Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mytí motoru 1,8i 16V

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lukascheck



Založen: 20.8.2008
Příspěvky: 25
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 1:37 pm    Předmět: Mytí motoru 1,8i 16V Citovat

Ahoj , koupil jsem xantii2 break s motorem 1,8i 16V a mám dotaz zda méte někdo zkušenost s mytím tohoto motoru pomocí vapky.Jde mi o to aby tam někam nezatekla voda nebo tak.Díky
_________________
X2 break , 1,8i 16V 81KW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 1:50 pm    Předmět: Citovat

já ho eště za 2 a 3/4 roku nemyl Embarassed no chtěl sem, zkusil sem òáký odmašovadlo ve spreji, lae nic moc to nedělalo, tak sem se na to vybod. Ti tam něco teče bo proč ho chceš mejt?
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlastimiln



Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Praha 9 - Černý Most

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 1:55 pm    Předmět: Citovat

asi aby byl čistý
_________________
Xantia Break EXCLUSIVE 2.0 HDi, 109 PS, narozena 09/99, v provozu od 2000


"Jak to má kozy nebo kola, tak s tím budou potíže."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AJM



Založen: 8.1.2007
Příspěvky: 194
Bydliště: Třeboň

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 3:03 pm    Předmět: Citovat

Já jsem ho několikát umyl, ne přímo Wapkou, ale normál hadicí, nenastal žádnej problém, nemělo by se to dostat nikam, kde by to vadilo....
_________________
Xantia I 18i 8V SX Break Athena 97´pack elecricité, pack froid, pack cuir, pack bois
Xantia I 18i 16V VSX pack electricité, pack froid 97´
Xantia I 18i 8V SX 94´
Xantia II 18i 16V SX pack visibilité, pack look, pack electricité, pack bois 99´
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 4:06 pm    Předmět: Citovat

hlavně to nemej když bude teplej ... dal bych majzla na zapalovací lištu bejt tebou jestli to chceš mermomocí umejt ... takže pokud mejt tak dle mého názoru hlavně když je motor řádně zchladlý a třá jarovou vodou hadříkem .... sice se nedostaneš všude ... ale zas si nenaleješ kam nechceš ... a na zašlou mastnotu bych vzal čistič (odmašovač) brzd třá od würthu...
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 5:24 pm    Předmět: myčka Citovat

Já to myl arvou a normální hadicí a šlo to parádně akorát jsem musel vysušit kabely od svíček a prostor okolo svíček byl plný vody.
Vapku bych asi použil pouze ze spodu a nebo v místech kde neni moc elektriky protože vapka ti vodu dokáže nacpat do konektorů a elektroinstalace.
Už se tu o tom hodně diskutovalo a je na to spoustu názorů ,,na mytí motoru"
Někdo tvrdí že co je mastné to nerezne někdo to má rád čisté ale je pravda že umytí motoru může být dost ryskantní právě pro tu elektriku.
A ještě jedna rada motor nech teplej ale jen trochu aby když ho umeješ a dostane se ti voda kam nemá aby se rychleji odpařila protože se ti může stát že ho umyješ a nepůjde ti nastartovat a pak hledej kde je voda.
to je můj názor a určitě jich je na to víc.
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 5:28 pm    Předmět: Re: myčka Citovat

petr h napsal:
Já to myl arvou a normální hadicí a šlo to parádně akorát jsem musel vysušit kabely od svíček a prostor okolo svíček byl plný vody.
Vapku bych asi použil pouze ze spodu a nebo v místech kde neni moc elektriky protože vapka ti vodu dokáže nacpat do konektorů a elektroinstalace.
Už se tu o tom hodně diskutovalo a je na to spoustu názorů ,,na mytí motoru"
Někdo tvrdí že co je mastné to nerezne někdo to má rád čisté ale je pravda že umytí motoru může být dost ryskantní právě pro tu elektriku.
A ještě jedna rada motor nech teplej ale jen trochu aby když ho umeješ a dostane se ti voda kam nemá aby se rychleji odpařila protože se ti může stát že ho umyješ a nepůjde ti nastartovat a pak hledej kde je voda.
to je můj názor a určitě jich je na to víc.


tak jak se to vezme ... pokud budeš teplej motor (tak že na něm udržíš už ruku) mejt hodně teplou vodou tak vše OK ... a nezapomeò že on má 16V tzn zapalovací lištu a ní cívky a 16V má ty svíčky taky hodně "utopený" v hlavě i když by ty "šnorchly" co k nim vedou měli těsnit ALE nemusí...
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 5:47 pm    Předmět: Re: myčka Citovat

přesně stebou souhlasim s tou teplotou a jak už jsem psal použít raději hadici kde můžeš ubrat prou vody a opatrně oplachovat a pokud se použije nějaké odmaštovadlo tak je dobré potom ošetřit hadice a plasty nějakym přípravkem na gumu a plast.
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukascheck



Založen: 20.8.2008
Příspěvky: 25
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 6:40 pm    Předmět: Citovat

No umýt ho chci aby byl čistej žádný sajrajty tam nemám ale majitel předemnou ho radši nemyl , protože se bál.Ale díky za rady a vezmu to jen vlhkým hadříkem a nějakým tím oživovačem.Nebudu riskovat.Ještě jednou díky Cool
_________________
X2 break , 1,8i 16V 81KW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 7:30 pm    Předmět: Citovat

Já myl jednou při koupi neznalý xantií...a děs běs auto chcípalo půl hodiny pak mě málem celé shořelo,no parádička,od té doby motor nemyt už pátým rokem.Ale klidně bych to umyl hadrem a pomohl si štětcem,asi bych moc nepořizoval,stačí benzin,ten ničemu neublíží a myje skvěle a je po ruce Smile Krom elektroniky se dostane voda i třeba do kř.kloubu řízení a ten pak rezne rychleji,no samé komplikace.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 7:59 pm    Předmět: Citovat

no dyš ste se tu tak pěkně rozhovořili, tak já jednou nechal umejt karbecovej motor v BX a taky sem měl probém, dostala se voda, kam neměla a dopad sem podobně jako sima. Přesně dyš vodou, tak ne tlakem, lae já bych spíš volil jen chemii, třá se sem dostane misak-plysak, ten ho myl nedávno a řekne k tomu svý, z fotek to vypadalo čistý.....
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 10:13 pm    Předmět: Citovat

Motory meju vlažný vapkou a je normálmí pak vyšroubovat lištu a vyfoukat vzduchem celou lištu a svíčky v dírách, nechat chvíli uschnout podle venkovní teploty a neměl by být problém.
Renault byl na todle pěkná svině, dokázala vesměs odejít indučka. Wink
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jíva



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 14
Bydliště: Sedlice u HK

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2008 5:38 am    Předmět: Citovat

Motor po zkušenostech mého okolí jsem nikdy v žádném autě nemyl a mýt nebudu.
_________________
jíva & BX19TZi
BXclub
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2008 11:50 am    Předmět: Citovat

naposledy jsem myl motor na favoritu wapkou, ale pak nechtěl naskočit, tak jsem ho jen pustil z kopečka kousek níž, aby stál na sluníčku a asi po 2 hodinách už běžel OK. od tý doby ale už motory nemeju, jednak nejsou v těch francouzech (aspoò těch co jsem měl) nijak extrémně špinavý ale hlavně už nechci riskovat, že mi to nepojede. Známej má hezký motto: dokud to jede, tak se v tom nijak nehrabat Smile i když tak úplně na 100% s ním nesouhlasím...
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)