Brzdy

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
babulka18
Příspěvky: 55
Registrován: sob 02. črc 2011 12:05:44

po výměně destiček a kotoucu zůstává viset prave přední kolo

Příspěvek od babulka18 »

Zdravím xantiaci
Vyskytla se u mne následující věc.
Měnil sem na své xantii (2.0 16 V 112 kW) přední kotouče a destičky.Všechno sem dělal dle návodu a po kompletaci odzkoušení brzd jsem zjistil ze zůstáva viset práve přední kolo.Dal jsem auto tedy mechanikovi at zjistí příčinu.Ovšem ani ten si neví rady.Zkoušel i vyměnit cely trmen za jiný.Hadickou to prý neni .
proto se obracím na vas jestli se někdo z vas s něčím podobným nesetkal.
Budu rad za každou radu:)

PS:Pročítal jsem tady příspěvky a přpíšu ještě nějakou věc navíc

Když jsem mě kolo dole a koukal jsem jak třmen chodí , po sešlápnutí pedálu mi připadalo jako by chodil celý nějak zešika.
A ještě jedna maličkost.Po zjištění že se brzda nevrací jsem sundal kolo a všiml sem si že na kotouči je černá stopa.Pravděpodobně od destičky jak se celá nevrátí.Je to jakoby na vnější straně při pohledu na kotouč(černá stopa asi tak do půlky kotouče)
A ještě jedna věc.když bych se rozhodl vyměnit hadičku k brzdovému třmenu,tak musím po její výměně odvzdušnit i zadní brzdy,nebo stačí jen přední.
Díky za rady
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od PaM »

To vypadá že nemáš zaskočenej výstupek na desce ve výřezu v pístku. Pak ti to tlačí tu desku zešikma a dosedá na venkovním okraji a stále přibržďuje a taky to tlačí zešikma ...
Obrázek
babulka18
Příspěvky: 55
Registrován: sob 02. črc 2011 12:05:44

Re: Brzdy

Příspěvek od babulka18 »

PaMe myslis ten výčnělek zezadu na destičce?Natáčel jsem pistek vyrezama přesně podle návodu v knizce.

Je velkou záhadou ze to nechodi ani s jiným trmenem. Nemůže byt přece jen na vine ta hadička?

Ještě otázka,ty plíšky,které jsou zezadu na destičce,tam jsou z nějakého důvodu ?Jedná se mi o to že na starých destičkách jsem je neměl,tak proto se ptám.
babulka18
Příspěvky: 55
Registrován: sob 02. črc 2011 12:05:44

Re: Brzdy

Příspěvek od babulka18 »

tak jsem zkusil ten pistek natocit podle toho jak psal PaM o nekolik stranek zpatky a porad se nedari.
Kolo zustava po zabrzdeni porad viset.
Uz vazne nevim....
Dokonce jsem prehazoval i kotouce mezi sebou.A furt nic
pedro
Příspěvky: 54
Registrován: úte 05. črc 2011 16:40:24

Re: Brzdy

Příspěvek od pedro »

Mě takhle bylbly hadičky. Pořád jedno kolo přibrzdovalo, hlavně v zimě. Vyměnil jsem sadu gumiček a nic. Až jsem zjistil ,že uvnitř hadičky se odloupla guma a vytvářela jakousi zpětnou klapku. Po výměně hadiček bez problémů.
X2 Hdi 1999 Berlina
babulka18
Příspěvky: 55
Registrován: sob 02. črc 2011 12:05:44

Re: Brzdy

Příspěvek od babulka18 »

Taky uz sem objednal novou hadicku,tak doufam ze se zadari
babulka18
Příspěvky: 55
Registrován: sob 02. črc 2011 12:05:44

Re: Brzdy

Příspěvek od babulka18 »

Tak už vážně nevím.
Vyměnil jsem brzdovou hadičku a kolo furt přibržďuje.Tak už su z toho vážně k...t
babulka18
Příspěvky: 55
Registrován: sob 02. črc 2011 12:05:44

Re: Brzdy

Příspěvek od babulka18 »

Tak mi mechanik rekl,ze bude ohla ta pevna cast na trmenu,nebo ten drzak co je na tehlici.Ze si to mam zkusit sehnat.Neco jsem uz nasel,ale nevim jestli to je ta stejna.
http://autobazar.hyperinzerce.cz/brzdy/ ... ACfZ9B-maw" onclick="window.open(this.href);return false;

Co myslite bude sedet ikdyz to je z 2.1 TD
Diky za rady.

jeste doplnim ze mam 2.0 16 v
pepe276
Příspěvky: 153
Registrován: pát 09. zář 2011 15:57:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od pepe276 »

Na Xantie se montovaly 4 druhy předních brzd a 2 druhy zadních. Změř průměr a tloušťku kotoučů a podle toho kupuj jiné třmeny, velký výběr je třeba tady http://www.sbazar.cz/hledej/t%C5%99men%20xantia" onclick="window.open(this.href);return false; .
Ty druhy předních kotoučů (a těhlic) jsou popsané tady http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopi ... 2903#p2903" onclick="window.open(this.href);return false;
X1 1.9TD Break 66kW, klima, ABS, r.97
Jumpy 1.9TD 68kW, r.97
BX 1.9D 51kW, r.93
pepe276
Příspěvky: 153
Registrován: pát 09. zář 2011 15:57:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední brzdy Break

Příspěvek od pepe276 »

Mám dotaz:
Je velký rozdíl v účinnosti kotoučů předních brzd na Xantii Break průměr 283, tl. 26mm a průměr 288, tl. 28mm, případně, jak rychle vadnou atd.? Zkrátka mě zajímají postřehy z praxe.
Mám na autě třmeny 283 mm a budu je rozebírat a dávat nové gumičky a prachovky a z jiného auta mám komplet brzdy 288 mm, tak jestli mám zrepasovat tyhle a má cenu to prohazovat, když už je stejně budu mít sundané?
X1 1.9TD Break 66kW, klima, ABS, r.97
Jumpy 1.9TD 68kW, r.97
BX 1.9D 51kW, r.93
Odpovědět