Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Seřízení dveří

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Torek



Založen: 6.12.2006
Příspěvky: 241
Bydliště: Semily

PříspěvekZaslal: so březen 17, 2007 6:49 pm    Předmět: Seřízení dveří Citovat

Ahoj ,potřeboval bych poradit jak seřídit dveře ,které jsou pokleslé a špatně zavírají a otvírají.nikde jsem nenašel nic čím by se dalo to nějak poštelovat.
A ještě jedna vada,co dělat s tím když zamknu dálkovým ovládánim tak to zamkne ,ale v zápětí se samo odemkne a vydá to divnej zvuk ,po opětovném zamknutí se to potom povede,kde je chyba a dělá to dost často.Díky Torek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
DPD



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 100
Bydliště: Kamýk nad Vltavou

PříspěvekZaslal: so březen 17, 2007 9:39 pm    Předmět: Citovat

Jestli jdou dvere nejak seridit to nevim, ale my jsme meli podobny problem - bylo to v tom, ze pri oprave (jeste pred koupi) opravovali dvere (lezela na boku v prikopu) a neprovarili uchyt pantu dveri skrz, jenom ho privarili ke kastli. Mrkni se na svary u pantu - pokud jsou tam nejake trhliny, tak je to v tom a je to potreba sundat a provarit to zkrs karoserii...
_________________
XA2 Break, 2.0i 16V, Exclusive, Admiral Blue (KNCB), r.v. 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Torek



Založen: 6.12.2006
Příspěvky: 241
Bydliště: Semily

PříspěvekZaslal: ne březen 18, 2007 9:32 am    Předmět: Seřízení dveří Citovat

No,ty ůchyty dveří jsou přivařeny a jsou originál nikdo s tím nic nedělal tak si myslím že po tolika letech to tím nedude. jinak dveře drží díky Torek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Lajda



Založen: 4.2.2007
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st březen 21, 2007 8:47 pm    Předmět: Citovat

Dveře přední jdou výškově seřídit, když se odmontuje přední blatník. Tam také vede táhlo od dveří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st březen 21, 2007 10:44 pm    Předmět: Citovat

Lajda napsal:
Dveře přední jdou výškově seřídit, když se odmontuje přední blatník. Tam také vede táhlo od dveří.

Nic ve zlým, ale to je blbost, ani po sundání blatníku tam žádný seřizování není. V servisech se používá nástroj, kterým se panty přihybají, jiná možnost na seřízení není.
MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Torek



Založen: 6.12.2006
Příspěvky: 241
Bydliště: Semily

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 10:15 am    Předmět: Seřízení dveří Citovat

děkuji všem za pomoc a ochotu.Míro CB již jsem to pochopil nezbyvá nic jiného nežli hrubá síla.Nevím ,ale s tím autem muselo něco být protože dveře jsou jak takž rovné a prece středová mezera je na levé strane asi1cm,a na druhé od zhora do poloviny tedy po skla asi taky a potom dolů se to zužujle
a dole to skoro dře ,sotva tam projde papír.Při kontrole se střechou jsou dveře pohledem skoro kolmé.Torek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
dzejpi



Založen: 13.3.2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 8:38 pm    Předmět: Citovat

Já osobně bych to viděl na důsledek velkosériové výroby a toho zajímavého francouzského způsobu - přivařím panty natvrdo, nasadím dveře a uvidím jak to vyjde.
Soudím tak podle toho, že já mám pravé přední dveře taky nakřivo a soused se stejným typem a r.v. jakbysmet. S blatníkem to lícuje skvěle, ale se zadníma dveřma se to už o takový 3, možná 5mm rozchází.
Opatrně jsem se na ně zkoušel věšet, ale to je asi na houby. Tak kdybyste někdo věděl o nejakým inteligentním způsobu jak to svěsit, tak napište.
_________________
Citroen Xantia 2, 1.8 16V, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kutnohorak



Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne duben 01, 2007 7:49 pm    Předmět: Citovat

mel jsem podobny problem po nehode.řešení je snadné,ale brutální!!!Okynko až dolu apak se pověsit na pootevřené dveře. no a jeto par krat poměřit a hotovol
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlčínek



Založen: 9.12.2006
Příspěvky: 8
Bydliště: praha

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2007 9:36 pm    Předmět: Citovat

já měl podobný problém-dveře byli přivařené nějak divně-je tam plech a ten praskl-provařil jsem to co a je to v poho
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)