29.1.2008
Příspěvky: 42
Bydliště: Øehořov u JIhlavy

PříspěvekZaslal: po květen 12, 2008 9:16 pm    Předmět: Otáčkoměr 19 td Citovat

Zdravím všechny,mám X1 19td rv 96 , otáčkoměr mi stávkuje při zahřátí motoru, v zimě funguje dýl, čím je auto prochladlejší tím dýl jde ale nejvíc tak 10km teď při teplotách nad 15 stupòů tak 5 km . Čidla otáček jsem měnil třikrát,různě čistil a nastavoval vzdálenost od setrváku a pořát to samý . Jediný co mně napadá je že je to v přístrojovce, snad studeòák spoj ,no ale kde ho hledat? Nebo máte někdo stejnou zkušenost ? Je to sice jen otáčkoměr a jezdí to i bez něj ,ale když se vozí tak a maká neřád Evil or Very Mad .
_________________
X1 96 1,9turbo dehet ,masařica
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po květen 12, 2008 9:22 pm    Předmět: Citovat

zdar vlastíku,koukám že máme stejné pekáčee Very Happy
Jinak,je to na tuty studený spoj v palubce,nechat u někoho šikovného proletovat pájené spoje na konektorech,kterými se připojuje přístrojovka,a potom na samotných přístrojích,je lepší to propájet celé,mne to taky udělali celé,myslel jsem si,že budíky ukazují dobře,ale teď jsem zjistil.že mi tam ty studeòáky dělaly bordel s ručičkama,prostě všechno te%d ukazuje trochu jinak,a líp.

Všechny elektronické věci fungují zastudena,od toho se taky říká že studeòák je proto,že zastudena vodí,ale zatepla už nee-stářím cín praskne,a přestává vodit-zastudena má kontakt,ale jak se základní deska ohřívá,a pracuje,tak se kontakt buď rozpojí,nebo se tam udělá přechoďák,a potom budíky kecají(u mně)
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vlasta Širon



Založen: 29.1.2008
Příspěvky: 42
Bydliště: Øehořov u JIhlavy

PříspěvekZaslal: út květen 13, 2008 8:22 pm    Předmět: Citovat

No to jsem tak nějak předpokládal. Teď sehnat někoho kdo to proletuje. S těma pekáčama to máme tak nějak na stejno, taky jsem měnil motor , taky dělám opravy co ostatní, no zatím jsem vystačil s tím co popsali ostatní. No každopádně díky za radu a ochotu odpovědět .
_________________
X1 96 1,9turbo dehet ,masařica
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 4:15 pm    Předmět: Citovat

Prosím tě hlavně a ten "někdo" (kdo bude letovat) neutahuje šroubky co drží budík otáčkoměru.
Teď to nemůžu najít, ale někdo tady psal, že se pokoušel utáhnout šroubky co drží otáčkoměr a zezadu si ukroutil drátky k šroubkům naletované. Pak je problém. Wink
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 7:28 pm    Předmět: Citovat

No,a taky samozřejmě,ty budíky se musí letovat mikropájkou,žádnou pistolovou,nebo klasické kopyto,to fakt ne,jinak se kontakty vyhřejí a je konec
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vlasta Širon



Založen: 29.1.2008
Příspěvky: 42
Bydliště: Øehořov u JIhlavy

PříspěvekZaslal: so listopad 15, 2008 7:10 pm    Předmět: Citovat

No tak jsem se konečně dostal na rozebrání palubovky. Nechal jsem proletovat spoje na konektorech,na přístrojích,prosříkat spoje speciálním roztokem proti oxidaci zalakovat problematická místa a prostě jsem tomu vyhověl. dal jsem vše dokupy , nastaroval a h.vno zázrak se nekonal. Prostě to zase nefachčí. Mad Nevím zkoušel jsem už asi všechno , jen zbývá vyměnit celou přístrojovku. Nemá někdo na 19 td funkční palubovku? Prosím, dejte vědět jestli někdo má a levně dá. Zatím díky a zdar citroenům.
_________________
X1 96 1,9turbo dehet ,masařica
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)