Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ošetření spodku a dutin

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Studna



Založen: 6.10.2007
Příspěvky: 207
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 11:56 am    Předmět: Ošetření spodku a dutin Citovat

Nazdar Xantiáci,

čím by jste ošetřili spodek a dutiny na našich xantuškách?Slyšel jsem názor,že je špatný na spodek stříknout gumoasfalt,nebo něco na podobná bázi.Prý je lepší něco jako olejový film.Poradíte své zkušenosti?
_________________
Xantia X2 Millésime Break 2,0 HDi 80kW mit bufik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RINGO



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: MOST

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 12:02 pm    Předmět: Re: Ošetření spodku a dutin Citovat

já použil dinitrol http://unicar.ofirme.cz/cz/410/dinitrol/
_________________
X2 1,8 16V Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bear



Založen: 18.10.2007
Příspěvky: 55
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: ne listopad 11, 2007 12:50 pm    Předmět: Citovat

Nazdar Xantiaci!
já mám na podvozku gumoasfalt asi 2 roky Xa 1,9 TD r v 97,a nic jsem zatím špatného nepozoroval,ale Frantíci dělali antikorozní ochranu /pozink/možná už od 80tých let /již minulého století,/nevím přesně.Ale asi není špatné na podvozek něco dát,zejm když se jede po štěrkovitých kamenitých cestách.
kvůli tomu že je spodek omlácený od šutrů.
čau bear
_________________
X1TD 1.9 97 bear
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: ne listopad 11, 2007 2:24 pm    Předmět: Citovat

bear přesně jak píšeš nejde o to že by to rezlo jen tak ale že se omlátí lak a postupně i pozink já sem to měl ve fázi kdy byl sem tam odlouplej lak ale ani známka koroze tak jsem to jen odmastil přetřel základovou barvou a nějakým nátěrem speciálně na podvozky na bázi gumy kterej by se neměl omlacovat jelikož je to něco jako když naneseš na podvozek žvejkačky Laughing já teda preferuji nic nebrousit pokud to neni už chycené rzí jelikož samotná antikorozní ochrana našich xantušek i bez laku toho snese velmi co se týče povětrnostních podmínek takže spíš bych auto chránil před mechanickému poškození (kamínků a pod.)
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martin kučera



Založen: 15.10.2007
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2007 5:21 pm    Předmět: Citovat

Kromě podvozku - ošetřujete např. Resistinem i dutiny, prahy zevnitř, sloupky aj., nebo to je v případě xantie nadbytečná práce..? Měl jsem favorita a ještě jsem nezapomněl, jak se z něj sypala rez...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bear



Založen: 18.10.2007
Příspěvky: 55
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2007 9:04 pm    Předmět: Citovat

Ahojte Xa!
Já ošetřil pouze podvozek,ale jak se otevirají přední dveře,na začátku prahů a konci předních blatníků,tak tam je škvíra,tu vždycky vystříkam proudem vody,protože se tam zachytí listí,větvičky apod a je tam i blátíčko,jinak nic,a auto navoskuju,přes zimu přes myčku,jinak jsem si koupil zástěrky "od Boba přes Hulín"fungují skvěle a už nemám tak zaflákané přední i zadní dveře a kufr , bear
_________________
X1TD 1.9 97 bear
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2007 10:09 pm    Předmět: Citovat

Nechal jsem to ošetřit jednou komplet-spodek i dutiny.Víckrát už to dělat nebudu-rez opravdu není problém xantií.Až na inkriminované místečko spoje zadního prahu s blatníkem obzvláště na levé straně,ale to je zde popsáno nebo na citroenec.No a ještě někdo vyjímečně ošetřuje zespod držáky pístnic-což je teda průser,když se to urve.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Studna



Založen: 6.10.2007
Příspěvky: 207
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: pá listopad 16, 2007 1:21 pm    Předmět: Citovat

sima napsal:
Nechal jsem to ošetřit jednou komplet-spodek i dutiny.Víckrát už to dělat nebudu-rez opravdu není problém xantií.Až na inkriminované místečko spoje zadního prahu s blatníkem obzvláště na levé straně,ale to je zde popsáno nebo na citroenec.No a ještě někdo vyjímečně ošetřuje zespod držáky pístnic-což je teda průser,když se to urve.


