Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Oranžovej motor
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 11:58 am    Předmět: Citovat

Jde, je to na nich napsáno.
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 12:00 pm    Předmět: Citovat

xantiak napsal:
Ono nejde o to kolik vstřik vydrží s takovou závadou, ale o to že pokud blbe rozprašuje jehla, tak tzv ukapává a to pak může mít fatální následky v podobě upáleného ventilu apod....

Pokud vstrik ukapava, tak to jde VETSINOU poznat pri prudkem pridani plynu motor klepe (zvoni). Pokud prasi rozbiha se normalne.
_________________
X1 1.9TD liftback
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 3:11 pm    Předmět: Citovat

no,tak to zase nemas pravdu,protoze napriklad moje TD zvoní a klepe i normálně,vstřiky nové,a ještě jsem nepotkal TD které by neklepalo,a nevydávalo různé ohavné pazvuky jak na volnoběh,tak v tahu,hlavně když je motor studeny,to je rachot,že by se V3S mohla jít zahrabat Laughing
P.S:motor mám serřízený,nevyběhaný,čerpadlo taktéž,ale oni to ty TD takhle prasácky běhají skoro všechny-zlatej pravidelnej koncernovej motor Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomc



Založen: 8.2.2008
Příspěvky: 253
Bydliště: Rožnov p.R

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 3:34 pm    Předmět: Citovat

NO nejni kravál nejni výkon Exclamation pokud motor klasické koncepce nemá tlaky tak je tišší. takový turbový pfiat po go přehluší i radio Evil or Very Mad
_________________
BX19D Xa 2,0HDI a C5 2,0HDI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tomtrial



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 4
Bydliště: Kozojedy

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 7:33 pm    Předmět: xantie 2,0HDI Citovat

Ahoj,píšu za přítele,je mimo republiku a já mám jeho auto,jak jsem se tu začetla,tak zjištuju že mám asi ten samý problém. Svítí ta oranž.kontrolka,netáhne,je bez výkonu a tak divně bručí,pak zhasne a začne jezdit normálně,po nějaké době se zase rozsvítí. Jezdím s ní poměrně krátkou vzdálenost do práce cca 15km. Vím jen to že vloni v létě nám toto provedla na dovolené a pak při prudším sešlápnutí plynu se z ní zahulilo jak z komína a kontrolka zhasla,při zastávce v servisu nám řekli že byl nejspíš přicpaný katalizátor a od té doby byl klid,ted cca týden to takto zlobí.Nějak nevím jak to řešit,jestli s tím tedy můžu jezdit,jestli to může být katalizátor nebo něco mnohem dražšího,poradí někdo?pohybuju se na Praze východ. Průhonice,Jažlovice,Øíčany,nezná tam někdo nějaky rozumný servis? Nechtěla bych příteli toho mazlika vrátit nějak poškozeného... Zuzka kontakt na mě je n43@seznam.cz
_________________
X2 Hdi Break 109 Hp
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 7:37 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,tak myslím že tím směrem je pan schutz,ten by se na to uměl podívat,kontakt-viz.dobré servisy
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tomtrial



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 4
Bydliště: Kozojedy

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 7:51 pm    Předmět: xantie 2,0HDI Citovat

Tak jsem na to koukala a ten je na druhé straně Sad ,zítra ty servisy prozkoumám a snad tam nějaký najdu,ale dík moc za typ Smile
_________________
X2 Hdi Break 109 Hp
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
webster



Založen: 30.1.2008
Příspěvky: 121

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 7:14 am    Předmět: Citovat

Klepani z motoru se mi ozyva taky. Kdyz jsem auto kupoval pred 10tis., byl chod motoru mnohem tišší. Postupne pridavaji na intenzite. V posledni dobe jeste pribyl novej zvuk, takovy cvakani od motoru - asi 3 Hz a trva 3-5 vterin. Muze to souviset se spatnyma vstrikama nebo mam zacit setrit na dalsi vadnou soucast?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vanil



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 96
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 11:56 am    Předmět: Citovat

