ŘJ centrálu a imobilizéru kde jsou a jak je případně odpojit

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
KITT
Příspěvky: 66
Registrován: ned 03. srp 2014 21:44:09

ŘJ centrálu a imobilizéru kde jsou a jak je případně odpojit

Příspěvek od KITT »

Zdravím všechny.
Kde prosím najdu ŘJ centrálu a imobilizéru? Jelikož mi včera odcizili spolu s batohem a dalším i klíč od auta (byl jen jeden) musím nejen měnit spínačku a zámky ve dveřích, ale především musím vyřešit imobilizér a centrál. (Zloděj ať už to byl kdokoliv vědět kde a jak batoh ukrást, ale také dobře ví, jaké mám auto, takže nemohu s autem z garáže.)
Takže řešení je mnoho, NEW klíč od Citroenu zároveň změna kódu imobilizéru a výměna zámků ve dveřích, nebo kompletní výměna zámků a spínačky, zde je stále problém s imo, nebo jiné řešení, jenže u všech je problém v tom, že dotyčný zloděj si auto vždy dálkou odemkne a pokud navíc nezměním imo kód tak s autem i odfrčí. Takže mám tyto možnosti, udělat nějakou základní výměnu a auto prodat hodně daleko, nebo nějak udělat změnu na ŘJ centrálu a imobilizéru (ale jak), případně obé odstranit a dát jiné včetně ŘJ a nebo jak mi bylo nabídnuto, vymazat imo z ŘJ a nějak vyrušit i ten centrál.
Máte někdo nápad?
Pro přesnost, originál klíč s imo a nahrání do auta se změnou imo je bratru za 1.600,- Kč, klíč i s dálkou (vajíčko) je bratru za 2.600,- Kč a to se musím modlit, že už nejsou měněné. Ovšem stejně musím vyřešit ten centrál a zámky ve dveřích ….
Xantia II 2.0i 16v 97kW Exklusive - MODRÝ MAURITIUS, dv: 1998 21.7.
C3 I 1.4HDi
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: ŘJ centrálu a imobilizéru kde jsou a jak je případně odp

Příspěvek od PaM »

Jednotka centrálu a ochrany - IMO je jen jedna na X2, společná pro vše ...
Je pod předním airvakem před spolujezdcem v palubce. Když vyměníš spínačku a klíče , stačí ti odpojit dráty centrál k motorkům na jednotce a to je 15ti pinový konektor tuším že černej ( ještě je tam žlutej 26pin - ten NE)
Na tom konektoru 15ti pinovém jsou to piny 8 a 14 - ovládají motory centrálu, tak ty štípni a je to ochráněné, žádná dálka to neodemče ... než seženeš jinej ovladač centrálu ( tišťák do ovladače v klíčku - "vajíčko" ) a ten jinej se nakoduje na tvoji jednotku centrálu. Do té doby budeš odemykat pouze klíčkem ...
Myslím si že, novej čip IMO v novém klíčku se spínačkou se nakoduje k jednotce IMO v autě Lexií. Tím pádem ten starej ukradnutej nebude fungovat a ani nepujde zastrčit do spínačky... Čtecí kroužek imo je nasazenej před spínačkou na kraji.

jedinej problém bude s víčkem nádrže, je potřeba např. vlézt do podběhu, nebo najít dráty pod zadní sedačkou na pravém boku a napojit si tam 12V na ovládání ... Neboto ovládat těma drátama z pinu 8 a 14, jkednou + a - , podruhé opačně - a + .... bude ti zamykat a odemykat celé auto ...
Nevím to na 100%, ale myslím si, že to tak je ....

