Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zkroucené přední kotouče
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
carp



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 54
Bydliště: BLATNÁ

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 4:23 pm    Předmět: Citovat

sima napsal:
Buchta napsal:
sima napsal:
Taky jsem uvažoval o ATE značce,ale nakonec jsem dal Fri-Techy a jak se zdá za ty tři roky dobře jsem udělal.

Mám teď taky Fri-Techy + desky, lae zdá se mi to òáký povadlý....najeto už na nich mám cca 2tkm, to už by sedlý měly bejt, ne? Rolling Eyes

Možná jsou fritechy mírně měkčí nemají tak ostrý nástup,což mě přijde ale tak akorát mě to nevadí,když na to dupneš stejně letíš předním sklem....Ale já ti to říkal bubu i snad bobo to někde potvrdil...


Pokud jsou destičky měkčí, zaberou dřív a mají pozvolnější nástup, když tvrdší, tak zaberou později a mají razantnější nástup.
_________________
carp X1break 1.8
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
carp



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 54
Bydliště: BLATNÁ

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 4:30 pm    Předmět: Citovat

Také záleží na kotoučích, zda měkké či tvrdé. Kombinace tvrdý kotouč- měkké destičky=odchází destičky, kombinace měkký kotouč-tvrdé destičky=odchází kotouč.
_________________
carp X1break 1.8
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 6:02 pm    Předmět: Citovat

Nemyslím si-měl jsem předtím nějaké tvrdé německé desky a zabrali ihned a ostře,razantně,prostě se dotkneš pedálu a letíš málem sklem,když to neznáš,měkké jsou prostě měkké,není důvod dle mě,aby zabrali dřív než tvrdé.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 7:32 pm    Předmět: Citovat

Buchta napsal:
sima napsal:
Taky jsem uvažoval o ATE značce,ale nakonec jsem dal Fri-Techy a jak se zdá za ty tři roky dobře jsem udělal.

Mám teď taky Fri-Techy + desky, lae zdá se mi to òáký povadlý....najeto už na nich mám cca 2tkm, to už by sedlý měly bejt, ne? Rolling Eyes


zdar Buchto, neměnil jsi teď už podruhý? jak dlouho máš auto, resp. kolik jsi najel s těma kotoučema? já mám stejný jako ty, občas taky mívám pocit, že byly ostřejší, ale jak už tu zaznělo, když na brzdy dupneš, tak líbáš přední sklo Smile a navíc, od doby, co mám X se ve všech ostatních autech nemůžu zbavit pocitu, že nebrzdí vůbec
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 7:52 pm    Předmět: Citovat

Klucí,myslím,že zapomínáte ještě na další věci.Vrací se dobře písty,jsou dobré pružící planžety,není vyběhaný vodící trn včetně gumy a v neposlední řadě - vrací se ruční brzda, jsou pak pěkně předehřáté a pak už stačí jen málo.
Osobní zkušenost, ten trn ( vodící tyčka ) a ruční brzda - měl jsem kotouč za rok v trapu a nepomůže ani keramický kotouč.
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 10:09 pm    Předmět: Citovat

no asi takhle, to co řikáš jiro, se mi zdá že je v cajku, brzdy sem si tedy dělal sám, ale ten vodící trn je krásně blejskavej a nikde nic nenasvedčuje nefunkčnosti. Ručka snad taky OK, na rovince XA popojíždí bez zádrhelů a kola se mi taky nehřejou.
No Luboši ( ééé kde je to ICQ Cool ), tak 2x sem brzdy nedělal Rolling Eyes Wink ledaže by sis pamatoval, že sem po koupi před 2,5 rokem měnil desky i dyš kotouče to měly za pár, lae rada starších tady rozhodla, že desky stačí a taky € nebylo nazbyt. Najel sem 40tkm a desky nejsou ani v půlce, ale kotouče byly víc než KO, dost pod 18mm, min je 18,2 mm Embarassed Na novejch mám cca 2tkm a prostě sou povadlejší, ale jak řikáte, zastavit na fleku nejni problém, tak je to asi cajk..... dyk já simo vím, že máš zas pravdu Twisted Evil
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 10:20 pm    Předmět: Citovat

Buchta napsal:
no asi takhle, to co řikáš jiro, se mi zdá že je v cajku, brzdy sem si tedy dělal sám, ale ten vodící trn je krásně blejskavej a nikde nic nenasvedčuje nefunkčnosti. Ručka snad taky OK, na rovince XA popojíždí bez zádrhelů a kola se mi taky nehřejou.
No Luboši ( ééé kde je to ICQ Cool ), tak 2x sem brzdy nedělal Rolling Eyes Wink ledaže by sis pamatoval, že sem po koupi před 2,5 rokem měnil desky i dyš kotouče to měly za pár, lae rada starších tady rozhodla, že desky stačí a taky € nebylo nazbyt. Najel sem 40tkm a desky nejsou ani v půlce, ale kotouče byly víc než KO, dost pod 18mm, min je 18,2 mm Embarassed Na novejch mám cca 2tkm a prostě sou povadlejší, ale jak řikáte, zastavit na fleku nejni problém, tak je to asi cajk..... dyk já simo vím, že máš zas pravdu Twisted Evil


mno Mílo já teda nevím ale dle mého názoru když nové destičky tak ne vždy jsou třeba i nové kotouče ale při nových kotoučích bych dával i nový destičky...
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 10:22 pm    Předmět: Citovat

