Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

H1 s modrým světlem
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
michal



Založen: 9.5.2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2008 8:26 pm    Předmět: H1 s modrým světlem Citovat

Nazdarek mohou se u nás použivat žarovky s modrým světlem a jaky s němá máte zkušenosti? díkec ( nazval jsem je modré světlo protože jsi tedka nespomenu na jejich název tak prominte)
_________________
Citroen Xantia break 1,8 16V 99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2008 10:15 pm    Předmět: Citovat

Pokud myslíš Xenony, tak můžou pouze pokud byly namontovány na auto už v automobilce při výrobě. Dodatečná montáž je možná pouze za předpokladu, že budou vyměněny světlomety(mají jinou konstrukci a uchycení pro výbojku), namontováno zařízení pro automatickou regulaci sklonu světlometů dle zatížení vozidla a ostřikovače světlometů. Všechny komponenty musí být schváleny automobilkou pro daný typ. Na Xantii se nikdy xenony nemontovaly, tudíž jejich dodatečná montáž není povolena. Ale spousta lidí má načerno neoriginální sady s paticema orig. halog. žárovek (nemají homologaci pro silniční provoz). Taky o nich uvažuju. A na STK to vždy vyměnit za normální halogeny. Xenony s namodralým světlem (6000 K) svítí líp než halogeny, s výrazně modrým světlem (více Kelvinů) už svítí hůř. Jel jsem s Mercedesem, který to měl (z výroby) a svítilo to o cosi líp.

Jsou povoleny halogenové žárovky se světle modrým sklem, pokud mají evropskou homologaci pro silniční provoz. Ale ty svítí bíle.
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomcat



Založen: 28.4.2008
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 12:05 am    Předmět: Citovat

Taky jsem zvažoval xenony ale pro problémy zavrhl. To ty H1 BLUE jsou zajímavé. Když mají 100 watů lze je použít? I na technickou Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jíva



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 14
Bydliště: Sedlice u HK

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 6:18 am    Předmět: Citovat

Dělal jsem pokusy sice na BXku a né s xenony, ale výsledek mne překvapil, proto se zmíním.
Zkoušel jsem žárovky se zabarvením do žluta i do modra. Viděl jsem hůř a hned a rád jsem se vrátil k bílé.
100W žárovky svítí velice dobře, ale nesmí se používat v běžném provozu na silnicích. Krom toho zatěžují víc teplem světlomet a proudový odběr je zhruba 2x větší (mohly by se opalovat kontakty relé nebo přepínače - podle zapojení).
Dají se však koupit žárovky se zvýšenou svítivostí a povolenou watáží. A to je podle mne správnější cesta.
_________________
jíva & BX19TZi
BXclub
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 6:23 am    Předmět: Citovat

Osobně jsem halogenové žárovky o příkonu 100 W schválené pro silniční provoz nikdy neviděl. Na všech bylo vždy napsáno "pouze pro sportovní účely, nepoužívat na veřejných komunikacích" nebo něco podobného. Ale u předchozích 2. aut jsem používal několik let H4 - 100 W a vždy jsem prošel i přes STK. Nikdy to nezjistili. Ale ve výbavě jsem měl halogénovou žárovku s příkonem 60/55 W. A někde mimo pohled schovanou H4 - 100 W. Paraboly mi to nikdy nevypálilo. Ale pro jistotu jsem měl nataženy k žárovkám silnější dráty přímo od baterky (přes relé).
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Paci



Založen: 3.2.2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 6:57 am    Předmět: Re: H1 s modrým světlem Citovat

Tenhle dotaz mě zaujal, něco z mých zkušeností - používal jsem modré klasické H1 ( cca 300Kč/ks ), měli při mých kilometrech živnost asi půl roku ( mám X2 Break 2,1 TDi a přibližně 40tis km/rok ). Kámoš mi namontoval sadu xenonů s paticí H1 do tlumených světel, ( tuším že teplota okolo 8000°K, jsou to ty hodně do modra, cena sady asi 4000Kč s DPH ) a absolutně si nemůžu stěžovat, jen je třeba je dobře seřídit, Xantie svítí opravdu dobře a někteří mají potom s Š120 v protisměru problémy... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 7:13 am    Předmět: Citovat

Problémem je, že každý policajt hned od pohledu z několika metrů pozná, že jsou neoriginální xenonové výbojky v halogenových světlometech. Asi by to prošlo u Fiata Marey, kde se konstrukce (vzhled) halogenových světlometů hodně přibližuje xenonovým, ale ne u Xantie. Holt člověk nesmí potom narazit na blbého policajta. A když už, tak být strašně hodný a poslušný.
Myslím si ale, že by to mohlo být řešitelné a i na STK by se mohli jít klouzat. Samozřejmě pokud by to bylo uděláno kvalitně. Napadá mne : nemá některé auto xenonové světlomety hodně podobné Xantiáckým halogénovým??? Uchycení se dá předělat. Na vrakáčích by se daly sehnat.
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dolph