Jinak tvoje blbost - VŽDY mít k autu druhej klíček doma duplikát za pár korun, kterej aspoň umí odemčít auto, když je s čipem, tak i nastartovat ... :idea:
Obrázek
KITT
Příspěvky: 66
Registrován: ned 03. srp 2014 21:44:09

Re: ŘJ centrálu a imobilizéru kde jsou a jak je případně odp

Příspěvek od KITT »

PaMe Díky za nástin a objasnění.
Shrnu li to, tak když cvaknu ty dráty, zruším centrální zamykání jako takové a každé dveře budu otvírat zvlášť, nebo nepůjde jen dálka a jinak ano. No, a pokud seženu klíček s dálkou, nebo jen tišťák, tak mi to následně půjde spárovat a to se přitom zruší ta stará dálka – frekvence, i když to bude jiný klíč?
Uvažuji, že prostě zakoupím nové dveřní zámky a nějakou spínačku a to tam namontuji, ale nejsem si jistý, zda mi cizí klíč s imo a dálkou pude spárovat s jednotkou co mám v autě.
Pak mne napadlo, že koupím jen dveřní zámky a zruším tu dálku a nechám si u Citroenu udělat origo klíč, kde mi prý změní kód imo, tu dálku nevěděli, zda budou umět změnit. No a co se týče víčka nádrže, tak mi se zamyká jen centrálem a zamyká se tyčkou ta krytka v podběhu.

A ano moje blbost, jenže klíček i ten obyčejný, se kterým mohu odject je cca 1.600,- Kč, to mi jako pár korun fakt nepřijde/nepřišlo. Auto jsem kupoval koncem července a prostě jsem zatím šetřil na koule a zimní pneu, no zloděj mne překvapil…
Xantia II 2.0i 16v 97kW Exklusive - MODRÝ MAURITIUS, dv: 1998 21.7.
C3 I 1.4HDi
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: ŘJ centrálu a imobilizéru kde jsou a jak je případně odp

Příspěvek od PaM »

Klíč u obyč klíčníků tě přijde duplikát na cca 300 - 350 kč bez čipu a s čipem do 600,- to taky umí mnohde udělat.
Origo z citroenu ho máš i s čipem buď jen vložku do "vajíčka" k dálkáči a nebo celej klíč provedení bez dálky ale vše i s čipem, jsou to ceny už s vybroušeným klíčem.
9170N6 VLOŽKA KLÍČE 657,14 kč s dph
9170N5 KLÍČE ZÁMKU 982,11 kč s dph

Tak nevím kam chodíš na ceny 1600,- ...za klíč.

Jiná dálka ovladač se normál překoduje Lexií na tvoji jednotku a pak tím starým ukradeným už nejde, nefunguje ... Je to práce s Lexií na minutu.
Jak je to s čipem na IMO to přesně nevím, ale myslím, že podobně, to sem zatím nikdy nepotřeboval a nedělal.
Obrázek
KITT
Příspěvky: 66
Registrován: ned 03. srp 2014 21:44:09

Re: ŘJ centrálu a imobilizéru kde jsou a jak je případně odp

Příspěvek od KITT »

Ve vší úctě, to já nevím kde chodíš na ty ceny.
Máš snad pocit že tu schválně nadsazuji, tyto ceny mám z Citroenu.
Žádná klíčová služba mi to v Ov nenabídla levněji a vždy po mne chtějí demontáž jednotky, klíč s dálkou neumějí vůbec s imo za 1500,- neorigo a musím mít originál, dělání podle vložky je dražší a nic moc mi to neřeší. Musel bych přestavovat zámky, což je zase dražší.
Kde bereš ty ceny dej odkaz a jsem zvědav zda mi to udělají bez klíče za ty ceny.

A netuším co je Lexie to co píšeš nějak nechápu, nemám žádný klíč a pokud nějaký seženu tak z jiné Xantie, nebo novej z Citroenu a řekli mi že netuší jak vyřešit tu dálku.

BTW: píšu z mobilu
Xantia II 2.0i 16v 97kW Exklusive - MODRÝ MAURITIUS, dv: 1998 21.7.
C3 I 1.4HDi
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: ŘJ centrálu a imobilizéru kde jsou a jak je případně odp

Příspěvek od PaM »

Klíč s immo chipem 349,-

http://citroeny.cz/forum/viewtopic.php?f=38&t=2480" onclick="window.open(this.href);return false;

:idea:

Jestli nevíš co je Lexia a neví to ani v servisu, tak to je bída ...
Dálkový ovladač centrálu na X2 je jen tišťák v tom vajíčku a s klíčem a čipem jako takovým nemá nic společného, pouze obal kde se dá vyměnit z jiného ... pak se spáruje Lexií v tom samém menu kde se páruje IMO a klíče. Je to na minutku, pouze potřebuješ kod k jednotce v autě, to ti řeknou v Citroenu podle VINu... pokud nemáš kartičku k autu na které je to napsáno.

