hydraulika

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od PaM »

Romik píše:
PaM píše:1. nemůže to být z oceli - železa, je v tom uvnitř kotva na elektronagnet. Musí to být z nemagnetického kovu...
2. na konci je kalené kuželové sedlo těsnící tu pohyblivou jehlu, to by se asi dalo přendat a přelisovat ..
treba z medi ?nebo zase z hliniku to udelat skusim to nejako poresit koukal jsem na googlu jak se to da rozdelat
musí to být pevné a tvrdé, tak že asi dural či podobná slitina, možná i mosaz ?
v řezu .... http://citroxa.rajce.idnes.cz/nastenka# ... ractiv.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

ta jehla uvnitř na obou koncích dosedá střídavě do vložených kalených sedel ...
Obrázek
blackman_82
Příspěvky: 3
Registrován: sob 23. kvě 2015 20:37:39

Re: hydraulika

Příspěvek od blackman_82 »

Nenechaval jste si v poslední době někdo menit koule? Zajimala by me celkova cena i s praci. Když jsem je menil naposledy cca před 6lety tak me to vyslo i s praci na 9tis.Mam X2 break bez hydroaktivu.
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od PaM »

blackman_82 píše:Nenechaval jste si v poslední době někdo menit koule? Zajimala by me celkova cena i s praci. Když jsem je menil naposledy cca před 6lety tak me to vyslo i s praci na 9tis.Mam X2 break bez hydroaktivu.
mno ... 6 koulí, u mě cena 750,- kč za kus ...
To si ty koule musel mít pozlacené :lol: nebo si mehanikovi zaplatil pěknou dovolenou ;)

a kdyby si každé 2 - 3 roky ( 40 - 50 tis. km) dofukoval za "pár korun", nemusel by si nic měnit, stále by si měl po celou dobu plný 100% komfort podvozku a cenově by to byl zlomek tvých nákladů ...
Obrázek
hanz
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 25. čer 2015 1:12:36

Re: hydraulika

Příspěvek od hanz »

Zdravím ,měl bych dotaz
..mě hydraulika zatím funguje bez chyby (když opomenu že zvednout /snížit auto jde tak na třetí pokus a to ještě musím s pákou dělat psí kusy.. :D ) každopádně to nakonec udělá co má. Skrze minulého majitele sem byl varován že delší jízda ať už se zvedlým autem nebo v "low-ride" modu :D nedělá xantii moc dobře. Přitom běžně vidím xantie jezdit ve zvednuté poloze.

Věděl by teda někdo čemu muže vadit jízda se sníženým/zvýšeným podvozkem ?
Díky ;)
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: hydraulika

Příspěvek od Kapitán »

Hanzi-nejnižší,nejvyšší jsou SERVISNÍ polohy,druhá je PROVOZNÍ a třetí je tzv terenní pro přejíždění nerovností do rychlosti tuším 40km/hod!! Prostě je to tak zkonstruováno ,v nejnižší a nejvyšší nepruží, v terenní pruží minimálně a hlavně v těchto 3 polohách jsou víc namáhány komponenty podvozku než v provozní.Pokud takto někdo jezdí je ... co mu nezáleží a stavu auta a na tom že urychluje poškození-já takto ještě nikoho BĚŽNĚ neviděl jezdit. Stáhni si tu na klubu příručku-máš to tam napsané!!
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
hanz
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 25. čer 2015 1:12:36

Re: hydraulika

Příspěvek od hanz »

Díky ,ne-německá příručka se bude hodit. A to že to nebude pro auto dobré bylo jasné ,proto taky tak nejezdím. Jen mě to zajímalo. Neříkám že tak jezdí každá druhá xantie ale že jezdí se zvedlou vidím často ,sníženou teda jen jednou. No nedávno mě míjela jedna zvedlá asi tak ve 110km/h.
Uživatelský avatar
milda67
Příspěvky: 159
Registrován: úte 21. čer 2011 21:47:42
Bydliště: 314039702
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od milda67 »

no ona nemusí být zvedlá, stačí blbě seštelovaná,třeba po "odborné" výměně silentbloků a hned se místo pohodlné jízdy kouká na hvězdy :lol:
Xa X2, 2,0 16V 1999
Xa X2 2,0 HDi, 80kw, 2000
C5 Break 2,2 HDi Exclusive 2004
brodyss
Příspěvky: 40
Registrován: pon 29. črc 2013 19:20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od brodyss »

Když to tu pročítám.....nevíte o někom z Budějic a okolí na dofuk?
Xantia 1,9 TD Berline 1999
Bogoran
Příspěvky: 18
Registrován: sob 28. zář 2013 16:09:29
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od Bogoran »

X1, 2,1TD 1995 Hydra2
X2, V6 Automat Hydra2
Jarov Plzeň-sever
Tel:774 435 078
brodyss
Příspěvky: 40
Registrován: pon 29. črc 2013 19:20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od brodyss »

To jsem koukal.Oupor to nedělá a v tom Plavu je akorát nějaký neautorizovaný servis ford....tak jestli ten pán přesedlal ?!
Xantia 1,9 TD Berline 1999
Odpovědět