ABS

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
Odpovědět
pepe276
Příspěvky: 153
Registrován: pát 09. zář 2011 15:57:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Čidlo ABS vyměněno - pořád svítí kontrolka

Příspěvek od pepe276 »

Mám X1 a konektor je osazený jako u Xantie 1 - viz článek http://www.xantiaclub.cz/view.php?cislo ... 2005062902 od MíryCB. Tímto mu díky za zento článek ;) .
Pro případné zájemce o tuto opravu/úpravu uvádím následující:
Čidlo jsem dával zadní z Octavie/Felicie. Kdysi jsem někde četl, že sem snad jde, ale nikde nic konkrétního. Sedí do Xantie, jako když sem patří. Akorát je třeba cca o 0,3-0,5 mm propilovat v mosazi díru pro šroub M6, kterým se to přidělává do ramene směrem ke snímači. Žádný strach, masa je tam dost. Ve svěráku je to za pár vteřin. K čidlu je třeba ještě mít konec kabelu ABS z nějaké Škodovky(já měl torzo elektriky z Octavie). Z toho se použije převlečná manžeta a koncovka. Manžetu stáhneme a pod ní ustřihneme 2 kablíky co lezou ze silného kabelu ABS až u něho, abychom měli dost kabelu. V případě potřeby pak zkrátíme. Konce obou kablíků pocínujeme a přiletujeme k nim 2 kablíky z původního kabelu ABS z Xantie, který jsme předtím cca o 5 cm zkrátili a oba konce taky pocínovali a natáhli na něj manžetku z kabelu ABS ze Škodovky. Předtím ještě na oba kablíky dáme smršťovací bužírku, kterou pak ohřejeme zapalovačem. Natáhneme manžetku na čidlo a je skoro hotovo. Manžetu jsem vevnitř prostříknul silikonovým olejem, aby lépe klouzala po kabelu ABS z Xantie a hlavně kvůli případné vodě. Drobný problém je se schutzplechem brzd. V tom musíme při montáži škodováckého čidla pro něj vystřihnout otvor. Kabel musíme vést zvenku po tomto plechu a je dobré ho přichytit nějakým páskem k hornímu šroubku M6, co drží schutzplech. V případě zájmu můžu udělat pár fotek úpravy a dát je sem, ale nebude to hned.
Proč jsem tohle dělal? Protože STK mám za pár dní a čidlo na Škodovku jsem měl doma. Koupil jsem ho tady http://www.cc-autodily.cz/snimac-otacek-z-n-abs-1_1 a dá se pořídit už cca kolem 100 Kč. Je to značkové - VIKA :lol: , ale na cívce s magnetem snad ani Čínani nemají co pokazit. Nechtěl jsem někde na netu hledat, objednávat, platit a pak čekat až mi možná za týden přijde čidlo na Xantii. Taky se mi nechtělo lámat si prsty při vymotávání původního kabelu ABS okolo zadního ramene. Celé to trvalo max. tak hodinu. Vypadá to složitě, ale kdo je trochu šikovný, tak je to pro něj jednoduché jako facka. Neručím ale za případné škody, pokud si tímhle návodem někdo něco poškodí, nebo zničí atd! Každý si nese případné riziko sám. Pokud to nebude fungovat, tak celý kabel i s čidlem vyhodím a dám tam origo z Xantie. Zatím(cca 200 km) to funguje bez problému. Celá změna je vratná, akorát díra v schutzplechu moc ne, ale kdo má céóčko a kus plechu, tak žádný problém. Já ho mám. Úprava je zatím 100% funkční a věřím, že to i vydrží. Nerad dělám věci provizorně jen na chvíli, ale chci aby to fungovalo dlouho a dobře.
Tak a teď do mě všichni hnidopichové apod. nenechte na mě nit suchou, že jsem auto zbastlil, že ho napadl kutil, atd. Ale prosím jen konkrétní argumenty, komentáře typu "je to bastl" atd. neberu, to je nicneříkající plk. Auto si opravuju sám(kromě hydrauliky, jezdím k PaMovi), takže vím, co tam mám.

