Stratený/Ukradnutý Kľúč

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Stratený/Ukradnutý Kľúč

Příspěvek od peterkoo »

Zdar hoši, stala sa mi nemilá vec a síce, stratil som kľúč od mojej Xantii X2.
Samozrejme že som mal len ten jediný pretože viac mi ich k autu majiteľ predo mnou nedal.
Auto má imobilizér. Nedávno som domontovával uni dálku, takže do auta sa druhým ovládačom dostanem.
Aký by bol možný ďalší postup? Objednať z Citroen servicu nový kľúč? Stačil by iba s imobilizérom, nemusí byť s ovládačom diaľky. Vedeli by podľa vin čísla vyfrézovať planžetu a nahodiť imo?
VĎAKA ZA KAŽDÚ RADU
Naposledy upravil(a) peterkoo dne ned 08. zář 2013 10:00:38, celkem upraveno 2 x.
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: SÚRNE - Kľúč!

Příspěvek od DukeVanZoom »

Podle VIN ti nikdo planzetu nevyfrezuje. Jako jedine technicke reseni mi prijde auto dalkou odemknout a nova (nebo starsi) sada dvernich zamku a spinacky... Pak to bude chtit jeste asi doladit to immo.
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
Faly
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 18. srp 2011 12:53:27
Kontaktovat uživatele:

Re: SÚRNE - Kľúč!

Příspěvek od Faly »

Já jsem koupil Xantii taky jenom s jedním klíčem. Pro sychr jsem chtěl mít druhý. X2 má v klíči čip. Já jsem nový klíč objednával originál u Citroenu čistě jen podle VINu. Pokud má auto původní zámky, tak podle VINu klíč pasuje. Jenom je problém v tom, že je potřeba auto naučit "znát" kód klíče. A to umí provést origo servis Citroen tím, že se jejich kompjůtrem napíchnou do auta a klíč tam nahrajou. Mě to před čtyřmi lety stálo cca 3.000,- Kč (nový klíč + 5 minut technikova ťukání do kopjůtru, vše origo Citoen...). Snad to tak funguje ještě i dneska. To je ale na dotaz na origo Citroen servis a pak na tom, jak nepojízdný auto dotáhnout do jejich servisu nebo jejich technika k autu. Pokud s tím jejich kompjůtrem vůbec může technik opustit servis. Jestli se dobře pamatuju, tak mi to dělali venku na dvoře před servisem a musel jsem kousek popojet, aby ten jejich sčot napíchnutej do mýho auta chytil wifi signál. Přes internet to asi komunikovalo s fantomasem... . Jeslti jde pomocí Lexie (dostupná diagnostika, kterou někteří citroeňáci mají) nahrát do X2 další klíč a vyhnout se tak originál servisu ti musí napsat někdo, kdo to s Lexií umí.
X2 1,8 16V sedan 1999
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: SÚRNE - Kľúč!

Příspěvek od peterkoo »

Lenže ja už nemám žiadny kľúč... Auto stojí pred firmou a basta :( Nech to stojí čo to stojí len sa bojím toho že mi to nevyfrézujú podľa vinka ako písal DukeVanZoom. S autom ani nepohnem. Max odťahovka
Do Citroena v Nitre som písal, hádam dajú ráno vedieť čo a ako. Medzitým celá firma hľadá moje keys
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: SÚRNE - Kľúč!

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

to jsi borec, ztratit klíč. myslím že xantie jako takové se už nekradou, takže bych věc řešil vypnutím imobilizáru a novým klíčem. Každopádně, já jsem si postavil všechny zámky k X1 na klíč z X2. Klíč z X2 jsem získal na vrakáči zadarmo.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: SÚRNE - Kľúč!

Příspěvek od PaM »

V autorizovaném CITROËNU ti podle VIN nechají udělat klíč i s čipem !!! a to jak samostatný " náhradní" , tak na výměnu do-k ovladači dálky

nechával sem to tak dělat, stálo mě to cca 700,- měl sem to se slevou ... teď to stojí cca 950,-

trvalo to ale asi týden než to přišlo.

objednací kód: 9170 N5 - 951,- kč

nebo k dálce 9170 N6 - 625,- kč


http://img9.rajce.idnes.cz/d0903/6/6585 ... .jpg?ver=2
Obrázek
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: SÚRNE - Kľúč!

Příspěvek od peterkoo »

PaM-e vďaka za radu, už som s nervami na konci :)
Objednám teda u nás v NR ten klasický s imobilizérom. Ono ho bude treba spárovať alebo mi len príde kľúč a ihneď keď prídem k autu bude fungovať? Bez nahratia?
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: SÚRNE - Kľúč!

Příspěvek od PaM »

Musí se polvolit v IMO Lexií . Otočí se klíčkem v spínačce a Lexiií se povolí .. a je to . práce na 5 minut .


Potřebuješ na to ale 4místný KOD z karty klíčů. Pokud ho nemáš, tak lze taky zjistit v Citroenu podle VINu. Bez toho přístupového KODu ti to nikdo v jednotce nepovolí ....
Obrázek
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: SÚRNE - Kľúč!

Příspěvek od peterkoo »

Tak, opracovaný kľúč objednaný. Cena na Slovensku 36,24€, doba dodania 4-5 dní. Diagnostika 10€. Jedna otázka na záver. Dajú sa v immo zablokovať všetky staré kľúče proti naštartovaniu? Pre prípad nájdenia niekým kto vie k akému autu patria? Pretože je dosť záhadné že sa stále nenašli... Ak nie, budem to riešiť pridaním skrytého vypínača
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: SÚRNE - Kluc!

Příspěvek od PaM »

Při "učení" povolování klíče, se zadává počet klíčů a všechny musíš mít u sebe a zastrčit postupně do spínačky, jak píše diag. Ten který nemáš to už pak nenastartuje...
Obrázek
Odpovědět