Až to bude cvakat pořád tak jeto řemenice na klice.
_________________
2.0hdi exclusive-80kw-kombi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
webster



Založen: 30.1.2008
Příspěvky: 121

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 5:03 pm    Předmět: Citovat

Tak sem byl na diagnostice - chyba regulatoru tlaku paliva. U Vasendy mi rikali, ze je to casta zavada zpusobena nekvalitni zabordelenou naftou. Zkusit rozhejbat aditivama nebo vycistit. Popripade vymena. Koukali i na vstriky a 1. dava malo a 4. dava moc, takze s tim budu muset taky neco udelat Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlastimiln



Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Praha 9 - Černý Most

PříspěvekZaslal: pá duben 04, 2008 7:10 am    Předmět: Citovat

Tak také přispěju se svou kapkou do mlýna.... Stalo se mi to 2x v průběhu jednoho týdne. Náhlý pokles výkonu, auto netáhne, nedá se vytočit, rozsvítí se "K". Vždy se to stalo ve chvíli, když jsem zrychloval (stál na plynu). Po opětovném nastartování se auto chovalo normálně, ale "K" zhaslo až po ujetí cca 40km samo. Možný původ potíží jsem si "diagnostikoval" jako bordel v naftě a přicpaný palivový filtr. Následovala objednávka u Boba a filtr jsem vyměnil. Po vypuštění nádobky filtru do plastové lahve se mi nafta zdála gut, ale filtr byl takový černější... Po výměně jsem se znovu podíval proti světlu na naftu v lahvi a jaké bylo moje překvapení, když na dně lahve byla cca 2cm vysoká vrstva jakéhosi GELU v barvě nafty..... Takže před generálkou motoru doporučuji (já laik a zkušenějším) Laughing začít u jednodušších příčin.....
_________________
Xantia Break EXCLUSIVE 2.0 HDi, 109 PS, narozena 09/99, v provozu od 2000


"Jak to má kozy nebo kola, tak s tím budou potíže."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomtrial



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 4
Bydliště: Kozojedy

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2008 5:44 pm    Předmět: oranžový motor Citovat

Ahoj,tak závada odstraněna,po dotazu jak dlouho nebyl měněný palivový filtr jsme usoudili že cca 35tis km,tak jsme tam dali nový za cca 250kč,koupili nějaký čistič vstřiků co se leje přímo do filtru a zakoupili adetiva do nafty,částka do tisícovky a autí šlape jako hodinky,všem zůčastněným mocmoc děkuji. Ahojky Zuzka
_________________
X2 Hdi Break 109 Hp
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jenyk



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 60
Bydliště: PRAHA 8

PříspěvekZaslal: st duben 16, 2008 6:07 pm    Předmět: Citovat

Mluvil jsem se znamim co dela do naftovych cerpadel a doporucuje "stale pridavani aditiv do nafty"Asi na tom neco bude Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlastimiln



Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Praha 9 - Černý Most

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 8:38 am    Předmět: Citovat

Tak jsem byl přehnanš uspokojený Confused Po výměně pal.filtru to dalo pokoj. Ale včera, cestou z práce se to stalo znovu. Musel jsem (výjimečně) hodně akcelerovat se studeným motorem a ...... "K" se rozsvítilo znovu Sad
Motor šel jen v nouzovém režimu. Po vypnutí a opětovném nastartování táhne normálně. Takže diagnostika mne asi nemine...
_________________
Xantia Break EXCLUSIVE 2.0 HDi, 109 PS, narozena 09/99, v provozu od 2000


"Jak to má kozy nebo kola, tak s tím budou potíže."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomc



Založen: 8.2.2008
Příspěvky: 253
Bydliště: Rožnov p.R

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 9:29 am    Předmět: Citovat

ta spotřeba nic moc !! nešlapeš tomu nějak hodne na krk ?? uvědom si ,že už ma neco zasebou Twisted Evil
_________________
BX19D Xa 2,0HDI a C5 2,0HDI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)