že by to nevyznělo, Shocked mno teď sem dal samo jak desky tak kotouče od stejný firmy....
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: st červen 04, 2008 7:34 pm    Předmět: Citovat

Buchta napsal:
no asi takhle, to co řikáš jiro, se mi zdá že je v cajku, brzdy sem si tedy dělal sám, ale ten vodící trn je krásně blejskavej a nikde nic nenasvedčuje nefunkčnosti. Ručka snad taky OK, na rovince XA popojíždí bez zádrhelů a kola se mi taky nehřejou.
No Luboši ( ééé kde je to ICQ Cool ), tak 2x sem brzdy nedělal Rolling Eyes Wink ledaže by sis pamatoval, že sem po koupi před 2,5 rokem měnil desky i dyš kotouče to měly za pár, lae rada starších tady rozhodla, že desky stačí a taky € nebylo nazbyt. Najel sem 40tkm a desky nejsou ani v půlce, ale kotouče byly víc než KO, dost pod 18mm, min je 18,2 mm Embarassed Na novejch mám cca 2tkm a prostě sou povadlejší, ale jak řikáte, zastavit na fleku nejni problém, tak je to asi cajk..... dyk já simo vím, že máš zas pravdu Twisted Evil


ICQ není, další krám do baráku! Laughing to už bych se pak od počítače asi vůbec nehnul Confused

mám nějak zafixovaný ty menší kotouče, tak z toho jsem vydedukoval, že už jsi měnil obojí.
já dával kotouče i desky, i když kotouče by ještě vydržely, ale uvažuju zhruba takhle: auto mám rok, ještě tak 4-5 let s ním budu jezdit, (dřív many na nový asi nebudou, držet ho dýl se mi nechce, 15ti letý auto je přece jen starý), při kontrole jsem našel destičky už dost hin, kotouče 19mm, to je tak v půlce života, takže výměna by mě asi stejně neminula, jenže když ty prachy do toho dám teď, tak si nový brzdy užiju já, kdybych je měnil třeba až po 4 letech asi by mě štvalo, že to dělám pro někoho jinýho, protože pak už budu pomalu hledat nějakou C5. takhle jsem sice nerad ale musel měnit na minulým autě alternátor i baterii, stálo mě to ještě 3000, ale auto, který nenastartuje a když náhodou jo, tak mu svítí dobíjení bych asi neprodal.
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: st červen 04, 2008 8:14 pm    Předmět: Citovat

Další krám do baráku. Laughing No je to drobet jak rikas, ale furt se to dá vypnout. Wink Jinak s brzdama a vůbec servisem je to jak říkáš, ovšem taky drobet záleží o co konkrétně de. Jako já ty kotouče někde sjel az na 17, ale měření nebylo úplně přesný. Hm hm, taky teda časem budeš koukat to C5, ju, co by to jako mělo bejt? I dys to sem malinko odbočil Embarassed
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: čt červen 05, 2008 4:16 pm    Předmět: Citovat

určitě zase kombík, pokud jde o motor, to ještě nevím, záleží na tom, jak moc budu jezdit a jak na tom budou ceny nafty a benzínu, jestli obojí jako teď, tak asi zase benzín 16V, ale to se teprve uvidí, ani pořádně nevím, jaký motory se do C5 dávají. Ale taky se může stát, že zblbnu a koupím mercedesa Smile
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: čt červen 05, 2008 9:00 pm    Předmět: Citovat

Jo tak eMBéčka by se ti chtělo Wink No já zatím taky break a asi 2.0i 16V, ale je to daleko...
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: pá červen 06, 2008 5:22 pm    Předmět: Citovat

tak tak, je to daleko, ale už dneska je třeba pomalu plnit prasátko, aby za těch 5 let bylo dostatečně vykrmený Smile
ten medvěd je jedinej skopčák, do kterýho jsem ochotnej sednout, žádnej sopl, vw, audi ani bmw to určitě nebude
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lajda



Založen: 4.2.2007
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne červen 08, 2008 9:59 am    Předmět: Citovat

Já jsem před rokem a půl měnil jak kotouče, tak desky. Desky jsou Fri-Tech a kotouče od ATE. Po asi 35 tis. km jsem kontroloval destičky a zjistil jsem, že kotouče jsou sjeté téměř k minimu a desky vydrží ještě tak 5 tisíc km. Takže budu měnit opět desky s kotoučemi.

_________________________________
Xantia II, 1,9 SD na komfortech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nepomucak



Založen: 23.3.2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: čt červenec 10, 2008 12:44 pm    Předmět: Citovat

dzar houpačky .když jsem koupil auto tak jsem tam měl kotouše od Brzdový kotouč, PowerDisc ATE řezani elipsi a dobri drži ted jsou už sjeti tak uvažuju o koupi Zimmermann přední sportovní brzdové kotouče -vzduchem chlazené vrtane.mate nekdo s nima skušenost???dik a houpani zdar
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)