Brzdy

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
xantiabob
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 07. črc 2011 8:05:47

Re: Brzdy

Příspěvek od xantiabob »

Ahoj, desky byly nový a kotouče přesoustružený (kvalitně přesoustruženy). Asi ještě vyzkouším to s tím ABS, když říkáš, že válec stejně nejde přetěsnit. Přišel jsem na to, když jarní teploty mi umožnily jezdit s pootevřenými zadními okýnky, ten pískot byl strašný (ale opět jen někdy),nepředcházelo tomu nic, na brzdy jsem předtím rok nešahal. Teď jsem je prověřoval, žádná oxidace, žádné šikmo sjeté desky, jen kotouče jsem neměl jak prověřit, ale na pohled zvlněný nejsou. Ale kdyby byly, tak by to přibržďovalo snad pořád. A co akumulátor brzd? Ten do toho nevstupuje?
X2, 2.1Td Break 1998 Exclusive, Pack: Electricité, Froid, 5.57l/100km
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od PaM »

Když je systém je čistá kapalina, tak brzdy mají odskok po brždění. Když je někde vzduch, ten se teplem rozpíná a pak to přibržďuje.
Obrázek
xantiabob
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 07. črc 2011 8:05:47

Re: Brzdy

Příspěvek od xantiabob »

Ahoj,
Tak jsem dnesni dopoledne stravil odvzdusnovanim a radenim s abs na mokre silnici a sterku, tak budu sledovat, jak se brzdy budou chovat, protoze moc vzduchu vzadu nevyslo (1-2 male bubliny). S tim roztahovanim vzduchu: trklo me, ze to pribrzdovalo treba odpoledne kdy bylo teplo, rano nikdy.Pripadne pak na delsich cestach. No uvidim a dam vedet. Kazdopadne dik PaMe za postrehy
X2, 2.1Td Break 1998 Exclusive, Pack: Electricité, Froid, 5.57l/100km
xantiabob
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 07. črc 2011 8:05:47

Re: Brzdy

Příspěvek od xantiabob »

Ahoj,
tak i po víkendovém odvzdušňování zadek stále přibržďuje. Ráno jedu do práce a brzdy jsou studený, vracím se dom a zadní brzdy jsou uvařený (přední úplně studený). Tak jsem dnes po návratu nechal motor běžet, zvednul auto do horní polohy a odvzdušňoval jen zadek. Bubliny žádné nešly, jen při odvzdušňování PZ kola se auto najednou propadlo cca o 5cm. Tak nevím jestli ten vzduch je v systému někde zažduchaný a nechce se mu ven... Ale už mi docházejí nápady... :?
X2, 2.1Td Break 1998 Exclusive, Pack: Electricité, Froid, 5.57l/100km
janhoumr
Příspěvky: 5
Registrován: pát 17. kvě 2013 20:44:51

Re: Brzdy

Příspěvek od janhoumr »

Chystam se na vymenu hydrauliky,chci se teda zeptat jak dobre nebo spatne jdou povolit odvzdusnovaky na brzdach?nerad bych ho bud zalomil nebo ozvikal.
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od PaM »

janhoumr píše: jak dobre nebo spatne jdou povolit odvzdusnovaky na brzdach?nerad bych ho bud zalomil nebo ozvikal.


Když někdo odvzdušňováky v minulosti vyndal a namazal vazelínou, nebo když byly často používané, nebo když auto jezdilo v příhodném podnebí kde se netvořila tolik koroze, když měly celou dobu na sobě čepičky,... půjdou odvzdušňováky povolit pravděpodobně dobře.

Když nebude výše popsané splněno, pujdou povolit pravděpodobně špatně, nebo je zalomíš, ožvejkáš ...

:idea:
Někdy jdou dobře, někdy špatně, někdy je zalomíš ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
radiskp22
Příspěvky: 85
Registrován: sob 05. led 2013 13:35:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od radiskp22 »

podelím sa o skúsenosť, odporúčam použiť najlepšie malú 8 orech s račňou a zľahka povolovať, keď použiješ 8 kľúč vidlicový je vačšia pravdepodobnosť, že odvzdušňovák strhneš alebo ukrútiš.. :) toď vše...
Xantia X2 (break) 2.0HDi 80Kw
pepe276
Příspěvky: 153
Registrován: pát 09. zář 2011 15:57:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od pepe276 »

Pokud je ten šroub fakt zarezlej tak, že se bojíš, že ho ulomíš, tak doporučuju jedině céóčko a navařit na něj pořádnej škvarek. Tím ho ohřeješ, spálíš rez a pak ho nějakýma sikovkama vytočíš. Je jasný, že musíš odpojit buzení alternátoru, nebo odpojit baterku a spojit oka kabelů + a - spolu. Dělal jsem to takhle kdysi na svém starém BX a šrouby, které se ani nechtěly hnout, jsem krásně vytočil a zahodil a místo nich pasovaly nové odvzdušňováky ze zadních prasátek ze Škodovky 120-mají je všude a za pár korun a jejich výhoda je, že mají větší 6hran, snad na 10 klíč. Možná budou sedět i na Xantii, ale to jsem zatím nezkoušel. Natřel jsem závity a konus grafitovou vazelínou a myslim, že je to tam na věky. A hlavně nezapomenout na čepičku, jinak si to brzy zopákneš znovu! Přesně, jak píše PaM ;)
X1 1.9TD Break 66kW, klima, ABS, r.97
Jumpy 1.9TD 68kW, r.97
BX 1.9D 51kW, r.93
massic
Příspěvky: 16
Registrován: pon 21. led 2013 22:28:49

Nerovnoměrné brzdění

Příspěvek od massic »

Zdravím, prosím o radu.

Na STK mi naměřili rozdílnou sílu brzdění na leve a pravé straně o 40 těch jejich jednotek a to prý nesmí být. Pravá strana brzdí méně.Je to stejné na obou nápravách.co může být příčinou?


Popis vozu :
-Teče někde hydraulické čerpadlo. Mám loužičky tam kde zastavím, ale LHM ubývá neznatelnou rychlostí. Vlastně bych řekl, že žádná nezmizela.

- Dalši příčinou by mohlo být to, že mi asi 500km povylézal třmen - ta hliníková tyčka se ohýbala protože zub z jedné strany třmenu je utržený.Dal jsem tam ocelovou trubičku takže dobrý.Když jsem auto dostal nebyly tam vymazovací plíšky takže to zvonilo na sto kilometrů, a když jsem je tam dal tak se projevil tento problém, že se tím tlakem které ty plíšky způsobily byl třmen vytlačován. Takže na destičky nepůsobil brzdný tlak tam kde by měl, ale o kousek ke kraji.
Mohlo to třeba rozhodit brzdění?

- Svítí trvale ABS, nicméně bych řekl že kabel k ABS je v pořádku, ustřihlý je kabel k destičkám.

-Prý bylo měněno 5 koulí, prostřední zadní ne.

Či je tam nějaký regulátor mezi stranami?

Xantia 1.8 16V, 1996

díky moc
Xantia 1.8 16V X1 Break 1996 Praha, Jilemnice, Police nad Metují
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Nerovnoměrné brzdění

Příspěvek od Kapitán »

asi neporadím,ale ABS s kablíky od destiček nemá spojitost.spíše odešlo čidlo či kroužek.Řekl bych dát do kupby brzdy ne oprava ocelovou trubičkou.
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
Odpovědět