ABS

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
Odpovědět
Martin Mad
Příspěvky: 7
Registrován: pon 27. čer 2011 8:13:43
Kontaktovat uživatele:

ABS

Příspěvek od Martin Mad »

Potřebuju poradit, kde u X2 1,8i 16v 06/2000 najdu relátko ABS.
Včera se mi rozsvítila kontrolka ABS a zejtra jdu na technickou. Proměřením jsem zjistil, že mi odešlo LZ čidlo, ale než koupim a namontuju nový (je tam přístup jak k penězům), tak potřebuju aby mi kontrolka zhasla. Na starym fóru jsem vyčetl, že po vytažení tmavě zelenýho relátka u pojistek v mot. prostoru by kontrolka měla zhasnout, ale já tam žádný takový relé nenašel. Nenašel jsem ani schémata na rok 2000.
A ještě související otázka, máte někdo nějakou fintu FŇ, jak tam co nejlíp namontit to nový čidlo a protáhnout jeho kabel?
X2 Break 1.8i 16v, 06/2000, klima
pucholt
Příspěvky: 28
Registrován: pon 18. črc 2011 7:51:17

Re: Relé ABS v motorovém prostoru

Příspěvek od pucholt »

Nejdřív ještě zkus vyčistit konektor toho čidla a eventuálně i čidlo. Změř si i Ohmy na konektoru od čidla aby se vyloučila případná chyba na kabeláži. Rele ABS je tmavě zelené, najdeš ho pod tím krytem s pojistkami v motorovém prostoru. Nevím, jestli Ti jeho rozpojení pomůže, spíš si myslím, že pravděpodobně bude kontrolka ABS svítit dál -(ŘJ bude dál detekovat chybu ABS). Pokud Ti nepomohlo vyčistit kontakty na tom čidle, a konektor od čidla ukazuje buď špatné nebo žádné hodnoty, můžeš se pokusit ještě zjistit jestli není vada v tom krátkém kablíku od čidla k zásuvce. Tedy fiknout kablík co nejblíž k čidlu a změřit Ohmy přímo na čidle. Je určitá šance, že pokud by čidlo bylo dobré, pak by se po výměně kablíku dalo ještě používat. Ale většinou to bývá bohužel tím čidlem.
Při shánění jiného si dej pozor na dvě věci. 1) X1 a X2 mají u čidel ABS rozdílné konektory 2) Čidla pro Xantie mají mít buď 1050 Ohmů nebo 2100 Ohmů. Tolerance je poměrně dost široká, ale čidla s různými hodnotami přirozeně nemůžeš kombinovat. Tak tedy musíš vědět které potřebuješ. Jinak je přirozeně jedno jestli použiješ levé nebo pravé, jsou stejné. Dozadu by se dalo namontovat i přední čidlo, jen bys musel vyřešit co s přebývajícím kablíkem - ty přední ho mají asi o 10 cm delší.
Pokud bys kupoval nové, kup radši originál, vyhni se Boschi, ten sice vyjde levněji, ale brzy skončí tam co to původní čidlo.
bagrr
Příspěvky: 147
Registrován: ned 26. čer 2011 16:26:19
Bydliště: 220002894
Kontaktovat uživatele:

Re: Relé ABS v motorovém prostoru

Příspěvek od bagrr »

proč mám takový blbý dojem že relátko měla jen x1...
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=575" onclick="window.open(this.href);return false;
Martin Mad
Příspěvky: 7
Registrován: pon 27. čer 2011 8:13:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Relé ABS v motorovém prostoru

Příspěvek od Martin Mad »

Čidla jsem proměřoval nejdřív v konektoru u pojistkový skříně u motoru a pak jsem to LZ čidlo měřil i na konci kablíku. Rukou jsem při tom objímal vejfuk, ale mám jistotu že v konektoru krátkýho kablíku jsem nic nenaměřil. Čidlo objednám nový od Boba (za litr i s poštovnym a mám jistotu), jen se hrozim toho protahování kablíku.
A jestli má bagrr pravdu, tak mě z TK vykopnou, nebo tam zajedu až po výměně čidla.
Rozebírat palubku, abych vytáhl žárovku od ABS se mi nechce. Pak bych jí tam zase vracel a výměna čidla by mě stejně neminula.
Takže buď X2 relátko ABS má (a já ho elegantně před TK vyndám), nebo ho nemá a na TK pojedu až s novym čidlem. Poradí někdo?
X2 Break 1.8i 16v, 06/2000, klima
bagrr
Příspěvky: 147
Registrován: ned 26. čer 2011 16:26:19
Bydliště: 220002894
Kontaktovat uživatele:

Re: Relé ABS v motorovém prostoru

Příspěvek od bagrr »

viz článek měření čidel abs... X2 nemá rele abs...
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=575" onclick="window.open(this.href);return false;
roman_moty
Příspěvky: 28
Registrován: úte 28. čer 2011 13:21:59

Re: Relé ABS v motorovém prostoru

Příspěvek od roman_moty »

A co takhle vyndat pojistku? :idea:
berline HDI 80kW,1999
Ulyssný Fiat 2,0 1995
Martin Mad
Příspěvky: 7
Registrován: pon 27. čer 2011 8:13:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Relé ABS v motorovém prostoru

Příspěvek od Martin Mad »

Pojistky jsem vyndat zkoušel, každou zvlášť i obě najednou. Kontrolka svítí vesele dál. Leda by k ABS patřila jedna z těch velkejch pojistek v mot. prostoru, ale ty nejsou v návodu popsaný. Na metodu pokus/omyl nemám v tomhle případě dost odvahy.
Článek o měření čidel jsem četl několikrát a tuhle krátkou větičku jsem evidentně nikdy nedočetl do konce . . . :oops:
X2 Break 1.8i 16v, 06/2000, klima
Uživatelský avatar
Renda28
Příspěvky: 71
Registrován: sob 02. črc 2011 6:23:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Relé ABS v motorovém prostoru

Příspěvek od Renda28 »

[quote="pucholt"]
Při shánění jiného si dej pozor na dvě věci. 1) X1 a X2 mají u čidel ABS rozdílné konektory Dozadu by se dalo namontovat i přední čidlo, jen bys musel vyřešit co s přebývajícím kablíkem - ty přední ho mají asi o 10 cm delší.

X1 má plechové a X2 má plastové čidlo, ale konektory jsou absolutně stejné !!!. Na X1 se dá uplně bez problému použit i čidlo X2, jenom se musí podložit matkou M6. :roll:

No ale moc by mě zajímalo jak si schopný zaměnit přední čidlo za zadní když přední snímá axialně a zadní radiálně. To se my ještě nikdy nepodařilo. :ugeek:
X1 1,6 r.v. 1994
Uživatelský avatar
pex
Příspěvky: 45
Registrován: ned 27. lis 2011 4:50:41
Kontaktovat uživatele:

čidlo ABS

Příspěvek od pex »

Ahoj,
po tříhodinovém čtení fora a nenalezení příspěvku s podobným problémem,zakládám nové téma.

Xantii mám krátce a při prvním náledí jsem přišel na to,že mi nefunguje ABS.
Kontrolka ABS se při zapnutí klíčku vůbec nerosvítí a při intenzivním brždění se kola zablokují.

Pokud by byla prasklá žárovka mělo by ABS fungovat i bez kontrolky nebo se mýlím?
Odzkouším nějak kontrolku bez rozdělání přístrojovky a diagnostiky?
Např.že bych odpojil hlavní svorkovnici do řídící jednotky ABS a poslal na některý pin kabeláže 12V?
Nemáte někdo schéma el.instalace ABS na X2?

Přístrojovku jsem měl tento měsíc venku dvakrát a potřetí se mi do její demontáže kvůli kontrole žárovky moc nechce:-(
Může být odpálená celá řídící jednotka ABS?

Napadlo mě že by mohlo jít o kombinaci závad - prasklá žárovka+nefunční čidlo takže jsem zkoušel měřit čidla na kolech podle zdejšího návodu:
http://www.xantiaclub.cz/view.php?cislo ... 2005062902

Bohužel mám asi jinou svorkovnici než je uvedeno u hodnot na X2.Nemám tolik pinů,takže jsem toho moc nenaměřil.Zkusím sundat kola a změřím přímo svorkovnice.

Pojistky na ABS mají u X2 stejné umístění jako u X1?Pojistky jsem vyndal a přeměřil ale jsou dobré.


Díky za každou radu.

Pex
Naposledy upravil(a) pex dne pon 05. pro 2011 20:01:29, celkem upraveno 1 x.
mevi
Příspěvky: 142
Registrován: ned 26. čer 2011 14:22:28

Re: Nefunkční ABS - kontrolka nesvítí

Příspěvek od mevi »

kola nesundavej to ti nepomuže. musel bys pod auto lehnout a vprehu najit dva zelene konektory na napravnici a v zadu zezhora nad napravnici. Dost blbej pristup a v tomhle pocasi je to bez teple dilny a pripadne zvedaku dost nepohodlna prace. Konektor mas urcite spravnej jen si musis polamat hlavu s tim odkud a jak pocitat u x1 je to jednoduche tam jsou piny pekne ocislovany a jde to po sobe u X2 jsou male piny a jeste velke piny taky nikdy nevim jak se dopocitat ale da se na to prijit jen si polamat hlavu. ta kontrolka v pristrojovce na to nema vliv musi to makat i kdyz praskne
Odpovědět