ŘJ centrálu a imobilizéru kde jsou a jak je případně odpojit

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
KITT
Příspěvky: 66
Registrován: ned 03. srp 2014 21:44:09

Re: ŘJ centrálu a imobilizéru kde jsou a jak je případně odp

Příspěvek od KITT »

PaMe nezlob se ale mam pocit ze kazdy hovorime jinou reci a o necem jinem.
Polozil jsem par otazek asi neohrabane a nejasne ale nesmis se divit nejsme kazdy mechanik a znalec. Proste jsem chtel znat odpovedi kterych se mi nedostalo nebo ne v te mire jak potrebuji. A ja nejsem opravdu v zavidenihodne situaci.
Je mi lito ze jsi KVULI MOJI OSOBE poskodil svuj nahradni klic ale ja opravdu videl klice bez imo a se zamkama do dveri tak jsem nabyl dojem ze je treba se ptat poradne a vse zjistit. Nemohu si dovolit kupovat neco jen do foroty.
Takze ma omluva a pokud mas pocit ze te nejak znevazuji tak to rozhodne neni pravda.
Xantia II 2.0i 16v 97kW Exklusive - MODRÝ MAURITIUS, dv: 1998 21.7.
C3 I 1.4HDi
KITT
Příspěvky: 66
Registrován: ned 03. srp 2014 21:44:09

Re: ŘJ centrálu a imobilizéru kde jsou a jak je případně odp

Příspěvek od KITT »

Oznamuji, že díky kolegovi "JanekL " z bxclub.com a jeho nevšednímu přístupu a ochotě mám problém vyřešen - výměna zámků a spínačky. S naklonováním klíčů do mé ŘJ zase pomohl člen Xantiaclubu p. Bouma z Orlové, na kterého má dal kontakt PaM. X zase jezdí a imobilizuje a dálkuje!
Všem jmenovaným tímto pochopitelně moc děkuji.
Xantia II 2.0i 16v 97kW Exklusive - MODRÝ MAURITIUS, dv: 1998 21.7.
C3 I 1.4HDi
bagrr
Příspěvky: 147
Registrován: ned 26. čer 2011 16:26:19
Bydliště: 220002894
Kontaktovat uživatele:

Re: ŘJ centrálu a imobilizéru kde jsou a jak je případně odp

Příspěvek od bagrr »

Drobet se sem přis*ru s otázkou. Kde je umístěnej čip íma u vyklápecího klíčku a jak ho eventuálně bez poškození vykuchat z klíče ven? Předem díky ;)
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=575" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: ŘJ centrálu a imobilizéru kde jsou a jak je případně odp

Příspěvek od PaM »

V klíčku :-)
Roznýtuješ - odvrtáš nýtek .. ( novej se dá koupit ) a v klíčku je deklík , ten vydloubneš a tam to je ...
Obrázek
bagrr
Příspěvky: 147
Registrován: ned 26. čer 2011 16:26:19
Bydliště: 220002894
Kontaktovat uživatele:

Re: ŘJ centrálu a imobilizéru kde jsou a jak je případně odp

Příspěvek od bagrr »

Klíč už mám rozebranej, ale žádnej deklík (nemyslíš-li ten plechovej bazmek, co funguje zároveň jako pružina) tam nevidím :-o je tam dutina ve tvaru čtvrtkruhu a prázdná. Kdyby byl čip od předchozího majitele někde u kroužku, tak by to nemělo reagovat na vytažení klíče, nemýlím-li se?
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=575" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: ŘJ centrálu a imobilizéru kde jsou a jak je případně odp

Příspěvek od PaM »

píšu deklík, ne vybrání .... Tak že je to na druhé straně klíčku, podebereš po obvodu a vysuneš, je to na dvou čepech nasunuté jak sou ty dírky ... foto:
http://citroxa.rajce.idnes.cz/nastenka#klicek_cip.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek
bagrr
Příspěvky: 147
Registrován: ned 26. čer 2011 16:26:19
Bydliště: 220002894
Kontaktovat uživatele:

Re: ŘJ centrálu a imobilizéru kde jsou a jak je případně odp

Příspěvek od bagrr »

Díky moc, ono díky ošoupání tam není znát, že tam je nějakej deklík ;)
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=575" onclick="window.open(this.href);return false;
bolek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 26. říj 2017 19:15:38

Re: ŘJ centrálu a imobilizéru kde jsou a jak je případně odp

Příspěvek od bolek »

Zdravím všechny,
domnívám se, že problém, který mám souvisí s touto problematikou v diskuzi, tak snad jsem se trefil.
1.) Nejde mi nastartovat Xantoška (break X2, r.v. 99, 2.0HDi, 66kW) což je primární problém:) Mechanik mi sdělil, že to je kvůli IMO, což by asi i odpovídalo (baterka točí a na moment se objeví kontrolka IMO před startem).
2.) Klíč mám jenon jeden. Když jsme chtěl dělat kopii, všichni kdo to koumali mi řekli, že zrovna v tomto typu je spešl čip za 5-6tis.(už si nepamatuji detaily je to tak 4 roky co jsem to řešil). Tak jsem to pak už neřešil.
3.) Mechanik odhaduje cenu cca 3-5 tis tím že by to poslal na odpájení IMO z řídící jednotky.
4.) Přijde mi to moc, na to o jaký problém se jedná a z diskuze mi přijde, že by snad někdo mohl mít lepší nápad jak vyřadit IMO, popřípadě kontakt na někoho, kdo by dokázal udělat levnější nový klíč.

Díky za jakoukoliv radu:)
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: ŘJ centrálu a imobilizéru kde jsou a jak je případně odp

Příspěvek od PaM »

a vrčí ti čerpadlo v nádrži ?
Obrázek
Odpovědět