Nouzový režim X2 2.1 TD

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
Ilem
Příspěvky: 63
Registrován: pát 23. pro 2011 11:39:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Nouzový režim X2 2.1 TD

Příspěvek od Ilem »

Diky!!!
4 piny jsou na snímači plynu. Na teplotním čidle jsem našel jen dva. Tak jsem teď trochu zmaten.
No, zkusím Baše, dobrý nápad. Už to nedělá, ale snad ještě bude něco mít.
X2 2,1 TD Break

Obrázek
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Nouzový režim X2 2.1 TD

Příspěvek od PaM »

jo, to co sem dal je čidlo na HDI ... na tvém je to jasné ... mě jen zmátly ty tvoje 4 piny ;) psali sme o čidle teploty a odporu ...
Obrázek
Ilem
Příspěvky: 63
Registrován: pát 23. pro 2011 11:39:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Nouzový režim X2 2.1 TD

Příspěvek od Ilem »

Teprve teď mi to docvaklo :oops: , že ale mám dlouhé vedení. Myslel jsem, že odpor (300 ohm) je k čidlu teploty a stupně ke snímači plynu. Myslel jsem, že jde o úhlové stupně a oni jsou to stupně Celsiovy. :idea:
Tady došlo k nedorozumění.
X2 2,1 TD Break

Obrázek
Ilem
Příspěvky: 63
Registrován: pát 23. pro 2011 11:39:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Nouzový režim X2 2.1 TD

Příspěvek od Ilem »

Pavel Baše byl na dovolené, ale po návratu se mi ozval. Už toho moc nemá, ale přece jen mi pomohl. Přijel ke mě s diagnostikou a diagnostikoval vadný snímač otáček. Ty nějaké doma měl. Po jeho výměně xantuška zase běhá, jako za mlada :-)
To jsem si zase zanadával na Francouze, na méně přístupné místo ten snímač už snad umístit nešel. Je to dělané pro lidi se čtyřmi klouby na prstech. Někde pod ním zapadlý mi zůstal jeden ořech č. 10 a jeden stranový klíč č.10. Klíč vidím, ale ničím na něj nedosáhnu :evil: Někdo by mohl namítnout, že když oddělám hadici, která nad snímačem překáží, je tam pak docela dobrý přístup, ale mě se všechny hadice rozpadají, mám strach jakoukoli odpojit, aby nerupla.

Ještě doplnění: dobrý snímač otáček má kolem 3,5 kOhm, kdyby někdo bral z vraku, doporučuji přeměřit.
X2 2,1 TD Break

Obrázek
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Nouzový režim X2 2.1 TD

Příspěvek od Kapitán »

Kolego víš jak to řeším já,když někam na motoru zapadne klíč či ořech?Mám na kusu drátu magnet kterým toto pěkně vytáhnu.
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Nouzový režim X2 2.1 TD

Příspěvek od Kapitán »

Tak jsem nyní také řešil snímač otáček-na benálové 1,8-16V-ten snímač je opravdu tak dobře,že klobouk dolů p.Ileme,že jsi to zvládl bez demontáže čehokoliv.Já po dvouhodinovém snažení raději odpustil chladicí kapalinu a sundal domeček s termostatem.
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
Odpovědět