Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Oranžovej motor
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
webster



Založen: 30.1.2008
Příspěvky: 121

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2008 6:41 pm    Předmět: Oranžovej motor Citovat

Tak je to tady. Prestalo tahnout do kopce a rozsvitila se oranzova kontrolka diagnostiky motoru Rolling Eyes Uz se to jednou stalo, asi 3 mesice zpet. Motor bezel ok, tak sem opatrne pokracoval v jizde, asi po 100 km zase zhasla a vse ok. Znovu az ted. Otacky jen do 3tis., vypnul jsem motor, po zapnuti svitila dal, ale motor uz tahnul. Bohuzel nezhasla Sad
Co myslite, je to jen ohlaseni, ze se stala nejaka chyba a vse jede ok? Potrebuji jezdit, nez se dostanu do servisu. Vite o nejake levne diagnostice v Praze a okoli?
Diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jenyk



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 60
Bydliště: PRAHA 8

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2008 6:58 pm    Předmět: Citovat

Jo mne se to stalo taky ted v sobotu.Dneska uz zase zhasnula.Stavalo se mi to hodne v lete a jezdil jsem normalne dal.Nic se nedelo a jezdilo to normalne.Ja jezdim k AUTO VAŠENDA na Balabence.Kolik stoji diagnostika nevim.Je to kamos tak to mam zadarmo.Pojedu tam az pristi tyden tak se ti muzu zeptat. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dolph



Založen: 6.3.2008
Příspěvky: 313
Bydliště: F-M

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2008 6:58 pm    Předmět: Citovat

něco ti blbne a samo se to neopraví.radši zajeď na diagnostiku včas,a se ještě s ØJ domluví....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2008 7:56 pm    Předmět: Citovat

Ahojky,

tady: http://www.citroen-club.cz/article_detail.php?id=43&lang=cze
jsem našel tohle, jestli to není tvůj případ?

citace:
...Další častou závadou vstřikovacího systému vznětových motorů je tečení přepadem. Čerpadlo pak nestíhá dodávat potřebné množství paliva, což má za následek pokles tlaku v common-railu. Øídící jednotka to vyhodnotí jako poruchu a přejde do nouzového režimu. V praxi se to projeví tak, že při akceleraci na plný plyn motor najednou ztratí tah a na palubní desce se rozsvítí kontrolka diagnostiky – určitě moc příjemný zážitek, když zrovna předjíždíte a proti vám se řídí náklaďák. „Chytrý uživatel v tu chvíli běží auto prodat,“. Prodejci v bazarech o tomto problému moc dobře vědí a většinou se budou hodně snažit, aby zákazník při zkušební jízdě nedostal příležitost podržet plyn u podlahy. „Rozhodně trvejte na tom, abyste auto vyzkoušeli pod zátěží. Ideální je táhlé stoupání. Zkuste na čtyřku naplno akcelerovat z rychlosti asi 80 km/h a držte plyn aspoò třicet vteřin – nebo tak dlouho, jak to půjde,” doporučuje...


Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
webster



Založen: 30.1.2008
Příspěvky: 121

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2008 8:17 pm    Předmět: Citovat

Ten popis padne presne. Navic se mi to dnes objevilo po te, co mi to typek na emisich tocil naplno Sad Tusil jsem, ze to tomu starouskovi nebude delat dobre.
Z toho clanku sem nepochopil co znamena "tečení přepadem" - je to vada nejake soucasti? Opravitelna?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
webster



Založen: 30.1.2008
Příspěvky: 121

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2008 8:21 pm    Předmět: Citovat

to jenyk: k Vasendovi jezdim taky, ale nevim kdy se tam dostanu. Posledne sem nechal diagnostiku delat v citroenu v Plzni, stala myslim 800 a vysledek 0. Pry bez zavad, ale spis sem mel pocit, ze to nic nenacetlo, jeste sem z toho nebyl chytrej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 6:11 am    Předmět: Citovat

webster napsal:
Ten popis padne presne. Navic se mi to dnes objevilo po te, co mi to typek na emisich tocil naplno Sad Tusil jsem, ze to tomu starouskovi nebude delat dobre.
Z toho clanku sem nepochopil co znamena "tečení přepadem" - je to vada nejake soucasti? Opravitelna?


Pokud Ti teče víc přepadem u nějakého vstřiku než u ostatních, může to znamenat vadný vstřik. Běžně se dělá test kdy hadičky z přepadů se svedou do čtyř stejně velkých skleniček a po chvilce klapání motoro porovnáš jestli je ve všech stejně, pokud je v nějaké víc nafty ten vstřik víc přepouští na přepad a je umírající.
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
webster



Založen: 30.1.2008
Příspěvky: 121

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 7:25 am    Předmět: Citovat

Diky vsem za rady, jdu se objednat do servisu Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Guxx



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 24
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 9:26 am    Předmět: Citovat

kdyz uz jsme u tech kontrol v servisu, muzete nekdo nejaky doporucit? idealne v okoli Pardubic? Pripadne i jake se tam daji ocekavat priblizne ceny za diagnostiku a pripadnou opravu vstrikovacu?
G:
_________________
Guxx #111635774
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jíva



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 14
Bydliště: Sedlice u HK

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 11:08 am    Předmět: Citovat

Pardubice? Já jezdím s BXkem jen do Holetína:
http://autoservis.holetin.com/index.php?auto=page/cenik
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=6
_________________
jíva & BX19TZi
BXclub
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Guxx



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 24
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 12:02 pm    Předmět: Citovat

no Holetin je super, ale delaji i diagnostiku vstrikovacu? na vse ostatni mohu taktez doporucit:-)
_________________
Guxx #111635774
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jíva



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 14
Bydliště: Sedlice u HK

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 12:35 pm    Předmět: Citovat

Snad se dá do Holetína zavolat, na stránkách moc detailů nemají
http://autoservis.holetin.com/index.php?auto=page/sluzby

Já do BXka leju jen benzín (=> nic neumím Very Happy), ale dotaz můžeš udělat i na
http://www.jetservis.cz/index.html
Kolega v JetServisu byl s hrstí vstřikovacích trysek (benzín) a spokojenost. V jejich ceníku najdeš položku pro čištění i dieselové trysky, telefon mají uveden také. A domluvíš se s nimi určitě, jeden z nich je ze Starých Ždánic a mám dojem, že uvedený mobil je zrovna na něj.
_________________
jíva & BX19TZi
BXclub
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vanil



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 96
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 9:57 pm    Předmět: Citovat

Stím zátahem do kopce myto taky občas udělá,ale jen na pětku a v menších rychlostech,pokud mám víc jak 2000ot tak tahá a tahá bez problémů.Čtyřku můžu roztahávat klidně z 60 a v pohodě.Kolik tak může eště vydržet vstřik s takovou závadou?
_________________
2.0hdi exclusive-80kw-kombi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 7:22 am    Předmět: Citovat

Ono nejde o to kolik vstřik vydrží s takovou závadou, ale o to že pokud blbe rozprašuje jehla, tak tzv ukapává a to pak může mít fatální následky v podobě upáleného ventilu apod....
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vanil



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 96
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2008 11:53 am    Předmět: Citovat

Takže přední brzdy,technická,a pak vesele šetřit dál.Jde podle něčeho poznat jaký druh vstřikovačů mám v autě bez toho abych je demontoval?
_________________
2.0hdi exclusive-80kw-kombi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)