hydraulika

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od PaM »

peterkoo píše: Po naštartovaní sa dvihne predok auta ale zadok vôbec. Zostane padnutý dolu. Až po prejdení pár metrov ako keby začal reagovať a zdvihne sa do jazdnej polohy.
A proč si nevyčistil korektor, když si měnil ten mechanizmus ??? Zkontrolloval si jeho funkci, jestli jde lehce sem-tam pohybovat , jestli se nezadírá ???
Taky to může být jen špatně naštelované táhlo od ruční výšky ( kolík ve výřezu ) - jde toto táhlo lehce ? Obě táhla musí chodit lehce volně ...

tady je to foceno na předku, ale kolík je stejný ... http://citroxa.rajce.idnes.cz/nastenka/#korektor01.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

:idea:
Obrázek
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od peterkoo »

Díky PaMe za rady! Ešte jedna technická... Keď chcem dať dole korektor auto treba spustiť celkom dole a odtlakovať? Nedá sa to sundat aj keď je v jazdnej polohe, prípadne v najvyššej?Totiž nemám jamu iba vodovodnú šachtu v ktorej je po kolená vody :D
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od PaM »

Řeknu ti to jednoduše, když tomu rozumíš, můžeš dělat ledacos ledajak ... Vše bych ti musel psát polopaticky a stejně by si se ptal dále , a různé věci by si udělal jinak než bych myslel ...
Já tobě nevidím do hlavy a nevím jak pochopíš a uděláš to co napíšu.
peterkoo píše:Keď chcem dať dole korektor auto treba spustiť celkom dole a odtlakovať? Nedá sa to sundat aj keď je v jazdnej polohe, prípadne v najvyššej?Totiž nemám jamu iba vodovodnú šachtu v ktorej je po kolená vody
( jak dole , co dole, co budeš odpojovat, co budeš konkrétně rozebírat a jak moc ... )

Ano, můžeš klidně sundat korektor z auta v které výšce chceš, Ale MUSÍŠ napřed povolit klíčem 12 šroub tlaku na regulátoru u centrální koule - vypustit tlak z centrálky - tím se ti zamčou padací zámky a s autem nejde hnout ...

Jde taky o to, že když tě auto zavalí, tak to svedeš na mě, že sem ti to poradil ... Ale já nejsem u tebe, nevím co přesně jak v jakém sledu děláš ...

nemáš to daleko, cca 180 km

Psal mi jeden xantiák z BB už na jaře v roce 2013 ( má to ještě dál než ty ...) auto mu nefungovalo jak má ... spoustu rad a mejlů to bylo... nakonec se rozhodl dojet letos ( byl tu nedávno) ... dva roky se s tím trápil a auto stále nefungovalo jak má, každým dalším " servisním" zásahem to bylo jen horší ...
Byl nakonec u mě celý den, přetěsnil sem i servo, oprava trubkohadice ... to bylo bonus navíc . Ale hlavně sem mu opravil a seřídil podvozek aby fungoval jak má.
Velmi litoval že tak dlouho mu trvalo než se rozhodl dojet ke mě na servis ... už dávno mohl jezdit a užívat si Xantie ...
Můžu ti dát na něj kontakt aby si pochopil, že se to někdy vyplatí ...
Obrázek
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od peterkoo »

PaMe mal som na mysli dať dole z auta ten korektor a vyčistiť ho... To si mi poradil v tom predchádzajúcom príspevku. Ono, na taký väčší servis hydrauliky treba aj nejaký kapitál a ten momentálne nemám. Inak by som neváhal ani minútu a doniesol auto k tebe.
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
Maska 3.0
Příspěvky: 17
Registrován: stř 21. zář 2011 8:59:50
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od Maska 3.0 »

Pokud chceš mít auto v cajku, využij nabídky a udělej si výlet do Brna. Náklady se pochopitelně vždy odvíjí od množství práce, ale PaM má velice slušné ceny. A přístup k autu jako rodinný lékař.
Xantia 2.0 Hdi 80 kw Break Exkluzive
Xantia 3.0 V6 Break automat (bejvalka)
Uživatelský avatar
wenca084
Příspěvky: 74
Registrován: úte 17. led 2012 21:29:32
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od wenca084 »

Já můžu PaM také jedině doporučit , byl jsem u něj před 4 léty a auto je stále v pořádku. A to jsem z Mělníka a mám to k němu přes 250km ... :!:
Xantia Break 1.8 16V r.v. 2000
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od peterkoo »

Páni o tom ja veľmi dobre viem že PaM je najväčší odborník široko-ďaleko! Hydrauliku mám však v poriadku, iba potrebujem vyčistiť ten korektor, preto som sa pýtal akým spôsobom ho môžem odmontovať z auta. To je všetko...
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
Uživatelský avatar
Romik
Příspěvky: 8
Registrován: pon 11. kvě 2015 20:51:05
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od Romik »

Zdravim vas tu vsechny jsem tu poprve a ubec nevim jak to tu funguje poridil jsem si Xantii 2.1td kombi rok 98 exclusive na hydropodvozku a vzadu za rezevrvou je zelena koule tak nad ni je nejaky rozdelovac kapaliny a nekde v tech mystech mi to tece nad nim je pa jeste nejaky konektor ubec nevim jak to mam opravit nejsem zadnej zacatecnik co se tyce aut a oprav doma ale na tohle si netroufam nevim jak to funguje ten system diky za rady nebo tip kam stim jsem z okoli Svitav
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od PaM »

Rozpadl se ti hliník na cívce hydractivu. http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopi ... c%C3%ADvka" onclick="window.open(this.href);return false;
Když odpojíš ten její konektor, tak to přestane téci, proto že se tlak nebude dostávat pod to kde to těsní, ale auto bude pouze v tvrdém režimu pružení, na dojetí kamkoliv na opravu to ale stačí.
Sežěň si jinou , nejlépe z předního ventilu a vyměň ... Klíč č.16 prodlouženej ořech.

ve Svitavách máš vrakáč s Citroenama.... výpadovka směr Opatov ....
http://www.google.com/maps/@49.77521,16 ... lZ6q0Q!2e0" onclick="window.open(this.href);return false;

Hlavní 61/82
Svitavy
49.775408, 16.475742
Obrázek
Uživatelský avatar
Romik
Příspěvky: 8
Registrován: pon 11. kvě 2015 20:51:05
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od Romik »

PaM píše:Rozpadl se ti hliník na cívce hydractivu. http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopi ... c%C3%ADvka" onclick="window.open(this.href);return false;
Když odpojíš ten její konektor, tak to přestane téci, proto že se tlak nebude dostávat pod to kde to těsní, ale auto bude pouze v tvrdém režimu pružení, na dojetí kamkoliv na opravu to ale stačí.
Sežěň si jinou , nejlépe z předního ventilu a vyměň ... Klíč č.16 prodlouženej ořech.

ve Svitavách máš vrakáč s Citroenama.... výpadovka směr Opatov ....
http://www.google.com/maps/@49.77521,16 ... lZ6q0Q!2e0" onclick="window.open(this.href);return false;

Hlavní 61/82
Svitavy
49.775408, 16.475742
jo vim kde to je jezdim tam denne okolo jdou semka nejako vlozit fotky jednu mam ze bych ukazal odkud mi to tece
Odpovědět