Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rozkdované Ir DO na X1

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jóna



Založen: 13.12.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: út červen 17, 2008 7:47 pm    Předmět: Rozkdované Ir DO na X1 Citovat

Zdravím.
>Vím, že se to tu už řešilo, ale toto je spíš postřeh, nežli dotaz<

Před cca půl rokem jsem měnil baterie v DO a jaksi jsem jej měl příliš dlouho bez nich. Takže se DO zřejmě zresetovalo a pak už nefachčilo Sad
Smířil jsem se s tím a snil o Jablotronu. Embarassed
Dnes jdu k autu, hraju si s klíčenkou a ZÁZRAK. Auto se odemklo Shocked Koukal jsem jak vejr, několikrát to zkusil a vopravdu to maká Smile

Jediný, co mě napadá je, že jsem měl z auta vyndaný cca týden akumulátor a přijímač DO se resetnul taky. Je to pro mě záhada. Jen se bojím, aby tam teď nebylo nějaký základní nastavení a nešlo to odemknout kdečím.

Nemáte někdo podobnou zkušenost???
_________________
Michal Jonáš
X1 1.9TD hatchback, rv.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: út červen 17, 2008 9:55 pm    Předmět: Re: Rozkdované Ir DO na X1 Citovat

Jóna napsal:
Zdravím.
>Vím, že se to tu už řešilo, ale toto je spíš postřeh, nežli dotaz<

Před cca půl rokem jsem měnil baterie v DO a jaksi jsem jej měl příliš dlouho bez nich. Takže se DO zřejmě zresetovalo a pak už nefachčilo Sad
Smířil jsem se s tím a snil o Jablotronu. Embarassed
Dnes jdu k autu, hraju si s klíčenkou a ZÁZRAK. Auto se odemklo Shocked Koukal jsem jak vejr, několikrát to zkusil a vopravdu to maká Smile

Jediný, co mě napadá je, že jsem měl z auta vyndaný cca týden akumulátor a přijímač DO se resetnul taky. Je to pro mě záhada. Jen se bojím, aby tam teď nebylo nějaký základní nastavení a nešlo to odemknout kdečím.

Nemáte někdo podobnou zkušenost???


Ahoj, co mám zatím vysledováno, tak drtivá většina IR DO, NENÍ kódovatelná. Tedy jinak, kód je tam jen jeden, statický, nic se nemění.

Jestli ti přestalo chodit DO, tak se pravděpodobně popsul vysílač samotný. A ne úplně, velmi často nalomený některý spoj pod mikroprocesorem, tlačitko nebo drát k němu. Doporučuji propájet, nebo nechat propájet někým, kdo vládne mikropájkou a cínem s kvalitním tavidlem.

Něco se píše i tady: http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=888

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: st červen 18, 2008 8:35 am    Předmět: Citovat

Zdravím Pavle
vím je to tisíckrát popsané, ale zabrousil jsem do manuálu k X1 a tam je popsaná metoda "kódovaní" IR vysílače DO s přijímačem.
Po informacích, které lze přečíst na netu, to radši nezkouším, ale červíček stále hlodá.
Sice je to psané "americky", ale ten postup kódování je jiný pro X1 a pro X2, jsou popsané i dva různé vysílače DO. Z toho usuzuji, že lze kodovat i X1. Question
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: st červen 18, 2008 8:55 am    Předmět: Citovat

OK, tak to upřesním: zatím všechny přijímače v CZ autech, co se mi dostaly do ruky, byly od (dnes už asi zaniklého) výrobce - firmy německé Kiekert. Existuje snad i verze od Valeo, ale tu jsem neviděl, takže nemohu komentovat. Kdesi na britském fóru kdosi psal, že klíček kódoval, takže to třeba možné je. Jenže:

V Xantii I vede k přijímači DO 5-žilový konektor a něm jsou následující signály:

+12V trvale a zem
signály pro povel zamčení a povel odemčení (aktivuje se spojením se zemí).

Poslední, pátý, je +12V ACC z klíčku a tím by se (teoreticky) mohlo přijímači sdělovat, že má být v režimu programování.