Na ceny nikam nechodím, pouze kouknu na oficiální web Citroenu kde je vše i s doporučenou koncovou cenou.
http://img9.rajce.idnes.cz/d0903/6/6585 ... .jpg?ver=2" onclick="window.open(this.href);return false;

neopracované klíče s čipem 9926HA , 9926HC, jsou o cca 200,- levnější než je uvedeno pro klíče opracované...

;)


http://www.autoklice.com/auto-klice/mdl ... spondery-1" onclick="window.open(this.href);return false;
+
http://www.autoklice.com/auto-klice/mdl ... bal-sx9ct0" onclick="window.open(this.href);return false;
+
http://www.autoklice.com/auto-klice/mdl ... lapeci-sx9" onclick="window.open(this.href);return false;

:idea:

Podobnou službu za podobné peníze určitě v Ov najdeš taky ... Teď je ti to ovšem na houby... když nemáš origo klíč .
Obrázek
KITT
Příspěvky: 66
Registrován: ned 03. srp 2014 21:44:09

Re: ŘJ centrálu a imobilizéru kde jsou a jak je případně odp

Příspěvek od KITT »

PaMe, tak teď trošku zpátky.

To co mi tu presentuješ je sice krása, ale...
Citroen fórum nabízí sice klíče, ale polotovary a info je už nějaký ten pátek staré.
Polotovar si koupím i na aukru nebo v Polsku to je normálka, to neřeším, ale je mi to k ničemu, že, neb nemám klíč. Totéž k odkazům níže.
PaMe ty ceny co uvádíš v odkazu na rajče, jsou ceny za dveřní zámky a to umím v Polsku sehnat levněji: http://allegro.pl/zamek-wkladka-zamki-w ... 48080.html" onclick="window.open(this.href);return false; jenže já tu celou dobu hovořím o klíči do spínačky a ne do dveří. A ten klíč v Citroenu objednávají ve Fr a přijde pochopitelně vyřezaný na moje auto ta cena je včetně poštovného a opravdu mi to NIKDO v Ov nebyl schopen udělat a každý mi řekl, běžte raději do Citroenu. Případně jsem dostal nabídku, s IMO, ale musel bych demontovat ŘJ a nebo, že mi udělají klíč podle vložky a následně změní stavítka v zámku, což ovšem neřeší spínačku, že a celková cena je větší než celá sada zámků a klíčů u Citroenu.

Takže napadlo mne jediné možné řešení, sehnat sadu zámků včetně ŘJ která je k danému klíči a toto celé vyměnit, je to pro mne řešení, nebo se zase pletu?

Jinak, že nevím co je LEXIA mne určitě netrápí a nemám se za co stydět, to, že to neví v Citroenu je možná jen kec a nebo prostě dělaj vše podle jejich norem…

BTW: jak to děláš, že se Ti zobrazuje ta cena (viz odkaz rajče), nepřišel jsem na to. edit už to jde...
Xantia II 2.0i 16v 97kW Exklusive - MODRÝ MAURITIUS, dv: 1998 21.7.
C3 I 1.4HDi
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: ŘJ centrálu a imobilizéru kde jsou a jak je případně odp

Příspěvek od PaM »

KITT píše:P jenže já tu celou dobu hovořím o klíči do spínačky a ne do dveří. A ten klíč v Citroenu objednávají ve Fr a přijde pochopitelně vyřezaný na moje auto
Ale ty klíče co mám na rajčeti sou i do spínačky a mají čip , je to přímo z citroenu a žádné poštovné neplatíš ... prostě to objednáš a oni ti to prodají za tu cenu ! A můžeš si objednat NEVYŘEZANÝ , pouze s čipem a pak ti to vyžežou tady podle potřeby ... to sou ty ceny a čísla co sem psal .... minus cca 200,-
Citroen nerozlišuje klíč do dveří a do spínačky .. je to pořád jedno stejné objednací číslo ...je to vždy klíč s čipem, neb X2 mají čipy ... už sem jich pár objednával ...
Vidím, že je to marný, marný, marný ...