Přesný,opravdu přesnýSurprised)Mám Xantuši z Němec a je jak nová. Jen ten levej růžek u zadních dveří je stříklej:o))
_________________
Xantia X2 Millésime Break 2,0 HDi 80kW mit bufik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Studna



Založen: 6.10.2007
Příspěvky: 207
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: pá listopad 16, 2007 1:24 pm    Předmět: Re: Ošetření spodku a dutin Citovat

RINGO napsal:
já použil dinitrol http://unicar.ofirme.cz/cz/410/dinitrol/


Čauky

Myslím si,že ten dinitrol by mohl bejt to nejlepší pro naše Xanáky,ale kde jinde to ještě používají,než v Třinci? Jsem z Jihlavy a do Třince to mám sakra daleko. Na netu jsem zatím nic nenašel...
_________________
Xantia X2 Millésime Break 2,0 HDi 80kW mit bufik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RINGO



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: MOST

PříspěvekZaslal: so listopad 17, 2007 10:44 am    Předmět: Re: Ošetření spodku a dutin Citovat

já dinitol koupil tady http://www.a-c.cz/cz/sortiment/f115.htm a nastříkal jsem to sám,moc mi to nešlo,ale když jsem vidět práh ze vnitř,tak s klidem můžu říct že xa nepotřebuje další ochranu.Při objednávání si dej pozor na objednávané množství.
_________________
X2 1,8 16V Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Studna



Založen: 6.10.2007
Příspěvky: 207
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: so listopad 17, 2007 7:34 pm    Předmět: Citovat

Nevíte někdo,jestli s dinitrolem někdo pracuje na Vysočině?
_________________
Xantia X2 Millésime Break 2,0 HDi 80kW mit bufik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Robert



Založen: 25.12.2006
Příspěvky: 35
Bydliště: Holetín u Hlinska v Č.

PříspěvekZaslal: so listopad 17, 2007 8:27 pm    Předmět: Citovat

Jen osobní názor, nekamenujte mne za něj. Vazelína OO (taková ta táhnoucí se používaná už za dob našich tátů do čepů) naředěná na vhodnou konzistenci tech. benzínem, řidší do dutin, hustší na spodek, hlavně na zadní nápravu, trubičky a šroubení trubiček. Stará pravda co je mastné nehnije. Po čase je to sic zaprášené a stále mastné, když se na tom něco dělá, je člověk špinavý, ale rozdělat jde úplně vše a bez problémů. Vcucne se to i do rzi, benzín se odpaří a zbyde vrstva odolné mastnoty, kterou je obtížné smýt studenou wapkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: so listopad 17, 2007 9:01 pm    Předmět: Citovat

Je to pravda-takhle se držely naprosto zdravé škoduly 105-120-bez rzi,včetně zadních kapes-fakt zázrak.Dva známí měly ty škoduly co vypadaly co se týče kastle jak nové-naprosto-to felda kterou nedělal vazelinou hnije a hnije před očima.Jinak vazelínu nulku používáme v práci na čepy drapáku zabořeného do neskutečné žíraviny a prachu atd.A čepy chodí jak po másle,rez žádná!Přitom jen to ovzduší z toho matrjoše rozežírá okolní "všecko" Rolling Eyes
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Studna



Založen: 6.10.2007
Příspěvky: 207
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: so listopad 17, 2007 9:11 pm    Předmět: Citovat

Ten Dinitrol by měl být snad prý nějaký vosk...Nevím jak to má vypadat,předpokládám,že to nebude něco jako gumoasfaltí mazut,ale něco pokrokovějšího..Robertův názor jsem již slyšel přímo od něj v opravně (mimochodem moc šikovný chlapíííí tam v tom Holetíně - chválím a Alláh s nimi:o)!!!!!!!) ale kdybych se nebál,abych neměl pokaždý,když vlezu do auta špinavý kalhoty,tak bych to snad i bral,jenže sám si to neudělám (nemám kde a ani nejsem takový kutil:o)a pochybuju,že mi to s tím někdo nastříká.Ona xantie asi opravdu nepatří k těm autům,co by rezly před očima,ale prevence je nejlepčí doktor.
_________________
Xantia X2 Millésime Break 2,0 HDi 80kW mit bufik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)