Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výměna LHM

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mmartin



Založen: 24.1.2007
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st leden 24, 2007 11:14 pm    Předmět: Výměna LHM Citovat

Ahoj chlapi mám takovou prosbu ,asi už se o tom psalo,ale jsem tu novej..potřebuju vyměnit LHM na C Xantia 1,9td r.v.1993-4... špatně mi to brzdí a zatáčí..mužete mi prosím podrobně popsat jak na to(kde jsou ventilky kde co povolit vypustit prostě návod pro blbý) díky MOC za každou radu..a ještě- občas mi to hůř startuje..cca 5x to chytne bez problému a 5x s problémama Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: st leden 24, 2007 11:46 pm    Předmět: Citovat

Ahoj kolego, nemá cenu psát napsané.Otevři si nějaký článek,třeba palubní počítač, a na konci máš seznam článků, O výměně LHM tam jsou hned dva.
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mmartin



Založen: 24.1.2007
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 25, 2007 12:18 pm    Předmět: Citovat

Ahoj KOLEGO jsi velice laskav ,ale jsem tu nový a myslel jsem ,že jsou tu normální lidi.ale koukám Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: čt leden 25, 2007 2:35 pm    Předmět: Citovat

mmartin napsal:
Ahoj KOLEGO jsi velice laskav ,ale jsem tu nový a myslel jsem ,že jsou tu normální lidi.ale koukám Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes


Příteli, nevím na co ta arogance, právě proto,že jsi nový,tak jsem ti chtěl pomoci,abyses lépe orientoval, lidi jsou tu fakt dobrý, mně nevyjímaje Razz , ale na to příjdeš také časem. Fakt.
Co se týče tvého dotazu, špatně startuje, tak to je velmi lapidární pojem.Trochu podrobností by neškodilo.
Tak čau chlape. Shocked
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zeturek



Založen: 28.11.2006
Příspěvky: 25
Bydliště: Břasy

PříspěvekZaslal: čt leden 25, 2007 5:04 pm    Předmět: Citovat

Protože i mě se hledá dost špatně odkaz na seznam všech článků, tak tady je
http://www.xantiaclub.cz/search.php?rstext=all-phpRS-all&rstema=3
Pokud ti jde o výměnu LHM+ "po lopatě", tak myslím, že tento článek (a diskuze u něj) ti odpoví téměř na všechno, jinak se samo ptej.
http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2005062001
Jirka
_________________
X2, 1.8 16V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzejpi



Založen: 13.3.2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2009 9:42 am    Předmět: Citovat

Zdravím vás kolegáčci. Využiju tohle pravěký vlákno k dotázku. O víkendu jsem se dožil mírného překvapení, když jsem zjistil, že po dvou letech provozu a cca 25000 km mám z LHM něco co vypadá jako mírně jetej motorovej olej. Měnil jsem to osobně a dával před tím i proplach. No budiž, vyměním to znova.
A dotaz - v jednom z různých postupů bylo psáno, že po vyndání nádobky je záhodno nastartovat a snad dokonce 3 minuty nechat běžet motor, aby se vytlačily zbytky ze systému, serva atd. Ovšem to pojede čerpadlo v podstatě na sucho. Není to poněkud riskantní postup? Není čerpadlo mazaný a chlazený LHM-kou? Co vy na to? Díky za názory.
_________________
Citroen Xantia 2, 1.8 16V, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2009 9:54 am    Předmět: Citovat

Myslím si,že je to velmi riskantní postup,rozhodně bych to nedělal.
Minimálně to brutálně zavzdušníš,a pak budeš mít problémy s znovuuvedením do provozu.

Pokud chceš vytlačit zbytky LHM ze systému,tak bych na to šel jinak,vyčisti si tu bandasku,sítka,atd,nalej novou LHM,zadekluj,připoj sací hadice,ale ty vratkové hadičky bych nechal odpojené,a hodil bych je třeba do nějaké velké PETky,a pak bych to nechal klidně ty tři minuty běžet,a třeba i s autem různě pohýbal hore dole,jestli se ten starej humus nevytlačí ven do flašky.
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2009 10:22 am    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:
Myslím si,že je to velmi riskantní postup,rozhodně bych to nedělal.
Minimálně to brutálně zavzdušníš,a pak budeš mít problémy s znovuuvedením do provozu.