ty klíče z Allegra sou bez čipu, s čipem mají jiný tvar ... http://www.autoklice.com/_data/1486_10.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; čip je v tom "hrbu" u klíčku ....
Obrázek
KITT
Příspěvky: 66
Registrován: ned 03. srp 2014 21:44:09

Re: ŘJ centrálu a imobilizéru kde jsou a jak je případně odp

Příspěvek od KITT »

PaMe jsme přesvědčen, že se bavíme každý o něčem jiném nebo koukáme každý na jiný obrázek z katalogu.
Nepopírám fakt, že jsi něco objednával, ale je rozdíl, klíče a zámky do dveří a kompletní sada včetně zámků a spínačky, nebo klíč - vyřezaný.
Já vím, že ty z allega jsou bez imo, mi nevadí, že budu mít dva klíče, mi jde hlavně o zabezpečení auta.
Koukal jsem do toho katalogu a když jsem kliknul na položku 9170 N6, tak mi to hodí klíč opracovaný a částku 982,11, což je asi vyřezaný klíč podle mého WIN, tedy předpokládám, ale je to pochopitelně částka bez onoho zkalibrování s ŘJ v autě, za toto si berou cca 500,- Kč.
A řekl bych, že rozlišuje, jelikož jdou objednat ty obyčejné klíče a pak sada, takže zámky do dveří koupíš i bez IMO.

Hele takto se nikam nedá dostat, já tedy zopakuji podstatný dotaz:
napadlo mne jediné možné řešení, sehnat sadu zámků včetně ŘJ která je k danému klíči a toto celé vyměnit, je to pro mne řešení a bude to fungovat, nebo se zase pletu?

A pak mi prozraď jak zobrazím na http://service.citroen.com/" onclick="window.open(this.href);return false; tak hezky tu objednávku, mi to ukazuje jen co je v košíku, ale nemohu to rozkliknout, nebo to vidím jen v "katalogu" bez ceny.
Jsem tam regnutý na IČ, takže bych si to mohl objednat sám WIN jsem již zadal?

Ď.
Xantia II 2.0i 16v 97kW Exklusive - MODRÝ MAURITIUS, dv: 1998 21.7.
C3 I 1.4HDi
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: ŘJ centrálu a imobilizéru kde jsou a jak je případně odp

Příspěvek od PaM »

KITT píše: Nepopírám fakt, že jsi něco objednával, ale je rozdíl, klíče a zámky do dveří a kompletní sada včetně zámků a spínačky, nebo klíč - vyřezaný.

A řekl bych, že rozlišuje, jelikož jdou objednat ty obyčejné klíče a pak sada, takže zámky do dveří koupíš i bez IMO.
Moje trpělivost je u konce ... když píšu, že X2 má IMO v klíčku, tak klíček dodaný Citroenem je standardně i s čipem na imo !!! Je jedno, jestli čumíč na service citroen na IMO, spínačku, nebo na zámky dveří ... kdyby si se podíval na můj obrázek na rajčeti, tak pod oknem se zámky je okno s IMO , kouká mu jen vrchní nápis ...
Objednací čísla jsou pouze ty co sem psal a co sou vidět v té tabulce u zámků a je to pro X2 vždy i s čipem pro IMO, pokud nechceš jinak .... A pak ještě lze objednat komplet sadu se zámky a klíči ... to je to o čem meleš ....

Kvůli tobě sem poničil jeden klíček co mám doma jako náhradní a objednával jsem ho osobně cca 4 roky z5 v citroenu, byl vyřezaný podle VIN. Tehdá mě stál cca okolo 650,- kč neb mám výrazné slevy...
Tak se koukni na obrázek a pod tím zeleným co sem zničil je v klíčku ten čip jak cip
:!:

http://img9.rajce.idnes.cz/d0903/6/6585 ... .jpg?ver=0" onclick="window.open(this.href);return false;

http://img9.rajce.idnes.cz/d0903/6/6585 ... .jpg?ver=2" onclick="window.open(this.href);return false;

:mrgreen: :geek: :ugeek:
Naposledy upravil(a) PaM dne pát 10. říj 2014 17:12:07, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Odpovědět