Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pískající brzdy - co dělám špatně???
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 7:35 pm    Předmět: Pískající brzdy - co dělám špatně??? Citovat

Kamarádi, pomozte. Dělám asi něco špatně, ale nevím co.
Vyměnil jsem přední kotouče a destičky a brzdy začaly pískat. Kotouče i destičky fi. Fri-tech, třmeny vyčištěný, dosedací plochy pod kotoučema taky. Při dobrždění začaly pískat. Tak jsem týden čekal, jestli si nesednou. Bohužel ne. Tak jsem začal s pokusama.
- pootočil jsem pístky o 180 st., ale pořád stejný.
potom jsem zkusil kombinaci:
- nové destičky a staré kotouče = pískají
- staré destičky a nové kotouče = pískají
- staré destičky a staré kotouče = kupodivu taky pískají

Co s tím? Nemusí být pístky nějak natočený? Jsou tam 4 zářezy, 3 jsou stejný a jeden je jiný. Nevíte proč? U tohoto typu brzd jsem v manuálu nenašel, že by pístky měly být nějak natočené (tak, jako u staršího provedení). Pískají jenom při jízdě dopředu, při couvání ne Very Happy .

Jedná se o 1,9 TD, rok 1999.
Vím, že se to zde již řešilo, ale nikde jsem nenašel konkrétní odpovědi.
Poradíte? Díky.
MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 8:57 pm    Předmět: Citovat

a zkoušels ty destličky dát opačně? jako aby se změnil směr tření o kotouč jinak nevím no jde taky o směs těch destiček některé pískají některé ne
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MILIN



Založen: 14.8.2007
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 9:21 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Míro,nevím sice proč,ale ten menší zářez má směřovat dopředu auta,pístkem se má točit doprava.Brzdy mi pískaly jen když byly už vytlačené kotouče a zevnitř nárůst oxidu železa.To jsem oukal šroubovákem a klid.Odnova mi nepískaly ani textary a ty jsou prý hodně tvrdé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 9:36 pm    Předmět: Citovat

Míro a nepískají ti zadní - promiò, to byl fór.

Ale teď vážně. V "Jak na to " str. 10.4 obr. 4.10 resp. 4.11 kladou velký důraz na čistotu, skluz a nepoškozenou manžetu vodítka. Tj. ten tlustej kůl, co se na něm vykloní brzdový válec .
Osobně ho přiměřeně potírám před zpětnou montáží vazelinou.

Pak mi do jisté míry pomáhá napružení přítlačné planžety destiček v díře vrchlíku tělesa pístu.
Jo a čudlík na zadní straně desky asi dáváš do výřesu matice pístu. To jen aby to bylo komplet.

Taky jsem na jaře měnil kotouče a desky a po těchto úkonech ani nepísknou.

No a na závěr, taky už jsem měl desky, který se odpískat nedaly. Jak ostatně píše Máca.
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gram_cz



Založen: 8.8.2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 2:46 am    Předmět: Citovat

Není náhodou tohle tvůj případ?
http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2007040002Vztahuje se to sice k zadním brzdám, ale co kdyby. Wink
_________________
X2, sedan, 1.8i 16V, r.v. 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jóna



Založen: 13.12.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 9:02 am    Předmět: Pískání Citovat

No já vyměnil přední desky - Ferodo (kotouče prý originál a v docela slušném stavu) a občas pískají jak čert Evil or Very Mad . Po pár pokusech jsem to vzdal, prej se to někdy stává. Tak zavřu boční okna a lituju chodce Very Happy

Ještě malej dotaz.
Při přezouvání jsem omrknul a vyčisti zadní obložení a zaskočily mě ty plechy mezi deskama a pístky. Nejdou totiž přes celou plochu pístku, takže tlačí více na jednu stranu desky. Některé desky jsou sjeté rovně, některé ale šikmo (v souladu s tim nerovnoměrným tlakem) Tak jsem plechy u těch šikmých vyndal a po zimě to zkouknu. Nevíte, k čemu tam ty plechy jsou? Mě to teda nějak nedochází (leda pro kompenzaci výrobních nepřesností ).

Díky za info a Zdar
_________________
Michal Jonáš
X1 1.9TD hatchback, rv.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 10:23 am    Předmět: Citovat

to: MiraCB
Někde jsem četl, že pískání brzd způsobuje malý tlak brzd. kapaliny. Nemohl se ti tam dostat vzduch? I když to se dá poznat i jinak. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Otakar Koucký



Založen: 28.10.2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Babice u Rosic

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 3:28 pm    Předmět: Citovat

Pískot brzd převážně dělá špatná tvrdost destiček a kotoučů (některé destičky se nemají rády s některými kotouči) Sice se říká že kotouče a desky by měly být vždy od stejného výrobce, ale mne se to neosvěčilo. Pokud jsem to dal, začalo to pískat. Taky se mne neosvěčily drahé desky (taky pískaly). Můj prodejce říkal že musel vrátit zásilku orig. desek protože pískaly. Co kupuji levnější desky (kolem 900,- Kč) nemám problém.
_________________
Xantia 2.0i 16V LPG, Xantia2,0i 16 LPG Break, předtím Xantia 1,8i LPG, XM 2,0i LPG, 2x BX, CX 25 TD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fana



