Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kontrolka a čidlo hladiny chladící kapaliny

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nezmar



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 42
Bydliště: Okříšky

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 8:11 pm    Předmět: Kontrolka a čidlo hladiny chladící kapaliny Citovat

Vypadla mě bajonetováhadice na spodní straně chladiče a vytekla mě voda. Naštěstí jsem si toho všiml a zastavil, ještě než se uvařil motor. Nerozsvítila se mě ale žádná kontrolka o stavu hladiny chladící kapaliny. Přitom čidlo na nádobce mám. Nevím ale jestli funguje. Potřeboval bych poradit jak zjistit jestli je toto čidlo v pořádku a jakou má spinat kontrolku. Diky
_________________
bývala Xantia II Turbo D 1,9 1998
Citroen C5 Break 2,2 16V HDI Exclusive

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po srpen 18, 2008 6:20 am    Předmět: Citovat

Tedkom jsem si dvakrát proplachoval chladící systém a zjistil jsem to samé při odpuštění vody se mi nic nerozsvítilo. Vyndal jsem na expanzní nádobce čidlo, je jen na bajonet, čili otočit směrem k blatníku a vytáhnout nahoru. Byly zaoxidované kontakty tak, že ani nic vodit mezin ima nemohlo, pořádně jsem je očistil a teď už to funguje jak má. Pokud Ti tohle nepomůže tak pak jedině dráty.
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nezmar



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 42
Bydliště: Okříšky

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2008 8:44 am    Předmět: Citovat

Tak čidlo se mě povedlo opravit a už funguje. Bylo jenom zaoxidované.
Ještě musím zajistit nějakým způsobem tu hadici, protože už mě 2x vypadla. Vždycky se to stalo při natlakování systemu v koloně nebo při delším stání na křižovatce.
Začalo to dělat až po výměně chladiče za nový dabl. Asi nemá hrdlo chladiče uplně přesný rozměr jako hadice.
_________________
bývala Xantia II Turbo D 1,9 1998
Citroen C5 Break 2,2 16V HDI Exclusive

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
laďa



Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 102
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2008 2:14 pm    Předmět: Citovat

Čau chlapy.Já teď také vypouštěl chladící kapalinu a také se mi nic nerosvítilo!! Rolling Eyes Čidlo tam je,ale jaká kontrolka by se měla rozsvítit,když tam není voda?? V popisu kontrolek jsem žádnou nenašel a nebo jsem ji přehlédl. Shocked Poraďte prosím. Díky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vanil



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 96
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2008 3:07 pm    Předmět: Citovat

Měla byse rozsvítit červená kontrolka v budíku teploty vody + kontrolka stop.
_________________
2.0hdi exclusive-80kw-kombi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2008 8:59 pm    Předmět: Citovat

pak je tam eště STOPka + teplota ( přehřátí ) poho ( podobný, jak s hladinou oleje ) Wink
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)