Mlhovky-nesvítící a jiné problémy

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
Derby-Senda
Příspěvky: 187
Registrován: ned 10. črc 2011 9:26:23
Bydliště: 239219013
Kontaktovat uživatele:

Re: hmlovka nesvieti

Příspěvek od Derby-Senda »

Taky čumím že se dá dostat k mlhovce od předního blikru sem si říkal že to jde jne sundáním celého nárazníku

v konektoru jsou jen + a - k oboum mlhovkám pokud ti jedna nesvítí a druhá ano tak je problém v kabelu mezi nimy je v nárazníku asi ho budeš muset sundat drží na dvouch šroubech z boku pod podběhem kola a třemi dole
Xantia Break 2.0HDi 80kw
Subaru Impreza GT 2.0T 155kw
Uživatelský avatar
radiskp22
Příspěvky: 85
Registrován: sob 05. led 2013 13:35:18
Kontaktovat uživatele:

Re: hmlovka nesvieti

Příspěvek od radiskp22 »

No dá sa tam dostať v pohode cez tú smerovku :) noo a myslim že kabeláž k hmlovkám je ťahaná ľavou stranou čiže od ľavej hmlovky po pravú a zrovna hmlovka na vodičovej strane nejde, a keď som sa díval zo spodu káble sú ťahané v ohybnej hrubej trubke,, ten sa nemal ako poškodiť si myslím,, ako možnosť to je len zhadzovať v minusových teplotách narazník z auta a bez garáže to bude vražda :D a do kábla napätie ide keby bol seknutý bol by mrtvy a tým padom asi aj druhá hmlovka,,, hmmm a nemože to byť ešte nejaké spínacie relé?? hmlovky by mali mať si myslim nejaké relé. Akási záhada toto....
Xantia X2 (break) 2.0HDi 80Kw
Derby-Senda
Příspěvky: 187
Registrován: ned 10. črc 2011 9:26:23
Bydliště: 239219013
Kontaktovat uživatele:

Re: hmlovka nesvieti

Příspěvek od Derby-Senda »

No tak to je divné ale problém máš opravdu v tom káblu že tam jde napětí naprázdno je možné ale jak připojíš spotřebič je na nule podle mého je problém v odbočce k první mlhovce možná se tam dostaneš když sundáš masku nebo ten kryt mezi světli ta ochraná trubička je rozřízlá takže voda se tam dostane podívej se určitě na tu odbočku v tom spoji bude problém
Xantia Break 2.0HDi 80kw
Subaru Impreza GT 2.0T 155kw
Uživatelský avatar
radiskp22
Příspěvky: 85
Registrován: sob 05. led 2013 13:35:18
Kontaktovat uživatele:

Re: hmlovka nesvieti

Příspěvek od radiskp22 »

No takže hoši problém je vyriešený :) po vyše hodine dolovania kabeláže hmloviek z nárazníka som zistil, že chyba je skutočne v tom zelenom konektore. Prvýkrát keď som ho kontroloval som si to nevšimol,, ale pravdepodobne predošlý majiteľ do toho fušoval,, tesne pri konektore v trubke sa mu asi sekli drôty a pomerne nekvalitne to zaletoval a celé zabalil do izolačky,,, spoje časom zoxidovaly a dva boli odlomené. Takže spoje sú opravené, ošetrené a hmlovky zas svietia ako majú.. takže ďakujem za rady. ;)
Xantia X2 (break) 2.0HDi 80Kw
tomcat
Příspěvky: 48
Registrován: stř 29. čer 2011 11:13:47

Re: hmlovka nesvieti

Příspěvek od tomcat »

Mám dotaz,odkud je dobrý volný přístup k tomu konektoru k mlhovkám .Nahoře je nacpaná baterka,dole v nárazníku je bufík.Jde se k tomu dostat bez sundávání nárazníku?
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: hmlovka nesvieti

Příspěvek od PaM »

radiskp22 píše: potom som vybral predný blinker aby som sa k hmlovke dostal, ...

radiskp22 píše:Nie nie nepomýlil som sa, u Xantii 2 sa k prednej hmlovke dá najlepšie dostať keď sa vyberie von predná smerovka zo svetlometu rukou sa dá pekne nahmatať. Tadiaľ sa dá pekne aj žiarovka vymeniť,,:

Derby-Senda píše:Taky čumím že se dá dostat k mlhovce od předního blikru

radiskp22 píše:No dá sa tam dostať v pohode cez tú smerovku :)...


A tohle si vyzkoušel :?:
Obrázek
mevi
Příspěvky: 142
Registrován: ned 26. čer 2011 14:22:28

Re: hmlovka nesvieti

Příspěvek od mevi »

Pame taky jsem na to čuměl ale asi má pravdu zkoušel jsem to sice na autě kde chybí celej světlomet ale kupodivu se k té žárovce opravdu dá dostat zezhora. No dobrá informace po tolika letech :D
snek650
Příspěvky: 4
Registrován: stř 24. dub 2013 10:11:36

Problem se zapojenim prednich mlhovek

Příspěvek od snek650 »

Ahoj. Potreboval bych prosim poradit. Mam xantii x2 r.v 98 1.9 td 66 kw. Zde na foru i na tom starem jsem nic nenasel. Jen utrzky nebo nefunkcni odkazy. Manzelce se povedlo zaparkovat auto do pangejtu a proto jsem resil koupi noveho narazniku. Povedlo se mi naraznik koupit s mlhovkami. Nevim jak je zapojit. packu jsem vymenil a dokonce i sviti kontrolka na palubce. Hledal jsem konektor co by tam mel byt ale nasel jsem jen jeden hnedy, tam ale nepasuje zase konektor zeleny od mlhovek a navic jsem tu nasel rozlozeni relatek u motoru a bohuzel to nesedi s tim mym autem. S elektrikou si moc nerozumim. Dodal bych foto pojistkove skrinky u motoru, ale je moc velike na vlozeni. diky moc

ok necham to zde
Xantia x2, r.v 98. 1,9td 66kw
snek650
Příspěvky: 4
Registrován: stř 24. dub 2013 10:11:36

Re: Mlhovky-nesvítící a jiné problémy

Příspěvek od snek650 »

koukam ze mi tu asi nikdo nepomuze. Tak me zbyde dat auto do servisu :cry: , diky za rady
Xantia x2, r.v 98. 1,9td 66kw
pucholt
Příspěvky: 28
Registrován: pon 18. črc 2011 7:51:17

Re: Mlhovky-nesvítící a jiné problémy

Příspěvek od pucholt »

Nevím nečetl jsem všechny reakce, ale napadlo mě jestli nemáš v háji relé zapínání mlhovek. A nebo poměrně častý problém - páčku... ale spíš bych zkusil to relé...na páčce většinou začnou blbnout blinkry.
Odpovědět