Založen: 2.9.2007
Příspěvky: 12
Bydliště: Prágl

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 5:10 pm    Předmět: Citovat

Kuci zlaty,jsem po výměně předku,desky +kotouče Ferodo Premium obojí a více méně pískám taky a to už sem s nima nalítal skoro 3tisíce.Fana
_________________
X2 1.9TD break,klima
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 7:46 pm    Předmět: Re: Pískání Citovat

Jóna napsal:
No já vyměnil přední desky - Ferodo (kotouče prý originál a v docela slušném stavu) a občas pískají jak čert Evil or Very Mad . Po pár pokusech jsem to vzdal, prej se to někdy stává. Tak zavřu boční okna a lituju chodce Very Happy

Ještě malej dotaz.
Při přezouvání jsem omrknul a vyčisti zadní obložení a zaskočily mě ty plechy mezi deskama a pístky. Nejdou totiž přes celou plochu pístku, takže tlačí více na jednu stranu desky. Některé desky jsou sjeté rovně, některé ale šikmo (v souladu s tim nerovnoměrným tlakem) Tak jsem plechy u těch šikmých vyndal a po zimě to zkouknu. Nevíte, k čemu tam ty plechy jsou? Mě to teda nějak nedochází (leda pro kompenzaci výrobních nepřesností ).

Díky za info a Zdar

Ba právě naopak, než kompenzace výrobních nepřesností, je to z důvodu stejnoměrného sjíždění destiček. Vzhledem k průměru pístu a velikosti plochy destičky, mají při brzdění snahu se více sjíždět z horní strany po směru otáčení a proto se tam dávají tyto plechy,které vyrovnávají sjíždění desek. Taky je potřeba při výměně desek dát tyto plechy správně nazpět (jdou i naopak).
Jinak na brzdy se prodávají antiqick-spraye, některé pomohou a některé méně.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jóna



Založen: 13.12.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: ne listopad 11, 2007 10:51 am    Předmět: To: Josef 2 Citovat

Jo, s těma plechama by to tak mohlo bejt. Až si udělám chvilku, tak okouknu. jak si desky vedou a když, tak tam ty plechy vrátím Embarassed

Díky za info
_________________
Michal Jonáš
X1 1.9TD hatchback, rv.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: ne listopad 11, 2007 6:31 pm    Předmět: Citovat

Piskajici predni brzdy resim treti rok na novem Berlingu 1.4i(35tis km). Bez uspechu. Od zacatku, co to auto provozuju, brzdy piskaj. Pri lehkem brzdeni piskaj a docela dost. Pri razantnim piskot neregistruju. Byxlo to na garancce, tam na to mrkli(pry vycistili), par kilometru byl klid, ale zacalo to piskat zase. Uz to neresim.
Na hydro-citroenech jsem s tim nikdy nemel problem. Ruzne kotouce k ruznym destickam...pokud mozno ty nejlevnejsi.

Ale tohle jsi Miro asi slyset nechtel...

Problemem pry je krom ruznych tvrdosti kotouc/desticka i vybehane pohyblive casti brzd...hlavne stevty na kterych se pohybuje trmen. Vznikne tam mala vule a pri bzdeni se to rozvybruje - piska.
Mozna jsi tim vycistenim a promazanim odstranil "vymezeni" vule...

PS: To jsou ale jen my "chytry" reci a domenky...

Hodne zdaru

Michal
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raww



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: ne listopad 11, 2007 6:44 pm    Předmět: Re: Pískající brzdy - co dělám špatně??? Citovat

Přehluší to autorádio? Jo? Tak to neřeš Twisted Evil

Mimochodem když jsem nechal měnit kotouče a brzdy, tak si občas písknuly. Onehdá jsem desky dojel a po výměně (desky Bendix staré a nové opět) to občas pískne zas...
_________________
X2 Break 2,1TD Exclusive, HA, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: ne listopad 11, 2007 8:21 pm    Předmět: Citovat

není to sice zkušenost s citroenem, ale když jsem dělal na peugeotu 405 generálku brzd na předek jsem dával nový kotouče i destičky a obojí stejná značka, myslím Ate, dozadu jen nový destičky, ale značku už si nepamatuju a za tři roky nepískly ani jednou a auto brzdilo perfektně, takže nevím jesli je dobře každou věc od jinýho výrobce, spíš bych viděl problém v těch vůlích, jak tady někdo psal
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: ne listopad 11, 2007 8:43 pm    Předmět: Citovat

Díky všem za rady, budu zkoušet dál a dám vědět. Vůle na sloupku, který vede brzdič je, zaměřím se na to. Dokonce tento kus jde koupit jako náhradní díl, tak uvidíme.

MíraCB

PS. Kdyby někoho něco napadlo, hlavně ta poloha pístku ( pro Milina - u tohoto roku výroby už není na pístku tenký zářez, který určuje natočení pístku) tak dejte vědět. Díky
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)