Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

KOMFORTy ANO či NE ?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vlastimiln



Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Praha 9 - Černý Most

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2008 8:43 am    Předmět: KOMFORTy ANO či NE ? Citovat

Xantiáci, položil bych vám otázku:
Jaké máte zkušenosti s auty, která mají tzv. komfort koule, tedy měkkčí odpružení. Question
_________________
Xantia Break EXCLUSIVE 2.0 HDi, 109 PS, narozena 09/99, v provozu od 2000


"Jak to má kozy nebo kola, tak s tím budou potíže."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2008 9:13 am    Předmět: Citovat

Osobně špatné, nech mě třeba komforáci kamenují, ale na V6 se prostě nehodí, jezdím se stále zapnutým vypínačem hydrativu a i tak je auto hodně měké. Øelk bych že záleží jak kdo jezdí, na tokové lážo jízdy to nemusí být špatné. Hodně mi na tom vadí že při akceleraci svítím na letadla a při brzdění zase 3 metry před auto, chvíli to trvá než se vůz výškově srovná, ale jak říkám-je to věc individuální.
Teď se do mě pustí komforti Arrow
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2008 9:25 am    Předmět: Citovat

Ale prd, kdo by tě kamenoval, dyk je to jen tvůj názor, ne? Laughing
Mno asi takhle, já měl před XA 8 let BX berline 1,6 krátkou a prostě sem si zvyk. XA mi pak přišla tvrdá i po dofuku ( koule byly asi v normě ), tak sem vzal KOMFORTi, samo se to zlepšilo, lae jako BX to není. Nevím, na závodění to asi nejni ( to bych šel to tuòáckýho Golfu WR6 Wink ), lae já s tím žádnej problém nemám a jako kloboučník nejezdím, naopak se mi strašně líbí, to co Josefovi2 vadí a to svítit na veverky při rozjezdu.... Pro sem chtěl auto s hydrou, aby to byla houpačka. Wink
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2008 9:43 am    Předmět: Citovat

To je to kouzlo XANTIE. Můžeš si jednoduše vybrat co ti vyhovuje.
Kdo jel po D11 z HK do Prahy a potom do centra Prahy nedá na KOMFORTY dopustit stejně jako já. Mám možnost jezdit i GOLFEM, ale dál jak 2km na poštu s ním nevydržím - je to hroznej "kostitřas".
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raww



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2008 11:42 am    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
Osobně špatné, nech mě třeba komforáci kamenují, ale na V6 se prostě nehodí, jezdím se stále zapnutým vypínačem hydrativu a i tak je auto hodně měké. Øelk bych že záleží jak kdo jezdí, na tokové lážo jízdy to nemusí být špatné. Hodně mi na tom vadí že při akceleraci svítím na letadla a při brzdění zase 3 metry před auto, chvíli to trvá než se vůz výškově srovná, ale jak říkám-je to věc individuální.
Teď se do mě pustí komforti Arrow


V podstatě máš pravdu. Ale mě to vyhovuje. Ženě vzadu už méně Twisted Evil

Při rozjezdu jde záď vozu více dolů, světla proto svítí výše (baví mě to a dělám to schválně Embarassed ). Při brzdění je to finální prohoupnutí taky silnější. Boční náklon se mi zdá taky větší. Ale znovu říkám, jezdím stylem jakým jezdím a tak jsem spokojenej...

btw: koneckonců si můžu "zapnout" tlačítkem HA tzv. sportovní režim

btw2: ikdyž Josef2, pěkně jsi tu moji XA protahoval po cestě do Zlína a zpět Wink

btw3: zkoušel jsem prohoupnutí zádě při rozjezdu do mírného kopce u výkladní skříně (zrcadla)... Prohoupne se to i na celou vejšku pneumatiky...
_________________
X2 Break 2,1TD Exclusive, HA, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2008 11:59 am    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
Osobně špatné, nech mě třeba komforáci kamenují, ale na V6 se prostě nehodí, jezdím se stále zapnutým vypínačem hydrativu a i tak je auto hodně měké. Øelk bych že záleží jak kdo jezdí, na tokové lážo jízdy to nemusí být špatné. Hodně mi na tom vadí že při akceleraci svítím na letadla a při brzdění zase 3 metry před auto, chvíli to trvá než se vůz výškově srovná, ale jak říkám-je to věc individuální.
Teď se do mě pustí komforti Arrow


Ano, na silný motor a sportovní jízdu to není. Je to pro kochání krajinou. To , že ti při brždění jde zadek navrch a předek dolů by dělat zas tak nemělo. Asi ti nastupují zadní brzdy moc pozdě. Moje zkušenost je taková, že když brzdy fungují na 100% tak zadek nahoru nejde a na krtky nesvítíš Smile
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2008 1:08 pm    Předmět: Citovat

