Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Palivomer nefunguje

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po září 10, 2007 3:31 am    Předmět: Palivomer nefunguje Citovat

Ahoj,tak se mi ty zavady zas nejak nahrnuly-palivomer na zelene nefunguje,proste obcas jsem nastartoval,a svitila na mne kontrolka na palivomeru a rucicka uplne dole.Stacilo chcipnout a restart,a uz fachal jak mel,pak dal mesic pokoj,a ted zase,mam pulku nadrze,a nefacha,rve na mne hladovy oko,obcas se najednou zvedne,ale po case spadne a sviti mi kontrolka,mel jsem rozdelanej konektor na nadrzi,ale to na pripojeni/odpojeni plovaku vubec nereaguje,pak treba behem jizdy zacne,tam to tedy neni,ted nevim,jestli je to plovak,nebo studenak v palubce,nebo budik v riti,neni na to absolutne spoleh,ted uz 14 dni nefunguje vubec.Budiky jsou pripojeny takovymi zasouvacimi ksandami jako od harddisku,ale mensi,tam bych problem vyloucil
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: po září 10, 2007 7:05 am    Předmět: Citovat

To bud estudený spoj. Zkontroluj a prostříkej zásuvku pod zadním sedadlem u čerpadla. Taky to může být studeòákem v palubí desce, rozebrat a přeletovat.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: st září 12, 2007 8:18 am    Předmět: Citovat

hmm,ale urcite to bude studenej v palubce...ale ja mam jenom trafo pajecku a tou bych to jenom dodelal,takze jestli znate nekoho v praze,kdo by to umel..a udelal Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: pá září 14, 2007 12:14 am    Předmět: Re: Palivomer nefunguje Citovat

JiRaY napsal:
Ahoj,tak se mi ty zavady zas nejak nahrnuly-palivomer na zelene nefunguje,proste obcas jsem nastartoval,a svitila na mne kontrolka na palivomeru a rucicka uplne dole.Stacilo chcipnout a restart,a uz fachal jak mel,pak dal mesic pokoj,a ted zase,mam pulku nadrze,a nefacha,rve na mne hladovy oko,obcas se najednou zvedne,ale po case spadne a sviti mi kontrolka,mel jsem rozdelanej konektor na nadrzi,ale to na pripojeni/odpojeni plovaku vubec nereaguje,pak treba behem jizdy zacne,tam to tedy neni,ted nevim,jestli je to plovak,nebo studenak v palubce,nebo budik v riti,neni na to absolutne spoleh,ted uz 14 dni nefunguje vubec.Budiky jsou pripojeny takovymi zasouvacimi ksandami jako od harddisku,ale mensi,tam bych problem vyloucil

Tady to je normální jev, že to na odpoj. nereaguje, taky jsem se s tím setkal. Dukonce to nereagovalo na posouvání plováku ručně, jak by si člověk myslel. Musíš pokaždé vypnout a zapnout klíč, nebo s tím plovákem šíleně pomalu posouvat.
Mohl by to být ten zmíněný studeòák, s tím jsem se ještě ale nesetkal (v této souvislosti), někdy je to jezdec na odporu v plováku a už se stalo že to bylo z neznámých důvodů palivem ( pouze u nafty) asi blbá hustota. Nechal bych to zatím tak do nového tankování, jestli jde o naftu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
marsbolo



Založen: 17.3.2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: ne červenec 20, 2008 12:31 pm    Předmět: Palivoměr Citovat

Zdravím všechny, mám Xantii 2.0 HDI 109k a najednou mi přestal ukazovat palivoměr kontrolka svítí v rezervě a ručička se ani nehne, plovák jsem vyzkoušel a jeví se jako dobrej a kontakty na něm taky v pohodě, tak jsem se chtěl zepat jestli někdo nevíte než začnu rozebírat palubovku. Díky za pomoc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vanil



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 96
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: ne červenec 20, 2008 7:42 pm    Předmět: Citovat

Možná hloupej dotaz,ale je hladové oko závislé na poloze ručičky palivoměru Question
_________________
2.0hdi exclusive-80kw-kombi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: ne červenec 20, 2008 7:45 pm    Předmět: Citovat

Rozebrat budíky,a proletovat-mám proletováno,a je to v pohodě,dělalo mi to to samé Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: po červenec 21, 2008 9:26 pm    Předmět: Citovat

Vanil napsal:
Možná hloupej dotaz,ale je hladové oko závislé na poloze ručičky palivoměru Question

Na poloze ručičky není, ale na poloze plováku ano.
To znamená, že cesta od plováku až do přístrojovky musí být OK.
V přístrojovce je elektronický obvod který, při malém napětí ( velký odpor snímače palivoměru) rozsvítí kontrolku.

P.S. Moje zkušenost s palivoměrem.
Myslím, že se budík v nulové poloze "lepí", proto se při malém množství paliva nechce zvednout. Pokud jedu dlouhou cestu tak klesá plynule až na nulu a poslední 1-2 mm svítí kontrolka.
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marsbolo



Založen: 17.3.2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2008 11:27 pm    Předmět: Problém s palivoměrem vyřešen Citovat

Tak jsem to vyřešil přidělal jsem plovák z jiné xantie a budík začal fungovat a tak jsem přišel na to že to je plovákem nebo spíš tím odporovým poákem stačilo to pořádně vyčistit a budík opět 100% funguje. Jinak je pravda že jsem měl rozdělanou přístrojovou desku a nevím jestli by tam mohl být studeòák docela by to byla haluz ale aspoò jsem si vyzkoušel jak se přístrojovka vytahuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)