Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Disky

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Miras



Založen: 24.2.2008
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2008 6:09 pm    Předmět: Disky Citovat

Zdravím všechny,mam Xantii X2 break HDI,předepsané disky jsou
6jx15" ET15,mam možnost koupit ty samé ,ale ET18.Z praxe nemá někdo tento rozměr vyskoušený,aby třeba nebyl problém až dám nové
brzdové destičky atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2008 7:44 pm    Předmět: Citovat

Měl jsem možnost koupit taky 6J*15,ale ET19 a prý je to marné zkoušet,leda zbrousit destičky Laughing a kolo by navíc čouhalo nepěkně ven.Prý tam musí být ET max.15,když je vše jak má být,žádné extrémy,podložky vytahané blatníky apod..Ale bacha záleží,zda máš X1 nebo X2,na X1 by ET 18 pasovalo,na X2 ne-prý má X2 větší rozchod kol,což dělá moooc.Aha máš X2 jsem to četl fakt jen hopem,nevadí,tak jsem si to předříkal nahlas,pak to tak brzo nezapomenu Embarassed
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nejt



Založen: 17.5.2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2008 9:56 pm    Předmět: Citovat

ET je nemecky Einpresstiefe = hloubka zalisovani. To je vzdalenost od dosedaci plochy disku na brzdovy kotouc k rovine kolme k ose disku a prochzejici jeho stedem (pneumatiky).

Z toho vyplyva : je li cislo vyssi, je disk vice vzdalen od dosedaci plochy, t.z. ze je kolo blize ke stedu auta. V nassem pripade by potom byl rozchod zad. kol o 2x4=8mm mensi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kouba



Založen: 19.3.2008
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2008 6:48 am    Předmět: Citovat

SIMA : je to přesně naopak, než jsi napsal Smile čím menší ET, tím víc to kolo leze ven z auta!!!
_________________
- Kouba -
1,8i 16V, r.v.1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miras



Založen: 24.2.2008
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2008 7:18 am    Předmět: Citovat

To mě je jasný, že rozchod bude na každé straně o 3 mm menší,ale hlavně, aby to nevadilo nečemu jinému,třeba brzdiče,proto jsem se ptal jestli s tímto ET někdo jezdí a má to vyzkoušený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lukas



Založen: 1.2.2007
Příspěvky: 101
Bydliště: Doksy u Kladna

PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2008 8:18 am    Předmět: Citovat

já jezdím s ET kolem 35 a nejsou problemy (jako s brzdicema a tak, ale neni to uplne echt co se týče mezery mezi pneu a tim "tlumičem"-nevim jak to nazvat:-)... Sice bych nejradsi koupil disky origo ET15-18 na X1, ale nejsou penizky a letos stejne zustanu na zimacich, který už nemají vzorek a na zimu pujdou nove...
_________________

´97, Break 1.8i
dokonalej kombík v max. výbavě
jen s tou spotřebou bych radši jezdil s V6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2008 4:29 pm    Předmět: Citovat

Dobře napsal jsem to přesně naopak s tím ET,ale zas nevím proč zmiñujete příklady typu co mám já na X1,říkám vám,že to co pasuje na x1 nemusí pasovat na x2,nechal jsem si taky poradit a udělal jsem dobře,ale jak chcete no Wink Tady čtěte příspěvek od josefa,nemá to cenu zas přepisovat a takhle tomu opravdu nerozumím,těch variant je trošku víc...
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=129&start=15
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nejt



Založen: 17.5.2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: čt březen 27, 2008 9:38 pm    Předmět: Citovat

Koubo , precti si jeste jednou poradne, co jsm napsal ja. Ty pises cim je ET mensi, tim je vetsi rozchod.
Ja pisi, cim je ET vetsi, tak je rozchd mensi. Kde je chyba ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)