Musím potvrdit Pamova slova a to jednomyslně bez výhrad:o nějakém nadměrném zvedání zadku a problémech se svícením opravdu nemám,nekecám tak to je.Brzdy mám dělané vzadu,je to už víc jak dva roky,nevím zda je to tím,ale je to tak.Jinak Pepo-praktiku Laughing měl jsi to zkusit tenkrát s moji xantií,mám komforty kupované,Raw má totiž předělávané komforty z klasických a tam se to už někdy může chovat jinak.Když se vlasti ptáš,já bych už za obyč.koule prostě neměnil,jsem naprosto spokojen,komfort je větší,řekl bych tak akorát a v zatáčkách rozdíl nepociuju-já ne.Na silné auta nevím,tam asi už nejde tolik o komfort,jde o to jak člověk jezdí,jak tu sílu využívá,ale pokud myslí vlastik na 2.0 HDI tak to je "klidná síla." Smile
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile


Naposledy upravil sima dne čt leden 24, 2008 1:15 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2008 1:12 pm    Předmět: Citovat

To prohoupnutí zadku by mě ani tak navadilo, kdyby mi mezitím z protisměru nebliklo 20 aut dálkovými, (ani se jim nedivím). Také přechod z Activy do komfortů je (aspoò můj) šílený pocit co se týče ovladatelnosti vozu.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2008 1:17 pm    Předmět: Citovat

Pepo zas tě tu rád potkávám Smile to je divné hodně divné,na mě nikdy nikdo neblikal,krom hodných protijezdců,že za rohem měří benga.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2008 1:27 pm    Předmět: Citovat

přesně simo, na mě taky nikdo neblikal....
No to je jasný Josefe, activu nemůžeš vůbec s KOMFORTama srovnávat....
navíc hoši slovo KOMFORT mluví za vše, není to na plnej plyn okreskama, lae prostě i "vostřejc" se jet normálně dá. Nikdy sem si neřek, hele zatáčka, brzdi, máš tam KOMFORTi.....
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raww



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2008 2:52 pm    Předmět: Citovat

Raww napsal:
... Při brzdění je to finální prohoupnutí taky silnější....


Kucí, nikdo o svícení na krtky nepíše. Mám na mysli takový to prohoupnutí jak zastavíš a přesně v ten okamžik se to auto zhoupne nahoru-dolů. Rozhodně o rytí čumákem v zemi nebo nepřirozeným náklonu na přední nápravu nemůže být řeč...
Jinak jsem ještě nezaznamenal žádný blikající protijedoucí auto, který bych oslòoval Rolling Eyes btw mohl by si to zkusit, mám taky dálkový Twisted Evil
_________________
X2 Break 2,1TD Exclusive, HA, KOMFORTi


Naposledy upravil Raww dne čt leden 24, 2008 7:00 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2008 6:06 pm    Předmět: Citovat

Kdysi jsem z nouze pouzil ve predu i vzadu koule z CX(75/40), protoze jsem potreboval dojet po vlastni ose na dofuk. Velkej rozdil to zase nebyl, pouze pri delsich prohupech to krasne "plavalo". Po dofouknuti jsem na nich jeste chvili jezdil, protoze se mi to moc libilo...castecna vzpominka na byvale CX. Az jednou jsem prehnal rychlost pri prujezdu hupem a trnul, ze zacnu hrnout asfalt na silnici...okamzite sly zpet origo gule... Ale stejne me to laka. Twisted Evil

Co se tyce zvedani zadku pri brzdeni, taky jsem to mival. Pomohlo vycisteni a promazani pohyblivych casti brzdicu a dukladny odvzdusneni zadnich brzd. Od ty doby mam pocit, ze jde zadek i predek pri razantnejsim brzdeni stejnomerne dolu.
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2008 7:13 pm    Předmět: Citovat

Jo tak to je ale jiné kafe lewkinsi,dát si na auto kule co tam nemají co dělat,měl jsem tam už od předešlého majitele kule z BX a to se mě nelíbilo od začátku-na zvracení a hlavně šlo o život,bez přehánění.Tady se mluví o komfortech vyrobených pro xantii,pro určitý konkrétní typ xantie,od renomovaného výrobce koulí-I.F.H.S.Tvůj příspěvek tu samo patří,ale aby to zas někteří nepochopili špatně.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlastimiln



Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Praha 9 - Černý Most

PříspěvekZaslal: pá leden 25, 2008 7:55 am    Předmět: Citovat

Simo, samozřejmě jsou origo koule najlepší. Ale lidská vynalézavost je nekonečná.
p.Rada mi doporučil dofuk koulí na vyšší tlak a převrtání. Píšu o tom tady: http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=960&start=0

PaM mi napsal: "Převrtáním předních koulí na 1,1 a vyšším tlakem z toho dostaneš v podstatě koule "KOMFORT" ( ty origo od I.F.H.S. mají tlak cca 50 bar a dírku 1,3 )".

Takže jako s dofukem. Někdo kupuje nové, někdo dofukuje (z finančních důvodů). Někdo koupí I.F.H.S. koule, někdo si je udělá. Wink
_________________
Xantia Break EXCLUSIVE 2.0 HDi, 109 PS, narozena 09/99, v provozu od 2000


"Jak to má kozy nebo kola, tak s tím budou potíže."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: pá leden 25, 2008 8:44 am    Předmět: Citovat

Jo taky možnost,vím o tom,jen jestli není rozdíl taky v tuhosti membrány nebo planžetkách,co na to PAM?Možná jsi to měl Pame kuchlé,doecal by mě to zajímalo-pro příště.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)