Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

KOMFORTy ANO či NE ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bartali



Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: pá leden 25, 2008 2:45 pm    Předmět: Citovat

no nejdřív řeknu svuj nazor na XA na moji ACTIVA jsem měl něco jako komfor nicméně nevím no koupil jsem šecky normální a jsem spokojen.
ted k těm kulím no nevím jestli membrána má nějaký výrazně podstatný vliv na komfort pružení řek bych že nee při těch tlacích dle mého názoru funguje jen jako oddělující přepážka mezi plynem a kapalinou.

Co se týče těch tlumících plíšku i ty mají vliv na pružení. Ten ventilek se vyrábí u různých koulí na různá auta s různými sílami materiálu a různými planžetkami. Což ve výslkedku udává charakteristiku pružení.
Osobně si mylsím že to má funkci a teď dám příklad auto jede po rovině a najednou díra nebo hrbol. A ted je potřeba aby kolo najednou šlo rychle dolu a pak rychle nahoru a tomuto asi pomáhá ten ventilek. Na jemné pružení asi stačí ta středová dírka. Prostě selsky řečeno rychlá reakce = velké množství kapaliny a to udává i ten ventilek s pplíškama na to jak moc velké a jak rychle záleží na plíškách a středové díře.

Ale vemte to reálně tento systém je navrhován pro náké zatížení v případě že jede člověk sám tak se podmínky mění v případě že ho naložíte do plna tak se podmínky zase mění takže ono nikdy nic není na sto procent. Takže shrnu li to myslím si že je trošku (ne ulně) jedno jaké koule se dají. Rozdíl mezi komfor a obyč je celkem dost že a řeklo by se podle vzhledu že to jsou jiné koule na dvě auta a přitom ne a aute se s komfortama uplně jinak chová. Klidně podle mně někdo může dát gule např z BX ka jen se samozřejmě musí mírně poupravit s ohledem na ventylek, tlak apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlastimiln



Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Praha 9 - Černý Most

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 6:47 am    Předmět: Citovat

Tak už jsem byl téměř rozhodnutý, že půjdu do komfortů.... Auto se mi zdálo tvrdší, tedy zejména zadek.... Ale vypozoroval jsem, že při zátěži v kufru (mám breaka) se VRAZNÌ změní vlastnosti hydrauliky.
Abych to upřesnil, auto většinou používám sám (denně) a breaka mám proto, že 1x za týden vyvážím i rodinku.
Pokud vezu jen rodinku na sedačkách, tak na podlí to má minimální vliv, zadek se mi zdá tvrdší.
Když jsem vezl vzadu dva normální chlapy (každý okolo 1q živé váhy), tak jsem si připadal jak na houpačce.
Pokud vezu něco v kufru (stačí nákup z hypermarketu), tak se vlastnosti také výrazně zlepší.

Tak teď nevím, jestli místo komfortů nemám koupit pytel cementu a natrvalo ho umístit do kufru Laughing
_________________
Xantia Break EXCLUSIVE 2.0 HDi, 109 PS, narozena 09/99, v provozu od 2000


"Jak to má kozy nebo kola, tak s tím budou potíže."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raww



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 7:01 am    Předmět: Citovat

vlastimiln napsal:
Tak už jsem byl téměř rozhodnutý, že půjdu do komfortů.... Auto se mi zdálo tvrdší, tedy zejména zadek.... Ale vypozoroval jsem, že při zátěži v kufru (mám breaka) se VRAZNÌ změní vlastnosti hydrauliky.
Abych to upřesnil, auto většinou používám sám (denně) a breaka mám proto, že 1x za týden vyvážím i rodinku.
Pokud vezu jen rodinku na sedačkách, tak na podlí to má minimální vliv, zadek se mi zdá tvrdší.
Když jsem vezl vzadu dva normální chlapy (každý okolo 1q živé váhy), tak jsem si připadal jak na houpačce.
Pokud vezu něco v kufru (stačí nákup z hypermarketu), tak se vlastnosti také výrazně zlepší.

Tak teď nevím, jestli místo komfortů nemám koupit pytel cementu a natrvalo ho umístit do kufru Laughing


Very Happy cement je blbej, přes pytle docela práší - leda bys je hermeticky uzavřel do igelitu, třeba Wink
A jak to houpalo, když jsem vezl spolujezdce a místo zadních sedadel a v kufru ještě 500kg cukru Cool
_________________
X2 Break 2,1TD Exclusive, HA, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Žulda



Založen: 24.11.2006
Příspěvky: 68
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 8:46 am    Předmět: Citovat

Já vezl kufr plný obkladaček, 300 kg to mělo určitě a takový pohoupání jsem jindy nezažil Wink
_________________
Žulda
Honda Jazz 1.4 Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 10:37 am    Předmět: Citovat

Hm hm, ale jelikož obkladačky nevozím každej den, tak to řeším KOMFORTi Wink
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 4:24 pm    Předmět: Citovat

tak koukám, že to nejlepší pohoupání mě čeká asi až na podzim, až povezu strejčkovi 4 pytle pšenice Cool
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirďa



Založen: 16.5.2007
Příspěvky: 38
Bydliště: Kuřim

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 7:18 pm    Předmět: Citovat

nedávno jsem vezl švárovi matroš na chatu, cca 350 kg,měl jsem čerstvě po dofuku u PaMa a to byl teprve zážitek. kam se hrabe matějská s houpačkama Very Happy Very Happy Wink
_________________
Mirďa z Kuřima. X 1-1,8 8v BREAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 2:00 pm    Předmět: Citovat

