Tekoucí pružný spoj chlazení

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
KITT
Příspěvky: 66
Registrován: ned 03. srp 2014 21:44:09

Tekoucí pružný spoj chlazení

Příspěvek od KITT »

Zdravím kolegové.
Začala mi téct voda v kolínku nad termostatem, viz nákres.
Zjistil jsem po rozebrání, že mám částečně kamenné těsnění a orezlou kovovou koncovku na hadici.
Koncovka šla vyčistit, ale těsněníčko je nepoužitelné a i když jsem použil zakoupený těsnící kroužek, pochopitelně kulatého profilu, stále mi to podle mne protéká kolem toho pružného uložení.
Jen pro připomenutí hadice s kovovou koncovkou je pružně vložena do plastového kolénka kde je zajištěna pouze pružným „U“ pérkem (Citroen zove kroužek).

Otázka je: lze těsnění nahradit, nebo lze to celé předělat na stahovací nebo máte nápad?
Přílohy
termostat.jpg
Xantia II 2.0i 16v 97kW Exklusive - MODRÝ MAURITIUS, dv: 1998 21.7.
C3 I 1.4HDi
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Tekoucí pružný spoj chlazení

Příspěvek od PaM »

On tam patří X-kroužek ne okroužek,
Obrázek
KITT
Příspěvky: 66
Registrován: ned 03. srp 2014 21:44:09

Re: Tekoucí pružný spoj chlazení

Příspěvek od KITT »

Ano Milane, píšu, že jsem zkusil zakoupený těsnící kroužek, kulatého profilu.
Ten správný prostě nebyl a prodejce tvrdil, že jiný nemá.
Jako ND ke Xantii se ten X kroužek koupit nedá, ostatně ani ta krátká hadice ne.
Nic méně po mé opakované návštěvě v KOMA Commercial nalezl prodejce X kroužek, objednal mi ho a včera jsem si ho vyzvedl za slušných 55,-Kč/ks. Označení má 31,34x3,53 QRAR NBR.
Zítra budu měnit tak uvidíme...
Xantia II 2.0i 16v 97kW Exklusive - MODRÝ MAURITIUS, dv: 1998 21.7.
C3 I 1.4HDi
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Tekoucí pružný spoj chlazení

Příspěvek od PaM »

No, on sice tam není značenej, ale jinde je, myslím že je to díl 1343Z4, rozměr 31-38 EP 3,5
máš ho v FM .... http://www.autond.cz/hledani.php?dil=13 ... &vy=&sub1=" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek
KITT
Příspěvky: 66
Registrován: ned 03. srp 2014 21:44:09

Re: Tekoucí pružný spoj chlazení

Příspěvek od KITT »

Díky za odkaz.
No je sranda, že v ADO mne poslali do KOMA, že to těsnění nemají, tak asi nevědí, že pasuje i na Xantii
No to z koma je na autě, sedí to podstatně a o 100% lépe než ten zakulacený.
Nic méně buď je mírně deformovaný náustek na hadici, nebo je mírné prosakovaní tomuto podle mne dost podivně vymyšlenému pružnému spoji vlastní.
Celé to za dva ozuby přidržuje ten pružný bazmek a trošku větší tlak na hadici kdy dojde k určitému pohybu toho uložení, způsobí mírný průsak.
Asi pro jistotu kouknu na vrakáč po hadici nebo bude třeba vymyslet jak to udělat jinak tedy včetně kolínka nad termostat.
Xantia II 2.0i 16v 97kW Exklusive - MODRÝ MAURITIUS, dv: 1998 21.7.
C3 I 1.4HDi
Odpovědět