hydraulika

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
slavena
Příspěvky: 5
Registrován: pon 19. zář 2011 12:54:54

hydraulika

Příspěvek od slavena »

ahojte,

prelustrovala som Vase prispevky do fora, ale odpoved na moj problem som nenasla. Som cerstvym majitelom benzinovej Xantie combi a pan, ktory mi auto predaval, mi povedal, ze po nastartovani mam pockat, kym mi zhasne nejaka kontrolka a az potom mozem ist. Ze je to cas nutny na to, aby sa auto dvihlo. Tak som si sadla do auta a nastartovala som, ale ziadna kontrolka nesvieti a teda ani nezhasne, len citim, ze sa auto dviha a v predu pri tom tak zvlastne pukoce. Tak som si zauzivala, ze pockam minutu...dve a potom idem, ale vy ste nepochybne skusenejsi a poradite mi ako dlho by som mala pockat nakolko sa bojim, ze tu hydrauliku pokazim a bude zle.

Dakujem a ospravedlnujem sa za neodbornost mojich vyrazov,ale som len zena..=)
Derby-Senda
Příspěvky: 187
Registrován: ned 10. črc 2011 9:26:23
Bydliště: 239219013
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od Derby-Senda »

pokud není hydra natlakovaná svítí nápis STOP je to otazka 10-15 s nez je auto natlakované a hlavně brzdy fungují jinak pokud auto leži na zemy třeba po dlouhém staní je dobre chvilku pockat az se zvedne
Xantia Break 2.0HDi 80kw
Subaru Impreza GT 2.0T 155kw
slavena
Příspěvky: 5
Registrován: pon 19. zář 2011 12:54:54

Re: hydraulika

Příspěvek od slavena »

Edit: odstraněna citace předchozího příspěvku

ale mne STOP svieti len pokial nenastartujem..potom to okamzite zhasne..
bobe
Příspěvky: 52
Registrován: pon 18. črc 2011 21:53:46
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od bobe »

Ovšem pak to máš dobře. Pokud nastartuješ a během okamžiku ti zhasnou kontrolky STOP znamená, že máš čerpadlo hydrauliky v pořádku. V každém případě musíš počkat až se ti auto zvedne. To že se ti zvedá si všimneš hned a pokud ne, tak nastartuj a zůstaň venku. Sama uvidíš jak se auto zvedne to provozní polohy. Základem je ovšem abys měla páčku na regulaci výšky vozidla ve správné poloze. ;-) :)
Xantia kombi HDi 80kW
Diagnostika Lexia Praha - Zásmuky
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od PaM »

slavena píše:Tak som si sadla do auta a nastartovala som, ale ziadna kontrolka nesvieti a teda ani nezhasne, len citim, ze sa auto dviha a v predu pri tom tak zvlastne pukoce.


Nevím tedy přesný význam "pukoce" každý si může představovat něco jiného, ale podle příznaků bych řekl, že je asi prázdná centrální koule.
Obrázek
slavena
Příspěvky: 5
Registrován: pon 19. zář 2011 12:54:54

Re: hydraulika

Příspěvek od slavena »

pukot je opakujuce sa puk puk :lol: taky jemne praskavy zvuk z predu..takze vidim to tak, ze budem musiet navstivit servis pred tym, ako sa pokazi nieco zavaznejsie. A este otazocka, ma to dvihanie vplyv na brzdy?lebo brzdovy pedal je ako keby boli brzdy zavzdusnene.
bobe
Příspěvky: 52
Registrován: pon 18. črc 2011 21:53:46
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od bobe »

To puk puk bude cvakání od čerpadla když tlakuje hydrauliku. :-) Jak se to zvedne, měl by puk puk ustat a objevit se jen v intervalech cca každých 20-60 vteřin. Mne puk puk dělá vždy po více než minutě :-)
Xantia kombi HDi 80kW
Diagnostika Lexia Praha - Zásmuky
slavena
Příspěvky: 5
Registrován: pon 19. zář 2011 12:54:54

Re: hydraulika

Příspěvek od slavena »

takze sa tym nemam stresovat?fuuu..odlahlo mi..a este tie brzdy to je normalne?mimochodom niekde som pocula, ze pocas dvihania treba stlacat brzdu?
bobe
Příspěvky: 52
Registrován: pon 18. črc 2011 21:53:46
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od bobe »

No s brzdama si nevým rady, protože nevím co to znamená jako by zavzdušněné :-)
Brzdí to? Nezapomeň že u našich vozů má brzdový pedál podstatně menší pohyb než u vozu klasické konstrukce a často pri sešlápnutí jakoby zasyčí. To ovšem není závada proč by se měl hlavní brzdový ventil měnit. No a pokud to brzdí špatně tak zkontrolovat destičky, odvzdušnit brzdy a při té příležitosti odpustit alespoň 2deci LHM z každé brzdy. Možná to zní jako blbost ale LHM v brzdách se ničí podstatně dřív než ve zbytku hydrauliky. Důvod je prostý, v brzdách LHM zůstává neb nemá kam proudit. Já vždy po cca 20000 až 30000 km provedu tento úkon a světe div se, brzdy zase fungují o 100% lépe.
Xantia kombi HDi 80kW
Diagnostika Lexia Praha - Zásmuky
slavena
Příspěvky: 5
Registrován: pon 19. zář 2011 12:54:54

Re: hydraulika

Příspěvek od slavena »

nespravaju sa ako bezne brzdy, ale to si mi uz vysvetlil. Moc dakujem! este co je LHM? a ked som teraz kupila auto, tak je dobre vsetky tieto kvapaliny vymenit ako pri normalnou aute motorovy olej?
Odpovědět