Ostřikovače

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
Odpovědět
staubein
Příspěvky: 3
Registrován: pon 01. srp 2011 0:09:45

Ostřikovače

Příspěvek od staubein »

Ahoj, mám problém s ostřikovačema na mojí Xantii (pofaceliftová, break, r.v.1998, 1.8). Přestal jít zároveň přední i zadní, takže problém vidím někde v pojistce (motorek ani neťukne). Stěrače normálně stírají, ikdyž chci ostřikovat tak se normálně sepnou. Zkoušel jsem hledat nějakou prasklou pojistku, ale marně. Ve všech schématech jsem našel jen pojistku pro ostřikovače světlometů (ty nemám:)), ale ne skel. Poradil byste mi někdo prosím, kde hledat?
Díky moc
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikovače - pojistka?

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Žádná není, je to pojistka pro stěrače. Abych tě uvedl do obrazu, motorek ostřikovačů je zapojen mezi cyklovače, tím se dosahuje obousměrného spouštění, levých, pravých otáček a tím pádem stříkání na čelní okno či zadní okno. Takže pokud neostřikuješ ani jedno okno, bude nejspíše v tahu motorek ostřikovače. Povol si pravé přední nadkolí, v prostoru před předním kolem najdeš nádobku a v ní motorek, do svorek přívodního kabelu zkus zapojit žárovku, pokud ti na ostřikovač nebo zadní ostřikovač zasvítí a kývnou dané stěrače, tak buďto bude špatný kontakt na svorkách motorku, nebo to má motorek za sebou.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
staubein
Příspěvky: 3
Registrován: pon 01. srp 2011 0:09:45

Re: Ostřikovače - pojistka?

Příspěvek od staubein »

ČERT_z_Bx píše:Žádná není, je to pojistka pro stěrače. Abych tě uvedl do obrazu, motorek ostřikovačů je zapojen mezi cyklovače, tím se dosahuje obousměrného spouštění, levých, pravých otáček a tím pádem stříkání na čelní okno či zadní okno. Takže pokud neostřikuješ ani jedno okno, bude nejspíše v tahu motorek ostřikovače. Povol si pravé přední nadkolí, v prostoru před předním kolem najdeš nádobku a v ní motorek, do svorek přívodního kabelu zkus zapojit žárovku, pokud ti na ostřikovač nebo zadní ostřikovač zasvítí a kývnou dané stěrače, tak buďto bude špatný kontakt na svorkách motorku, nebo to má motorek za sebou.

Super, díky moc. Půjdu na to kouknout.
Moos.M
Příspěvky: 28
Registrován: úte 26. lis 2013 18:02:10
Kontaktovat uživatele:

Kontrolka hladiny vody v ostřikovačích

Příspěvek od Moos.M »

Ahoj všem , kamarádka mě oslovila , zda bych se jí nepodíval na jednu ( fatální) věc . I po mnoha vysvětlování že tuto kontrolku nepotřebuje jsem se nechal ukecat a začal heldat problém :-) Jedná se o kontrolka hladiny vody v ostřikovačích :) nevím kde může být chyba , jelikož žárovka je zdravá , na zásobníku vody je čidlo , ale kontrolka nesvítí když dojde ....kde by tam mohla být chyba
Xantia 1.9 TD 1997 66kw
Odpovědět