Potíž je v tom, že přijímač Kiekert:

* nemá dál na desce signál +12V ACC vůbec použit (takže mikroprocesor se o nějakém programování vůbec "nedoví")
* a ta malá pamě 6210 (u všech verzí přijímače roku cca. 96 - tam je uložen "kód vysílače") není k hlavnímu mikroprocesoru připojena tak, že by ji tento mikroprocesor mohl technicky přeprogramovat.

Jinými slovy: alespoò přijímače Kiekert nelze přeprogramovat na jiný vysílač jinak než jak je to provedeno z výroby.


Druhá věc -nepřímo s tím související- je, že všechny mi dosud známé IR přijímače u Xantií nemají a ani (dokud je nelze synchronizovat) nemohou mít tzv. plovoucí kód. Kód je statický, při každém zmáčknutí stejný. Jinými slovy, pokud si někdo spolehlivě přečte kód klíčku a je schopen ho replikovat, tak do auta se dostane bez problémů.

Abychom nebyli tak paranoidní, odchytit IR kód jen tak "na parkovišti", není tak úplně snadné, ten lump by musel mít spolehlivý IR scanner navíc ještě v optické ose vysílače a být blízko. A komu by tohle stálo za to úsilí, krást takto Xantii I?
To už je lepší cihla nebo vylomit zámek.

U X2 (s rádiem) je to samozřejmě všechno tak, jak má být (plovoucí kód, synchronizace, atd.). DO zlobívá ovšem stejně (ach ta tlačítka).

Tož tak. P.
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: st červen 18, 2008 11:32 am    Předmět: Citovat

Sorry
Vidím, že to máš zmáknutý. Wink
V tom manuálu jsem si všiml jedné věci. U X1 je zobrazený nějaký dálkáč se dvěma tlačítky, který jsem ještě nikdy neviděl.

P.S. Končím a už "nešůrám", abych nevypadal jako "šoural a rýpal".
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: st červen 18, 2008 11:44 am    Předmět: Citovat

Henry napsal:
Sorry
Vidím, že to máš zmáknutý. Wink
V tom manuálu jsem si všiml jedné věci. U X1 je zobrazený nějaký dálkáč se dvěma tlačítky, který jsem ještě nikdy neviděl.

P.S. Končím a už "nešůrám", abych nevypadal jako "šoural a rýpal".


Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Jen šourej a rýpej, bez toho by nebylo pokroku! Šouraly a rýpaly ty máme rádi...

O dvoutlačítkovém (neplést s X2 rádiovým) DO jsem už taky někde slyšel, myslím, že právě na tom britském fóru, dost možná, že tohle je právě to programovatelné.


M.j. Frenk mi tu věnoval jedno DO (bez přijímače), jednotlačítkové Valeo. O tom zatím nevím nic, bo nemám příjímač...

Kdo má dvoutlačítkové, ozvěte se... nebo kdo jste už rozdělali (např. při výměně baterek) DO a máte výšeuvedené Valeo, přihlašte se.

P.
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: ne červen 22, 2008 1:57 pm    Předmět: Citovat

ok2ucx napsal:
Henry napsal:
Sorry
Vidím, že to máš zmáknutý. Wink
V tom manuálu jsem si všiml jedné věci. U X1 je zobrazený nějaký dálkáč se dvěma tlačítky, který jsem ještě nikdy neviděl.

P.S. Končím a už "nešůrám", abych nevypadal jako "šoural a rýpal".


Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Jen šourej a rýpej, bez toho by nebylo pokroku! Šouraly a rýpaly ty máme rádi...

O dvoutlačítkovém (neplést s X2 rádiovým) DO jsem už taky někde slyšel, myslím, že právě na tom britském fóru, dost možná, že tohle je právě to programovatelné.


M.j. Frenk mi tu věnoval jedno DO (bez přijímače), jednotlačítkové Valeo. O tom zatím nevím nic, bo nemám příjímač...

Kdo má dvoutlačítkové, ozvěte se... nebo kdo jste už rozdělali (např. při výměně baterek) DO a máte výšeuvedené Valeo, přihlašte se.

P.


Jenom upřesním, pokud má X I dvě tlačítka, tak je standardně vybavená alarmam a tzv. superzamykáním. Peřád je to ale IR.
Zatím vím pouze o dvou autech, jedno má Mamut...
MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)