PS: Jinak díky všem za rady, hlavně Čertovi ;)
X1 1.9TD Break 66kW, klima, ABS, r.97
Jumpy 1.9TD 68kW, r.97
BX 1.9D 51kW, r.93
mevi
Příspěvky: 142
Registrován: ned 26. čer 2011 14:22:28

Re: Čidlo ABS vyměněno - pořád svítí kontrolka

Příspěvek od mevi »

no pořad jsem čekal kdy čidlo otočiš o 90 stupnu a az na konci jsem se dočet že je to zadni čidlo. ja takhle předelaval čidla na předku před časem to byla celkem běžna věc dokonce jsem si i z fabriky z česke lipy sehnal original konektory ale to jen proto že nove čidlo na xantii stalo 1500 ted se da čina na xantii sehnat cca za 350 takže asi tak neni moc co řešit no...
pepe276
Příspěvky: 153
Registrován: pát 09. zář 2011 15:57:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Čidlo ABS vyměněno - pořád svítí kontrolka

Příspěvek od pepe276 »

Tak to jsem hledal asi nějak špatně, protože nejlevnější jsem našel cca za 7, nebo 8 stovek.
X1 1.9TD Break 66kW, klima, ABS, r.97
Jumpy 1.9TD 68kW, r.97
BX 1.9D 51kW, r.93
Jackal
Příspěvky: 79
Registrován: ned 26. čer 2011 10:11:36
Bydliště: 287654033
Kontaktovat uživatele:

Zadní čidlo ABS

Příspěvek od Jackal »

Hoj chlapi,

daignostika mi hlásí chybu zadního čidla abs.
Po startu mi svítí kontrolka,po rozjezdu svítí vesele dále.Po vypnutí zapalování a opětovném startu sice svítí ale po rozjezdu a překročení 20km/h už zhasne.
Ve čtvrtek jsem měřil odpory a vše mi připadalo v pořádku,tak jsem lezl pod auto a zadní konetror prostříkal,očistil ozubený prstýnek na náboji. Po startu svítila ale rozjel jsem se a zhasla. Od té doby to dva dny fungovalo úplně normálně. Včera mi zase svítila do rozjezdu. No a dneska už to zlobí jako předtím.
Stalo se to někomu a signalizuje to odcházející čidlo,nebo je to třeba jen konektor?
Jinak řešil někdo možnost záměny zadního čidla stejným způsobem (čidlem z koktávky za 120kč) jako je to možné u předního snímače?????
Na forech jsem našel jen tuto možnost u předních.
Nepočítám výrobu Easy senzoru JIRY :mrgreen:

Díky za reakce
XII 2.0 Hdi 80kW rozená 2001
Obrázek
XII 1.8 16v staršího data (99)
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní čidlo ABS

Příspěvek od PaM »

zadní i přední čidlo ABS z OKTÁVKY
ZDE: http://citroxa.rajce.idnes.cz/cidlo_abs/

Je to na 99% odcházející čidlo ... už sme to probírali na chatu 8-) zadní z koktávky tam jde , dával sem jich už několik a fungujou zatím pořád OK. Je sice v porovníní s origo Xa kratší, ale pořád dost dlouhé, aby fungovalo jak má, klidně ho tam dej.
Naposledy upravil(a) PaM dne pon 12. kvě 2014 12:26:00, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
pepe276
Příspěvky: 153
Registrován: pát 09. zář 2011 15:57:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní čidlo ABS

Příspěvek od pepe276 »

