Únik motorového oleje

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
pzw
Příspěvky: 11
Registrován: sob 31. pro 2011 12:26:09
Kontaktovat uživatele:

Únik motorového oleje

Příspěvek od pzw »

Přátelé motorů znalí, poraďte mi, prosím.
Mám X1 1.8i 8V motor. Po nějakých opravách mi z něj unikal olej až tak, že jsem po zastavení dělal loužičky. Na třetí pokus se mým mechanikům podařilo utěsnit víko ventilů, že už loužičky nedělám, nicméně dolévám cca 1litr na 1000 km. Když jsme se o tom bavili v dílně, říkali mi, že litr na tisíc to klidně může žrát. Mně to ale přijde divný, protože kdyby to žralo litr na tisíc km, tak by to podle mě muselo čoudit. A zvlášť když jezdím na LPG by to muselo být vidět. Ale auto nečoudí, nesmrdí, loužičky nedělá a přesto mizí olej.
Může unikat pod víkem vzadu a vypalovat se na parohách výfuku? Někdy po dolití mám pocit, že se v motoru jakože trošku něco vypaluje, ale zase si říkám, stihl by se tam odpálit litr oleje během jednoho tisíce km, aniž by to někde kapalo na chodník po zastavení? Nebo kam všude může olej mizet, aniž by to bylo vidět?
Díky všem
X1 Break 97 1.8i/8V LPG
xantiabob
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 07. črc 2011 8:05:47

Re: Únik motorového oleje

Příspěvek od xantiabob »

mrkni na pamuv koment...resp obrazek
viewtopic.php?f=1&t=231
X2, 2.1Td Break 1998 Exclusive, Pack: Electricité, Froid, 5.57l/100km
pzw
Příspěvky: 11
Registrován: sob 31. pro 2011 12:26:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik motorového oleje

Příspěvek od pzw »

Díky, koukám koukám, akorát je tam debata ropáků a já mám benzín. Jako je to fakt možný, že to sežere, budiž. Akorát mám fakt pocit, že bych pod plynem musel vidět čmoudíky. A můj ohřátej motor vážně nečmoudí. Ale kluci tam taky píšou, že nekape, ale že maj motor omatlanej olejem, takže je asi fakt to bude chtít dát si tu práci, sám si sundat víko, pečlivě opucovat a usadit na dobrej silikon. No jo no, ale i tak dík za info, tuhle debatu jsem přehlídnul.
X1 Break 97 1.8i/8V LPG
Tom169
Příspěvky: 54
Registrován: stř 29. čer 2011 9:57:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik motorového oleje

Příspěvek od Tom169 »

Kontroloval jsi rozvoďák, jestli se nekoupe v oleji, mě taky olej nikde netek, jenom jsem dolejval, až pak jsme přišly na to, že tam bylo špatný jenom nějaký těsnění, či co.
X2 1,8i 66Kw, r.v. 1998
xantiabob
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 07. črc 2011 8:05:47

Re: Únik motorového oleje

Příspěvek od xantiabob »

No hlavne je tam to, ze benzin by mel mit maximalni spotrebu pul litru oleje na 1000km, jestlize mas vic, tak je to fakt uz duvod ke hledani...ale neporadim nemam benzin... a olej mi to nastesti nezere...zatim ;)
X2, 2.1Td Break 1998 Exclusive, Pack: Electricité, Froid, 5.57l/100km
stepan
Příspěvky: 12
Registrován: sob 09. črc 2011 10:22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik motorového oleje

Příspěvek od stepan »

Kolik má auto najeto? Nebyl náhodou přehřát motor?
pzw
Příspěvky: 11
Registrován: sob 31. pro 2011 12:26:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Únik motorového oleje

Příspěvek od pzw »

Chlapi, poraďte mi, chci si přetěsnit víko ventilů na tom mým 1.8i 8V, akorát nevím, jestli je pod tím víkem těsnění v silikonu nebo tam sedí jen v silikonu? V dílně mi říkali, že se to blbě utěsňuje, protože víko je plastové a musí se to utahovat opatrně, ale jestli tam má být těsnění nebo ne, to netuším. Olej furt mizí a mám pocit, že to fakt stéká vzadu po motoru a vypaluje se to.
Díky
X1 Break 97 1.8i/8V LPG
mevi
Příspěvky: 142
Registrován: ned 26. čer 2011 14:22:28

Re: Únik motorového oleje

Příspěvek od mevi »

je tam gumove tesneni a pomuze odmastit jak ten plast tak hlavu a nejdriv napatlat cervenym silikonem plastove viko a do silikonu vlozis to tesneni ono diky tomu drzi a nevypadne kdyz to viko nasazujes no a pred nasazenim jeste napatlat samotne gumove tesneni a dej ten silikon i pod ty matky kterejma to stahujes pac mivaj vymackane ty gumicky a pak ti jde olej i do sani
Tom169
Příspěvky: 54
Registrován: stř 29. čer 2011 9:57:58
Kontaktovat uživatele:

Únik oleje

Příspěvek od Tom169 »

Dneska jsem si na sněhu všiml, že podemnou zůstávají takoé černé kapičky, mrknul jsem pod auto a udělal pár fotek, mám to nějak řešit? Respektive na co se mám nachystat? Na poslední fotce je ukončení hadice, asi to není moc dobře vidět, ale je okolo ní takovej černej útvar, nevím jak to nazvat. :-)

foto zde :

http://leteckaposta.cz/414141312

edit milda67:uprava názvu téma,používej konkrétní názvy a sloučení s existujícím tématem
X2 1,8i 66Kw, r.v. 1998
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Problém?

Příspěvek od Kapitán »

Jak často kontroluješ olej v motoru a další provozní kapaliny?
Neubývá ti enormě olej?Toto vypadá,že by asi chtěla přetěsnit vana možná gufero na klice u převodovky.Dle mne nic závažného
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
Odpovědět