Pokud chceš vytlačit zbytky LHM ze systému,tak bych na to šel jinak,vyčisti si tu bandasku,sítka,atd,nalej novou LHM,zadekluj,připoj sací hadice,ale ty vratkové hadičky bych nechal odpojené,a hodil bych je třeba do nějaké velké PETky,a pak bych to nechal klidně ty tři minuty běžet,a třeba i s autem různě pohýbal hore dole,jestli se ten starej humus nevytlačí ven do flašky.


Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

normálně to pus uplně dolu a chvíli počkej s natočeným motorem, pak vypus tlak z centrální koule na reguláku a nech to povolené ( šroub s hlavou na 12 klíč) , odsaj nebo vyndej nádobku s LHM, pak nastartuj na cca 10 sekund vyháže ti to zbytek kapaliny z hadice a čerpadla do vratek, něco si tam pod ně dej ... poper se s volantem, plnej levej-pravej tak 2x, to ti vytlačí kapalinu z pístu řízení. Ta trocha co takto zbyde v hadičkách bych neřešil... nezaškodí vyčistit korektory, tam se ten humus usazuje a žádnej proplach to odtama nedostane . Až naliješ novou, nech povolenej ten odvzdušòovák na chvíli, pak utáhni a povol několikrát po sobě, nakonec utáhni a auto dej nahoru do max. a pak dolu do min. a vypni. Vypus tlak z centrálky. Počkej 10 minut, vyprchají bublinky z kapaliny v nádobce. Pak auto nastartuj a zase do max. a odvzdušnit brzdy( až poteče čistá zelená), HOTOVO. Čeká se proto, aby sis nenatáhl bublinky vzduchu s novou ( napěněnou) kapalinou do brzd.
Pokud to uděláš jak psal JiRaY, tak za 3 minuty ti to vytlačí přes okruh serva všechnu novou kapalinu ven Razz
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dzejpi



Založen: 13.3.2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2009 10:48 am    Předmět: Citovat

Díky za podrobnej návod Milane. Mám pocit, že když jsem ti v sobotu volal kvůli těm brzdám tak jsem tě otituloval jako Pavla viď ? Embarassed Ta tvoje zkratka je hrozně zavádějící Wink . Těch 10 vteřin nasucho to bych bral. 3 minuty mi přišly šílený. Nepřijde ti divný, že to LHM tak brzo zhnědlo? Možná tomu pomohly zbytky proplachu, co já vím. Tak já se do toho směle pustím.
_________________
Citroen Xantia 2, 1.8 16V, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2009 10:59 am    Předmět: Citovat

Achaa,sypu si popel na hlavu,jsem blbec Embarassed Laughing

Takže nechat jen chviličku.Ale přísahám,že jsem to četl jako regulérní návod na odflusnutí staré LHM z okruhu od jednoho BXáka,je to už nějakou dobu,z mé palice to nevzešlo,jen se mi to celkem líbilo jako elegantní řešení Laughing
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dzejpi



Založen: 13.3.2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2009 12:25 pm    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:
Achaa,sypu si popel na hlavu,jsem blbec Embarassed Laughing

Takže nechat jen chviličku.Ale přísahám,že jsem to četl jako regulérní návod na odflusnutí staré LHM z okruhu od jednoho BXáka,je to už nějakou dobu,z mé palice to nevzešlo,jen se mi to celkem líbilo jako elegantní řešení Laughing



To si nemusíš nic sypat. Já jsem tenhle postup použil posledně taky a je myslím v pořádku. Jenom ty vratky jsem netýral tři minuty, ale nechal jsem to běžet jen dokud z toho nepřestal téct bordel a nezačala čistá LHM. Ale to je pár vteřin, ono to z tý hadice docela valí. Myslím že tři minuty by ani zdaleka nebyly potřeba a bylo by to venku všechno. Wink
Ale chápal bych to jako doplòkový "dovyčištění" systému. PaM těch 10 vteřin jistě myslel po vyhození nádobky a před nalitím nové LHM. Tak se z toho dostane maximum co jde a nemíchá se to s novou.
_________________
Citroen Xantia 2, 1.8 16V, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
michal



Založen: 9.5.2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2009 9:41 pm    Předmět: Citovat

chystam se na vyměnu lhm zítra před dvouma měsicema jsem tam daval proplach tak tedka tam jdu davat LHm akorad nevim proč mi vytekla ven je ji tam akorad jak mám byt a když budu hybat stím posilovačem aby to vyteklo tak asi motor zapnutej že?
_________________
Citroen Xantia break 1,8 16V 99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)