Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ruční brzda, tak jak to vlastně je!?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ivon



Založen: 17.7.2007
Příspěvky: 37
Bydliště: Nový Bor

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 10:16 am    Předmět: Ruční brzda, tak jak to vlastně je!? Citovat

Začala zima a jako nadšený zimní závodník, ale čerstvý majitel Xantie, jsem zkusil pár běžných manévrů s tímhle rodinným kočárem a ejhle, jaké bylo zklamání, když jsem v prvním průjezdu zatáčkou zjistil, že u Xantií brzdí ruční brzda PØEDNÍ KOLA!! Je to prosím Vás specifické pro všechny Xantie? Nebo ručka brzdí přední i zadní kola v poměru? Nebo jak to vlastně je?! Poučte neznalého Xantiáka...naposledy jsem tohle viděl u vozu Oltcit Club Smile
_________________
Xantia X1 1,8 8V, R19 Cabrio 16V, R5 1,8 Automatic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Mad



Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 131
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 10:46 am    Předmět: Citovat

No taky nemám Xantii dlouho, ale tohle už vim jistě. Ručka brzdí předek. Dřív to u francouzů nebylo nic neobvyklýho. To samý měla i Dacie (licenční Renault).
V zatáčce ručkou zadek do smyku nehodíš, ale až ti při rozjezdu na sněhu bude jedno kolo prokluzovat a druhý zbytečně stát na pevnym podkladu, tak budeš za ručku na předních kolech francouze blahořečit.
I když uznávám, že občas na sněhu zablbnout taky nebylo k zahození Twisted Evil (moje bejvalá felda by mohla vyprávět)
_________________
X2 1,8 16V Break 6/2000 metalíza Modrý Maurícius
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zeturek



Založen: 28.11.2006
Příspěvky: 25
Bydliště: Břasy

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 11:02 am    Předmět: Citovat

Je vždy jenom na předek a proč? Pár odpovědí je zde http://www.citroeny.cz/forum/viewtopic.php?t=5045&highlight=ru%E8n%ED+brzda
Jirka
_________________
X2, 1.8 16V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 11:05 am    Předmět: Citovat

Tady ta ručka má jen samé výhody:za prvé tak skvěle nebrzdí žádná jiná ručka,prostě zadní ručka takhle brzdit nikdy nemůže a za druhé,dnes na totální ledovce jsem se rozjel do mírného kopečka jen za pomocí ručky-vedlejší auto zůstalo viset.Ono sice člověk musí velice s citem na plyn,když použije ručku při rozjezdu,ale ručka opravdu pomůže-neříkám,že vždy,ale někdy stačí pověstný drcáneček a už valíte dál Cool
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomi



Založen: 24.8.2007
Příspěvky: 73
Bydliště: Vrbové pri Piešanoch

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 11:44 am    Předmět: Citovat

sima napsal:
Tady ta ručka má jen samé výhody:za prvé tak skvěle nebrzdí žádná jiná ručka,prostě zadní ručka takhle brzdit nikdy nemůže a za druhé,dnes na totální ledovce jsem se rozjel do mírného kopečka jen za pomocí ručky-vedlejší auto zůstalo viset.Ono sice člověk musí velice s citem na plyn,když použije ručku při rozjezdu,ale ručka opravdu pomůže-neříkám,že vždy,ale někdy stačí pověstný drcáneček a už valíte dál Cool

jj tak to je, i keď tiež mi občas chýba trošku sa vyblázni, moja bývalá ax tiež niečo pamätá Very Happy ale službná 206 má ruæku na zadok Twisted Evil
_________________
>> www.citroenklubpraha.eu <<
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
martin kučera



Založen: 15.10.2007
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 1:34 pm    Předmět: Citovat

Když je řeč o brzdách - jakým způsobem lze vůbec Xantii táhnout?
Není to tak dlouho, co jsem málem práskl do popelnic (parkuju z kopce), když jsem chtěl trochu sjet dolů a nechtělo se mi zbytečně startovat. Nožní brzdy ani uk!!
Je jedinou možností tažení chcíplého auta tyč (kterou mimochodem uvádí manuál)? Tu ale moc lidí s sebou nevozí, mě nevyjímaje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 5:01 pm    Předmět: Citovat

no za 1. musíš mít v pořádku koule všechny protože ty zásobujou tlakem brzdy za 2. musíš mít v pořádku ruční brzdu (to je jeden z důvodů proč je na předek...) já jsem včéra byl nucen jet na laně nešel mi benzín z nádrže do motouru(už vyřešeno) a mám ruplý lanko na ručku na jednom kole takže jsem každou chvíli točil startérem abych aspoò trochu natlakoval okruh a bylo to celkem v poho ale je to řešení na max 10km a na úseku kde víš že nebudeš muset moc brzdit mě vyplivlo autí na nájezdu na dálnici takže jem to musel praktikovat takle k nejbližší čerpačce kam pro mě přijeli kamarádi s podvalem....
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vytacyt



Založen: 30.1.2007
Příspěvky: 232
Bydliště: Pluhův Žďár

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 5:58 pm    Předmět: Citovat

Máca napsal:
no za 1. musíš mít v pořádku koule všechny protože ty zásobujou tlakem brzdy za 2. musíš mít v pořádku ruční brzdu (to je jeden z důvodů proč je na předek...) já jsem včéra byl nucen jet na laně nešel mi benzín z nádrže do motouru(už vyřešeno) a mám ruplý lanko na ručku na jednom kole takže jsem každou chvíli točil startérem abych aspoò trochu natlakoval okruh a bylo to celkem v poho ale je to řešení na max 10km a na úseku kde víš že nebudeš muset moc brzdit mě vyplivlo autí na nájezdu na dálnici takže jem to musel praktikovat takle k nejbližší čerpačce kam pro mě přijeli kamarádi s podvalem....