Pánové poraďte,
kde koupit nové přední KOMFORTY ( XA VA COMF HL ).
Ale 100% přední Wink Jednou už jsem dostal "zadní" místo "předních" a po reklamaci už nejsou žádné. Crying or Very sad
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirek CB



Založen: 16.6.2008
Příspěvky: 6
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 2:50 pm    Předmět: Nic se nemá přehánět! Citovat

Komforty jsou určitě pěkné svezení, ale ne na všechny silnice a na všechny styly jízdy. Dost se mi zatajuje dech, když si tu čtu o převrtávání otvorů do koulí. Už malá změna tohoto otvoru může znamenat velkou změnu tlumícího účinku a protože XA nemá žádné další tlumiče, můžete si tímto způsobem z ní udělat skákajícího oře, který vás při první příležitoti vyhodí ze sedla. Kdo si tedy svítí na veverky při rozjezdu, měl by si dát pozor, aby se s nimi také někdy nehoupal na větvi. Orientační zkouška na dostatečnost tlumení je ale jednoduchá: auto zatížíme průměrným nákladem, při zapnutém motoru necháme ustálit v provozní poloze a zkusíme rukou rychle zmáčknout nad jednotlivými koly směrem dolů a rychle pustíme. Sledujeme návrat do rovnovážné polohy. karoserie se musí na tuto polohu dostat plynule zdola, nikoliv překmitnout tuto polohu a vracet se na ni shora nebo dokonce kmitnout několikrát. Tolik základní fyzika tlumení kmitů.
Mirek CB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 3:00 pm    Předmět: Citovat

Já tedy nevím Miro CB,ale dotyčný se ptal kde koupit komforty a ne kde je převrtat Wink a navíc je jeden člověk co to umí fakt bezpečně,přál bych ti se v tom projet,nějaké veverky apod.fakt nehrozí.Navíc komforty nejsou fakt jen o větším průměru,ale o tom se už napsalo tu nebo na citr.cz opravdu hodně,jen by se mlelo furt dokola.Dotyčnému radím napsat pamovi komfortní a obecně všechny koule včetně servisu umí opravdu levně!!
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile


Naposledy upravil sima dne po červen 16, 2008 3:02 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 3:01 pm    Předmět: Citovat

Henry napsal:
Pánové poraďte,
kde koupit nové přední KOMFORTY ( XA VA COMF HL ).
Ale 100% přední Wink Jednou už jsem dostal "zadní" místo "předních" a po reklamaci už nejsou žádné. Crying or Very sad


co třeba koupit u me

nové I.F.H.S. za 950,- kus Wink

pošlu na dobírku třeba, nebo osobně ...
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 3:09 pm    Předmět: Citovat

debata o koulích obecně a i komfortech je třeba zde.
Snažil sem se tam trochu objasnit samotnou funkci tlumiče v kouli , proto že někteří trochu tápají (někteří i hodně ) Wink

http://www.citroeny.cz/forum/viewtopic.php?t=10943&postdays=0&postorder=asc&start=0

http://www.citroeny.cz/forum/viewtopic.php?t=10943&postdays=0&postorder=asc&start=25
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 6:33 pm    Předmět: Citovat

Pánové díky za pomoc.

Do první XA jsem si vyrobil "KOMFORTY" sám, ale všechno má svoji životnost. Crying or Very sad
Teď, když se dají koupit originál nové, nechci s tím už laborovat.
Trochu mě zmátla Buchtova poznámka, že Zdeněk KOMFORTY nemá. Embarassed
Po telefonické domluvě můžu prohlásit: " ZDENÌK má všího". Wink

KOMFORTUM zdar.
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirek CB



Založen: 16.6.2008
Příspěvky: 6
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út červen 17, 2008 10:35 am    Předmět: Citovat

Možná nevyznělo jasně z mého posledního příspěvku, že komforty šmahem nezavrhuji. Někdy bych se sám rád trochu více pohoupal. Normální koule je někdy zbytečně moc zatlumená, zvl᚝ když se jezdí s prázdným autem.
Jen jsem chtěl upozornit na možná nebezpečí, která by mohla vzniknout při jízdě s převrtanými koulemi, o kterých se tady také diskutuje, zvl᚝ s plně naloženým autem a po zvlněné silnici. Zvl᚝ v zatáčce to auto nebude sedět, protože ty kmity nestačí utlumit. Tam je ta malá dírka namístě!
Mirek CB Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červen 17, 2008 10:45 am    Předmět: Citovat

Míro, plně s tebou souhlasím v tom , že prasácky převrtané koule jsou jistá smrt Evil or Very Mad
Akorát malá poznámka, při plně naloženém autě je o dost větší tlak v systému pružení, tudíž i kapalina je tlačena přes tlumiš daleko větší silou a razancí v obou směrech . No a v případě rychlejšího proudění kapaliny se pak uplatòuje právě ten tlumič s planžetami ... dírka to nestačí pobrat. Když ovšem je dírka příliš velká už na planžety nezbyde nic a auto je jako "bez tlumičů" Na komfotech je i větší tlak dusíku v kouli než na obyč koulích ... Idea
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)