Funkce vetraku-sahary

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Funkce vetraku-sahary

Příspěvek od PaM »

Jirka86 , Zoro1, Rorschach .... jedná se o jednu a tu samou osobu a to

Zdeněk Homolka, tel: 702370590 , RZ auta 3B2 9532, zelená kombi X1 1,9td


Dluží mi 700,- za novou kouli, kterou jsem mu montoval přes velkou bolest s čerstvě zlomenými žebry.

Nekomunikuje, na mejly, sms a tel nereaguje ... je to šmejd, zmrd :!:
Obrázek
KITT
Příspěvky: 66
Registrován: ned 03. srp 2014 21:44:09

Re: Funkce vetraku-sahary

Příspěvek od KITT »

Dobrý den,
dnes se mi stalo, že jsem za deště při zapnuté klimatizaci objevil fungující STOPku.
Auto se najednou přehřál, teplota oleje i vody nahoře, kontrolka vody svítí, STOPka svítí a já jsem v šoku.
Takže lilo, jako o povodních ven jsem nemohl a tak jsem čekal, nakonec jsem čekal příliš dlouho, takže jízda cca 4km domů se zapnutou klimou která na 18st spíše topila a v garáži jsem zjistil, jen to, že mám v pojistkové skřínce pod kapotou rozpečenou 10tku pojistku z pozice F15, to je světlo.
Když jsem otočil pojistkovou skřínku tak pod 30/40 pojistkou patřící větráku není žádný konektor, takže jediné co mne napadá je, že to někdo zapojil někde na drát k tomu světlu, ale ten přeci nemá stálej proud.
Proč mne to napadlo, po odstranění zpečence se rozjela jedna sahara pravá (pohled řidiče).
EDIT - 30.7. 2016
Jo a sahary mi tuším jedou tak, že nevím vlastně jak, pravá (pohled řidiče) jede na klimu když budík ukazuje nízkou teplotu jestli se ta druhá levá (pohled řidiče) rozjede na teplotu kapaliny a nebo se zapojí až když je moc horko a pak spálí pojistku nevím, ale vím, že ta pravá (pohled řidiče) jede určitě odstupňovaně.
Jo relátka tam mám tři, funkčnost jsem nezkoušel nevím jak.
Také tam mám 2 hrubé dráty na 2 velké 40tky pojistky, ale mám mít vůbec pod kapotou v pojistkách 30/40 pozice F3 vůbec konektor?
Ta dostupná schémata na pojistky a kopie příručky se mi zdají pouze na X1, že by v tom nebyl rozdíl...
pojistka.jpg
Xantia II 2.0i 16v 97kW Exklusive - MODRÝ MAURITIUS, dv: 1998 21.7.
C3 I 1.4HDi
KITT
Příspěvky: 66
Registrován: ned 03. srp 2014 21:44:09

Re: Funkce sahary - klimatizace

Příspěvek od KITT »

Tak vyměnil jsem všechny tři relátka za nové a sahary nejedou. Nejedou ani když zapnu klimu. Nejede ani jedna. Takže auto se drží s teplotou pod 90 jedině když jedu nad 60km/h, po městě a při pomalé jízdě nedej bože v koloně vařím. Ještě mne napadlo čidlo teploty, ale na chladiči ho nevidím, je to jedno s čidel u termostatu? Ostatně ten mám také pro jistotu koupený, ale už se bojím, že to bude buď nedohledatelná blbost, nebo třeba taková ŘJ chlazení a tu nekoupím, nebo spálené sahary (ale jedna jela-už nejede), tak nevím.
edit:
dnes jsem našel pod ŘJ chlazení jeden minusovej drát s očkem po připojení na kos´tru se roztočí levá sahara, problém je, že jede pořád když je zapnutý klíček. Když to zapojím třeba na spínač, že bych si to jako zapnul když bude moc chorko, tak to začne blikat chyba motoru.
Fakt už nevím, chce to elektrikáře co se vyzná.
edit:
při laborování s různýma relátkama jsem při zapnuté klimě a tvrdém/nucenéém sepnutí relátka zjistil, že jede i ona původně funkční sahara. Výsledkem bylo ovšem pouze to, že vím, že obě jsou funkční, ale nejsem schopen je rozject tak jak se má. A ještě jsem zjistil, kdyžz jsem odpojil konektrory z čidel na přírubě k termostatu, že na hnědém nemám ani na jednom drátku proud, na modrém mám 14.něco a 5.něco, na zeleném jenom 5,něco, hmm.
Při zapnutí klimatizace se žádný větrák už nezapne a při přehřátí rovněž. NĚCO mi to blokuje, ale co, že.
Schéma zapojení nemám, jaké tam patří relátka se poněkud blbě zjišťuje neb service.citroen.com udává, že jsou pomalu všechny stejný, pochopitelně origo nekoupím neb nejsou a náhrady, no BOSCH se zatím neukázal jako adekvátní, ale asi tam bude nějaký blok.
Babo raď...
Xantia II 2.0i 16v 97kW Exklusive - MODRÝ MAURITIUS, dv: 1998 21.7.
C3 I 1.4HDi
KITT
Příspěvky: 66
Registrován: ned 03. srp 2014 21:44:09

