Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

XANTIA COMBI 1.8i ,LPG,
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
brnovjiri



Založen: 28.11.2006
Příspěvky: 15
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 9:55 am    Předmět: Citovat

pzw napsal:
Ahoj, já měnil propadlou nádrž na podzim a v Praze jich měli plnej sklad. Ale doba se mění, takže je možná všechno. Nepochybně i nám podražej polivo, pacholci, to nemám strach. Ale furt budem v plusu. Je ovšem fakt, že znám plno velmi striktních odpůrců lpg s heslem, že plyn patří do sporáku Very Happy .. ale je to každýho volba...


Mám break 1.8 16V původní holandan - zatím mi to jede na drc ale končí mi nádrž kde jsi to měnil a jakou nádrž a za kolik? Já jsem z Kladna tak by se mi hodily rady - kde a za kolik eventuelně i to Polsko na případný nákup bomby jak na NETU tak event. adresu firmy okolo Těšína.
Jirka kladno
_________________
X2 1,8i 16v LPG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pzw



Založen: 16.3.2007
Příspěvky: 16
Bydliště: mělnicko

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 6:04 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, já měnil nádrž ve Staré Boleslavi u pana Mačenky, najdeš ho někde na netu. Původní nádrž byl válec na 60 l, tak jsem to neměnil, aby se nemusel předělávat držák. Je to polská nádrž. Jednu nevýhodu to má v tom, že nejde zprovoznit ukazatel stavu plynu, ale to je o zvyk. Podle denního počítadla v pohodě hlídám stav plynu sám. Vyměněný to bylo v postatě na počkání a vyšla mě tuším na šest tisíc. Origo holandská je pekelně drahá. Akorát je problém v tom, že koncovka mi zůstala holandská, takže musím tankovat tam, kde mají redukci, což taky každá pumpa nemá. Asi si pořídím svojí a budu mít definitivní klid. Jo a ohlídej si STK, aby s tí neměli problém. U nás na Mělníku mi rovnou řekli, že mě vyhoděj, že musím u individuálního dovozu vyměnit celej systém. Tak jsem tam ani nejel a v Praze na Čeròáku to prošlo bez keců...
brnovjiri napsal:
pzw napsal:
Ahoj, já měnil propadlou nádrž na podzim a v Praze jich měli plnej sklad. Ale doba se mění, takže je možná všechno. Nepochybně i nám podražej polivo, pacholci, to nemám strach. Ale furt budem v plusu. Je ovšem fakt, že znám plno velmi striktních odpůrců lpg s heslem, že plyn patří do sporáku Very Happy .. ale je to každýho volba...


Mám break 1.8 16V původní holandan - zatím mi to jede na drc ale končí mi nádrž kde jsi to měnil a jakou nádrž a za kolik? Já jsem z Kladna tak by se mi hodily rady - kde a za kolik eventuelně i to Polsko na případný nákup bomby jak na NETU tak event. adresu firmy okolo Těšína.
Jirka kladno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vikicv



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 172
Bydliště: PRAHA 9 - Újezd nad Lesy

PříspěvekZaslal: st červen 04, 2008 8:09 pm    Předmět: Citovat

Ahoj v lednu 2008 jsem si nechal nainstalovat sekvencni vstrikovani LPG do Xantie Break X2 1.8i 16V a jsem spokojeny. Maximalka 190km/h je stejna. Zere v prumeru neco pod 10l/100km, coz je asi o litr vice nez puvodni benzinova spotreba na stejne trase do prace. Pokud dovolite malou reklamu, delala to www.hlpropan.cz v Praze. Jde o system MAGIC2. Cena byla bez koruny 30tis. i s ukazatelem stavu LPG nadrze na diodach a toroidni nadrze misto rezervy pod vozem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pavell



Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: st červen 04, 2008 9:58 pm    Předmět: LPG Citovat

Mám stejné myšlenky.
Vlastním X1 - 1,8i r.v.96. Jak to s tímto motorem šlape?? A kdyby jste doporučili nějakého oravdu profíka, budu rád Wink
Ještě mě zajímá, zda je plyn v autě cítit?? Často v autě spím a nerad bych se otrávil Laughing
Kamarád měl LPG v Mondeu a bylo to uvnitř cítit...
Tak jak to teda je všeobecně s tou bezpečností Question Exclamation
Dík Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
brnovjiri



Založen: 28.11.2006
Příspěvky: 15
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt červen 05, 2008 7:56 am    Předmět: Citovat

To-Pavel mám již 3 auto na LPG ale uvnitř jsem nic necítil nikdy, v tom mondeu musel někde netěsnit v trubkách nebo v reduktoru. LPG je někdy cítit venku při nedokonalém spalování a pokud chceš spát uvnitř tak bych uzavíral plyn na nádrži ručně - to se vyplatí - a pri přejezdech dojíždět tak 100 m na benzin a máš to sichr. Jinak je to cítit v garáži takže parkovat venku nebo dobře větraný přístřešek ale to je dané předpisy a skutečně pozor na jámu v garáži při špatném větrání by mohl by mohl mít zlý soused radost.
jirka
_________________
X2 1,8i 16v LPG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavell



Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: čt červen 05, 2008 3:21 pm    Předmět: Citovat

brnovjiri napsal:
To-Pavel mám již 3 auto na LPG ale uvnitř jsem nic necítil nikdy, v tom mondeu musel někde netěsnit v trubkách nebo v reduktoru. LPG je někdy cítit venku při nedokonalém spalování a pokud chceš spát uvnitř tak bych uzavíral plyn na nádrži ručně - to se vyplatí - a pri přejezdech dojíždět tak 100 m na benzin a máš to sichr. Jinak je to cítit v garáži takže parkovat venku nebo dobře větraný přístřešek ale to je dané předpisy a skutečně pozor na jámu v garáži při špatném větrání by mohl by mohl mít zlý soused radost.
jirka



No jo, ale jak ten plyn zavírat, když ho nechám dát místo rezervy Question To je ten kohout nějak přístupný Question Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vikicv



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 172
Bydliště: PRAHA 9 - Újezd nad Lesy

PříspěvekZaslal: čt červen 05, 2008 7:59 pm    Předmět: Re: LPG Citovat

No pokud by bylo něco cítit, neprojdeš technickou, protože firma montující LPG ti nenapíše revizi, ta je potřebná minimálně před každou technickou, resp. emisemi či po ujetí 20tis km (starší systémy 10tis.). Z toho plyne, že cítit okolo auta LPG je havarijní stav.

Máme u rodičů ještě FELICII COMBI 1.6 na LPG a po utažení všech pásek na hadicích taky přestala smrdět -)

U Xantie tady s tím čerstvým LPG o plynu nic nevím. Všechno je automatika, nic nesmrdí, ... jako normál auto, ale s rezervou v kufru -)


Pavell napsal:
Mám stejné myšlenky.
Vlastním X1 - 1,8i r.v.96. Jak to s tímto motorem šlape?? A kdyby jste doporučili nějakého oravdu profíka, budu rád Wink
Ještě mě zajímá, zda je plyn v autě cítit?? Často v autě spím a nerad bych se otrávil Laughing
Kamarád měl LPG v Mondeu a bylo to uvnitř cítit...
Tak jak to teda je všeobecně s tou bezpečností Question Exclamation
Dík Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pzw



Založen: 16.3.2007
Příspěvky: 16
Bydliště: mělnicko

PříspěvekZaslal: pá červen 06, 2008 8:24 pm    Předmět: Re: LPG Citovat

Ahoj, mám systém namontovanej ještě v Holandsku, nádrž mám v kufru kombíka, což je vlastně uvnitř auta a nikdy nic cítit není, to buď v klidu. Je to plyn a plynaři na předpisy nekašlou, protože se pod to revizní zprávu podepisujou. Toho se fakt bát nemusíš. Já s tím jezdím do 10l plynu, je to o trošku víc líný, než na benzín, ale za ty prachy mi to stojí. Většinu roku jezdím jen do práce, tak co. Profíka ti neporadím, nevím odkud jsi.

Pavell napsal:
Mám stejné myšlenky.
Vlastním X1 - 1,8i r.v.96. Jak to s tímto motorem šlape?? A kdyby jste doporučili nějakého oravdu profíka, budu rád Wink
Ještě mě zajímá, zda je plyn v autě cítit?? Často v autě spím a nerad bych se otrávil Laughing
Kamarád měl LPG v Mondeu a bylo to uvnitř cítit...
Tak jak to teda je všeobecně s tou bezpečností Question Exclamation
Dík Very Happy

_________________
X I Break 97, 1.8i, 8V, LPG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavell



Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: so červen 07, 2008 8:52 am    Předmět: Re: LPG Citovat

[quote="pzw"]Ahoj, mám systém namontovanej ještě v Holandsku, nádrž mám v kufru kombíka, což je vlastně uvnitř auta a nikdy nic cítit není, to buď v klidu. Je to plyn a plynaři na předpisy nekašlou, protože se pod to revizní zprávu podepisujou. Toho se fakt bát nemusíš. Já s tím jezdím do 10l plynu, je to o trošku víc líný, než na benzín, ale za ty prachy mi to stojí. Většinu roku jezdím jen do práce, tak co. Profíka ti neporadím, nevím odkud jsi.

Jsem z Pelhřimova.
Možná je lepší stávající auto prodat a koupit už s LPG??
Taky se říká, že to ničí motor, podpaluje ventili a td... Je to pravda a kolik takový motor může najezdit bez vážné poruchy??? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavell



Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: so červen 07, 2008 8:53 am    Předmět: Re: LPG Citovat

[quote="Pavell"]
pzw napsal:
Ahoj, mám systém namontovanej ještě v Holandsku, nádrž mám v kufru kombíka, což je vlastně uvnitř auta a nikdy nic cítit není, to buď v klidu. Je to plyn a plynaři na předpisy nekašlou, protože se pod to revizní zprávu podepisujou. Toho se fakt bát nemusíš. Já s tím jezdím do 10l plynu, je to o trošku víc líný, než na benzín, ale za ty prachy mi to stojí. Většinu roku jezdím jen do práce, tak co. Profíka ti neporadím, nevím odkud jsi.

Jsem z Pelhřimova.
Možná je lepší stávající auto prodat a koupit už s LPG??
Taky se říká, že to ničí motor, podpaluje ventili a td... Je to pravda a kolik takový motor může najezdit bez vážné poruchy??? Smile


Sakra, jsem to òák zmatlal Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: so červen 07, 2008 9:01 pm    Předmět: Citovat

Lidi,nechci vám do toho kecat,ale nebylo by lepší zkusit tohle vlákno nějak ukončit/přesunout do správné kategorie?Nebo aspon pozadat admina,asi sem moc nechodí...
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)