Založen: 6.3.2008
Příspěvky: 313
Bydliště: F-M

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 8:47 am    Předmět: Citovat

xenony do xantie nepatří.a kde kdo to ví.takže možný průser-od blbého policajta počínaje,až po pořádný průser-kdy se nebourá někdo kdo jede proti tobě,udělá kdoví jakou kravinu,ale když řekne-že jsi ho osilnil světly,které na auto mepatří-máš spoluvinu jak vyšitou.
mně to za to nestojí.
dostanou se koupit různé fakt dobré žárovky-třeba tyto: http://tuning.autodoplnky.cz/zarovky-osram-h1/zarovky-osram-h1-12v-55w-night-breaker-par-s14753571

dopadly v testech úplně nejlíp.
žárovky s modrým sklem jsou úplný propadák-vůbec nesvítí proti obyč. žárovce.v testech dopadly děsně.
_________________
pneuservis,opravy a plnění klimatizací.739 079 629

X1 1,9td break-jedna z mála v plné palbě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AJM



Založen: 8.1.2007
Příspěvky: 194
Bydliště: Třeboň

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 1:02 pm    Předmět: Citovat

Zrovna předevčírem jsem pořídil H1 OSRAM Night Braker, tak jsem zvědav...
Se žárovkami H4 100W jsem dlouhá léta jezdil na BX, bez jakýchkoliv úprav úplně bez problémů, bylo to super.
Jinak se domnívám, že Xa svítí výborně, pokud jsou v pořádku paraboly,žádné překopávání na xenony bych neřešil...
_________________
Xantia I 18i 8V SX Break Athena 97´pack elecricité, pack froid, pack cuir, pack bois
Xantia I 18i 16V VSX pack electricité, pack froid 97´
Xantia I 18i 8V SX 94´
Xantia II 18i 16V SX pack visibilité, pack look, pack electricité, pack bois 99´
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
michal



Založen: 9.5.2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so červenec 19, 2008 6:02 am    Předmět: Citovat

nazdarek asi jsem to všechno špatně řekl co myslim myslel jsem akorad vyměnu žárovek tyvíc svitivé a oni jsou někdy do modra xenony bych si tam nemontoval protože tam nepatři
_________________
Citroen Xantia break 1,8 16V 99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2008 11:18 am    Předmět: Citovat

Ale vždy 100W žárovky jsou u Xantie doporučené do dálkových světlometů... Je to psané v návodu...

Halogenky s xenon efektem bych ale nějak zvl᚝ nechválil. Nesvítí to ani jako xenonky ani jako halogenky. Čili svítí to míò, než xenonky a v tom bílým (resp. šedivým) světle toho moc vidět není. Světlo totiž "splývá" se silnicí. No a pak unikají určité detaily zraku. To chce buď opravdu xenon nebo jen halogen s bílou baòkou.

Ale to jsou mé postřehy. Otec měl ty H4 s modrou baòkou na autě a nic moc... Že to vypadá efektně? Myslím, že důležité je hlavně vidět. Smile

A je potřeba dát si bacha taky na kvalitu. Aby se nestalo, že z nějaké levné šunky se rozteče barva a to je pak na koupi nového světla. A už jsem to viděl. Byly to ty žárovky, které se dají koupit v Baumaxu nebo na poutích.


Co se týče xenonů, zabudovat do Xantie by to šlo i z hlediska legislativy, ale není to jen o tom zabudování. Je potřeba taky mít automatickou regulaci výšky (ne, že by to Xantie potřebovaly Very Happy ) a ještě nějaké vychytávky. Plus teda homologaci těch světel. To si ale nevzpomenu, co...
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2008 8:50 pm    Předmět: Citovat

OSRAM COOL BLUE!!!
Je to homologované a svítí to víc než běžná žárovka.
Neznačkové žárovky můžou mít barvu jakoukoliv a většinou budou svítit blbě.
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
luk.zah



Založen: 6.2.2008
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2008 8:54 pm    Předmět: Citovat

Přesně tak! Jedině Osram Cool Blue!!
Mám je na autě a jsem moc spokojenej. Je to poměrně solidní BÍLÝ světlo a životnost celkem ujde. Kamarád si koupil Osram Nightbreaker, který už tu byl zmíněný - a moje i jeho pocity jsou nic moc-nesvítí zle ale dávají žluté světlo a tak je ty Cool Blue předčí (jsou to ale pouze subjektivní názory dvou lidí...)
_________________
Xantia Berline, 1.8i 16v, r.v. 1997
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomcat



Založen: 28.4.2008
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2008 9:58 pm    Předmět: Citovat

Aby ta homologace nebyla tak úspešnájako změna rozměrů kol,jak někteří píší Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: pá červenec 25, 2008 9:36 am    Předmět: Citovat

tomcat napsal:
Aby ta homologace nebyla tak úspešnájako změna rozměrů kol,jak někteří píší Razz


Homologaci to musí mít už když to kupuješ. Nechat si homologovat jeden výrobek, to by tě vyšlo teda pěkně draho. Smile
Ale samozřejmě, je potřeba si to nechat zapsat i do TP. Sice tam standartně nic o světlech není, ale jakákoli změna oproti stavu z výroby by měla být zapsaná v TP (teď nemám na mysli spotřební zboží, jako pneu jiné značky, olej, LHM apod.). A právě, pokud to chce mít člověk legálně, je potřeba mít na to homologaci a (nebo) atest A 8SD.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)