Souhlasím s PaMem :) ! Taky mi na mojí Xantii odešlo čidlo ABS vpravo vzadu. Odstříhnul jsem kabel těsně u něj a z nějakého zbytku elektriky z Oktávky jsem ustříhnul konektor k čidlu ABS a přiletoval ho včetně gumové krycí manžety na kabel od ABS z Xantie a celé nakonec prostříknul silikonovým olejem proti vodě. Čidlo ABS do Feldy/Oktávky(třeba tady: http://www.autodilyhh.cz/snimac-otacek- ... 1j0927807b ) má podle ETKy č. 1J0927807B a stojí cca od 120 Kč výše. Bylo třeba v něm v mosazi propilovat do boku a rozšířil o cca 0,3-0,5 mm díru na šroub M6. Bylo to za chvilku hotové. Jinak tam jde čidlo bez úprav, sedí tam, jako kdyby bylo tam odtud. Akorát musíš upravit ten velký krycí plech brzdy zezadu-vystříhnout v něm díru na čidlo, má na konci u konektoru jiný tvar. A kablík k němu jsem táhnul taky zadem za plechem a odtud na brzdovou trubičku. Celý postup jsem popisoval tady viewtopic.php?f=1&t=461&p=3253&hilit=%C4%8Didlo+ABS#p3253 . Od té doby jsem s tím najel cca 15 tis. km a žádný problém. A jako bonus nemusíš vyndavat a nandavat starý a nový kabel pod autem. Pracnost cca 1 hodinu i s kafem :) . Takže tuhle úpravu/opravu doporučuju. A doporučuju taky až budete mít ten krycí štít brzdy (3 šrouby M6) a čidlo (1 šroub M6) dole, tak místo původních, určitě už lety zarezlých šroubů, dát nové nerezové aspoň A2, nebo radši A4 a už se to nikdy neutrhne, jako se mi to párkrát kdysi povedlo ještě na BX.
Naposledy upravil(a) pepe276 dne čtv 15. lis 2012 13:11:11, celkem upraveno 1 x.
X1 1.9TD Break 66kW, klima, ABS, r.97
Jumpy 1.9TD 68kW, r.97
BX 1.9D 51kW, r.93
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní čidlo ABS

Příspěvek od PaM »

Já jsem teda nikdy nic nepilova, ani nestříhal ani nebrousil ...Krycí plech zustal tak jak je. čidlo staré ustříhnu, obnažím - nachystám kablíky , čidlo z koktávky seříznu tu čáas u konektoru do roviny držáku ( ufiknu malej klínek ) zezadu části pro konektor provrtám díru 7mm provlíknu káblík od ABS, přiletuju na kontakty v čidle, zaliju proti vodě polyuretanem, namontuju , zkontorluju zalití proti vodě a du ... dodám foto ..
zadní i přední čidlo ABS z OKTÁVKY
ZDE: http://citroxa.rajce.idnes.cz/cidlo_abs/
Naposledy upravil(a) PaM dne pon 12. kvě 2014 12:26:38, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
pepe276
Příspěvky: 153
Registrován: pát 09. zář 2011 15:57:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní čidlo ABS

Příspěvek od pepe276 »

Taky dobrý řešení, je lepší, že nestříháš ten plech ;) Je možné, že jsem musel to svoje čidlo lehce pilovat, protože bylo made in China a mělo rozteč velké díry pro čidlo a malé pro šroubek o trošku menší, než mělo mít origo čidlo Šáde :) . Čidlo jsem nekuchal, protože jsem nevěděl, co mě vevnitř čeká a abych něco nepoškodil. PaM je v tomhle určitě znalejší. Nechával jsem ho celé taky z důvodu případné další výměny - přeci jen je to kvalitní Čína :D . Oproti PaMovi nevýhoda v kuchání plechu. Výhoda při nějaké další výměně(pokud nastane), že jen vycvakneš konektor, vyšroubuješ šroub M6, nacvakneš nové čidlo, zašroubuješ šroub, nic už neletuješ a jedeš. Volba je na tobě. Pokusim se taky vlézt pod auto a dát sem nějakou fotku, ale nejdřív o víkendu.
X1 1.9TD Break 66kW, klima, ABS, r.97
Jumpy 1.9TD 68kW, r.97
BX 1.9D 51kW, r.93
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní čidlo ABS

Příspěvek od PaM »

Ano, ale v tvém případě si musíš někde sehnat ty konektory ze škodivky ...
Obrázek
Jackal
Příspěvky: 79
Registrován: ned 26. čer 2011 10:11:36
Bydliště: 287654033
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní čidlo ABS

Příspěvek od Jackal »

Fotky by byly perfektní, zítra se stavím v jednom krámě o pauzu kde to čidlo maj sice za 170 ale je to blízko. Všude jinde bych si to musel nechat posílat a v podstatě budu ještě na vyšší ceně. Spoléhal jsem na jeden krám tady u nás kde mají dost věcí na škodovky( v podstatě jen na ně) ale tam mi nabízel jen originál za nějakých 290 kč.

ZA fotky budu samozřejmě moc vděčný, děkuju moc.
XII 2.0 Hdi 80kW rozená 2001
Obrázek
XII 1.8 16v staršího data (99)
Odpovědět