Re: Funkce vetraku-sahary

Příspěvek od KITT »

Nikdo nic ?
:(
Xantia II 2.0i 16v 97kW Exklusive - MODRÝ MAURITIUS, dv: 1998 21.7.
C3 I 1.4HDi
MiraCB
Příspěvky: 125
Registrován: pon 27. čer 2011 1:50:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Funkce vetraku-sahary

Příspěvek od MiraCB »

A tohle jsi viděl?
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?f=1&t=41" onclick="window.open(this.href);return false;
http://img9.rajce.idnes.cz/d0903/6/6585 ... .jpg?ver=2" onclick="window.open(this.href);return false;
Dvě relé jsou spínací a jedno přepínací, když koupíš relé 12V 40A, tak nic nezkazíš, jsou to obyčejná relátka, např tady:
http://autokabel.cz/index.php?route=pro ... uct_id=777" onclick="window.open(this.href);return false;

To ti nepomůže?
Jsi odkud?
MíraCB
Xantia 1,9 TD 1999, C5 2.0 HDi 2011
KITT
Příspěvky: 66
Registrován: ned 03. srp 2014 21:44:09

Re: Funkce vetraku-sahary

Příspěvek od KITT »

Zdravíčko,
tak to jsem četl, není to můj problém, navíc mám kombinaci šlendriánu kutila, co tam cosi zapojil a záhady kde co a jak :-(
Jinak to schéma OK, ale vzhledem k tomu co koluje po netu bych řekl, že je to na ročník 1996, takže old model, tak jsem to nějak neřešil.
Relátka jsem koupil 3 každé 5ti pinové, viz obrázek, vyskočilo mi to na service.citroen.com, kde jsou pod jedním číslem a jsou všechny stejné, zásuvky jsou 2x 4pin a 1x 5pin.
Pak jsou asi ještě 2 relátka ke klimatizaci v tom pojistkovém prostoru pod kapotou, ale info se rozchází, kupříkladu mám 3 schémata pojistek a každé je jiné, jinak popsané a uspořádané.
Ještě si říkám, zda to není také ta centrální jednotka chladící kapaliny.
:-(
Přílohy
relatko.jpg
relátko BOSCH.jpg
Xantia II 2.0i 16v 97kW Exklusive - MODRÝ MAURITIUS, dv: 1998 21.7.
C3 I 1.4HDi
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Funkce vetraku-sahary

Příspěvek od PaM »

pro tebe by asi mělo být schéma toto :
http://img9.rajce.idnes.cz/d0903/6/6585 ... .jpg?ver=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek
KITT
Příspěvky: 66
Registrován: ned 03. srp 2014 21:44:09

Re: Funkce vetraku-sahary

Příspěvek od KITT »

Díky za nasměrování,
vytisknu a spolu s autem to předám elektrikáři.
Ona totiž nejede už ani klimatizace.... (prostě se nezapne).
Kura tak mne to se..

Nemáte někdo tu řídící jednotku, tohle bych potřeboval ještě zkusit.
Xantia II 2.0i 16v 97kW Exklusive - MODRÝ MAURITIUS, dv: 1998 21.7.
C3 I 1.4HDi
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Funkce vetraku-sahary

Příspěvek od PaM »

V předu pod levým blinkrem v podběhu je velký konektor. Je pod rozvodnou deskou koster. Vyndej plast podběh a plech pod baterkou a rozdělej ten konektor, mohl by bejt zaoxidovanej nějakej pin, většinou je to vidět - zelená koroze mědi ... tamtudy ti prochází spojení čidla - řj - a zpět ...
Obrázek
KITT
Příspěvky: 66
Registrován: ned 03. srp 2014 21:44:09

Re: Funkce vetraku-sahary

Příspěvek od KITT »

Ahoj,
tak rozebráno fest prostříkáno a odškrabáno a bohužel nic...
Prostříkal jsem tedy i další kontakty, ale sahary ani jedna se nechytají, při zapnutí klimatizace to nic neudělá a klima začala běžet až jsem natvrdo zmáčkl to fialové relátko u pojistek, takže to odhaduji na tu ŘJ chlazení, na vrakáči za ni chtějí bratru 500,- Kč.
Jsem zvědav zda to k něčemu bude...
edit:
vzal jsem auto na protáhnutí, ale před tím jsem ještě opisoval po demontáži údaje z toho maxi relé či co to je ta ŘJ chlazení.
Klima se zapla a klimovala, myslím, že docela slušně, větrák se nezapnul ani jeden, takže při jízdě OK při zastavení jde teplota fofrem nahoru. Mám pocit, že se občas ozve jako by velké klima cvaknutí a na chvilku se sníží otáčky, nejspíše to bude jen kompresor, větrák to nenahodilo a právě bych čekal, že zrovna při tom se sepne.
Jinak po cca 15min přestávce a opětovném nastartování mi na volnoběh začala svítím kontrolka motoru, vypnul jsem větrák a klimu a zhasla, zapnul a rožla, pak jsem vypnul zase na chvilku motor a následně to zase nedělalo.
No je to věc ta elektrika na tom autě...
Xantia II 2.0i 16v 97kW Exklusive - MODRÝ MAURITIUS, dv: 1998 21.7.
C3 I 1.4HDi
Odpovědět