To si myslim,ze je trochu nevyhoda xantie,kdyz ji tahnes.Prave,ze brzdy moc nebrzdi pokud nejsou natlakovany a pokud nemas v cajku rucku a nebo tyc,tak je to v haji.A kdyz mas auto pustene dolu,tak se ani na podval nedostanes,pokud nemaji rameno..Nebo jak se to praktikuje??Mel bych jeste vozit s sebou spaliky,abych pak auto vyheveroval a dal je na dosedaci mista na naprave a tim se auto zvedlo?????
_________________
Xantypa 2,0HDI(80kW)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
hombok



Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: U Olomouce

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 6:08 pm    Předmět: Citovat

Ahoj všem. Jen z mé zkušenosti, pokud se chcete někdo vyblbnout s ručkou na Xantii, tak to funguje jedině na zpátečku, doporučuji vyzkoušet Wink .
_________________
X1 2.0i VSX 94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 6:23 pm    Předmět: Citovat

Máca napsal:
no za 1. musíš mít v pořádku koule všechny protože ty zásobujou tlakem brzdy

No tak tohle je blbost, na brždění jde tlak ze zadního okruhu a to jen na brždění zadní nápravy. Tím je v normální situaci vyřešen zátěžový regulátor brzdného účinku zadní nápravy. Předek je zásobován přímo od akukoule. Když mi rupne klíòák nebo trubka mezi zadním korektorem a regulátorem tlaku, tak dobrý koule jsou mi prd platný.
Máca napsal:
za 2. musíš mít v pořádku ruční brzdu (to je jeden z důvodů proč je na předek )

Chlapi, asi víte víc než francouz konstruktér, kerej to tak vymyslel. Ručka na předek je jen z důvodu, aby se nápravy nedostaly do štorcu při stání a poklesu auta.
Ne nadarmo je v návodu napsáno, že se tahá na tyči a jen na krátkou vzdálenost a nikdy, když je auto v dolní servisní poloze Exclamation Jinak vždy na podvalu.
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 6:55 pm    Předmět: Citovat

Mamut nechtěl jsem se rozepisovat přesně jaká koule dodává tlak do brzd a možná jsem způsobil malinko zmatek je to jak píšeš to je fakt ale taky člověk respektive majitel xantie musí usoudit jestli je auto v tažitelném stavu.... a to s tou ručkou vím proč je na předek ale dejme tomu že tohle mohl taky být jeden z důvodů bo možná vedejší účinek hlavního důvodu jinak dík za upřesnění.... příště budu důslednější.... Embarassed
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 6:56 pm    Předmět: Citovat

hombok napsal:
Ahoj všem. Jen z mé zkušenosti, pokud se chcete někdo vyblbnout s ručkou na Xantii, tak to funguje jedině na zpátečku, doporučuji vyzkoušet Wink .


jooo smyčíčky pozádu alá kobra 11 to jo to jde krááásně Cool
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivon



Založen: 17.7.2007
Příspěvky: 37
Bydliště: Nový Bor

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 7:54 pm    Předmět: Citovat

Chlapí Xantiáci! Díky všem za rozvitou debatu. Teď už je mi to jasný... jako ten Oltcit... :=D I když známý, co má Picasso se tomu nestačil divit...taky to netušil. Laughing
No, k tomu blbnutí na sněhu...co na to říct... je to škoda! Chápu, že Vám ostatním to spíše vyhovuje, hlavně co se jedná toho přibržďování při prokluzu. Já se však chystám na novou výuku divoké jízdy na sněhu...! Všiml jsem si, že na méně než 50% zadních zimákách je Xantie šeredně přetáčivá a zadek jde do správného "driftu", takže budu pilovat tento styl. Už aby ještě u nás přibyl nový snížek... To víte po letech tajných závodů v zimě se přece nevzdám... Twisted Evil No a k té jízdě pozpátku...asi podobný stav jako u všech předních pohonů...když se vhodně přidá plyn...nepotřebujete k tomu ručku na předek Razz
Přeji hodně srandy v zimě Exclamation ... a hlavně opatrně a některé věci opravdu raději nezkoušejte, pokud máte mazlíky rádi... vím o čem mluvím a kolik mně to stálo disků a plechů...ještě, že před lety se bylo na čem učit Laughing
_________________
Xantia X1 1,8 8V, R19 Cabrio 16V, R5 1,8 Automatic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: so prosinec 01, 2007 12:48 am    Předmět: Citovat

Proto mám tažnou tyč-skvělá věc opravdu.Já nepsal důvody proč je ruční brzda vpředu,ale proč mě vyhovuje.No když jsme u toho už,chtěl bych konečně vidět mamute kde to kdo napsal,nebo jestli je to jen doměnka někoho.Já tomu totiž nevěřím tomu s těma nápravama,kor když francouz neudělal tuhle věc na prvním i nehydraulickém autě...Ale jinak je mě to celkem jedno,prostě je vpředu a hotovo,jen jsem chtěl vědět,zda je tento konkrétní důvod vyřešení ručky"dopředu"někde popsán.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: so prosinec 01, 2007 5:15 am    Předmět: Citovat

Ivon napsal:
Chápu, že Vám ostatním to spíše vyhovuje, ....


mě to třeba nevyhovuje ale je to pro mně dost malá "daò" za ta všechna pozitiva, která je schopna mi xantie nabídnout....
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)