Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kontrolka motoru

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ailli



Založen: 14.1.2007
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne leden 14, 2007 2:48 pm    Předmět: Kontrolka motoru Citovat

Zdravím Vás,
předem Vám píšu, že jsem ženská, tak prosím omluvte mé neodborné výrazy. Mám Xantii 2,0HDI r.v. 1999. Autíčko naprosto skvělé a spolehlivé, avšak poslední měsíc mě trápí problém. Jezdím poměrně často a velké vzdálenosti a začala se mi rozsvěcet oranžová kontrolka ve tvaru motoru s takovou jakoby otočenou šipkou. Většinou se mi rozsvítí na dálnici a auto mi automaticky sníží rychlost. Do kopce pak jede tak 80 km/hod. a nepustí mi jakoby víc přetočit motor na přeřazení. Většinou samovolně zhasne. Mám teď čerstvě vyměněný olej a filtry. Poraďte co by to mohlo být a hlavně, jestli mohu s autem jezdit, abych jej neodepsala. :wink:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
J.Reno



Založen: 14.1.2007
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: ne leden 14, 2007 3:57 pm    Předmět: Citovat

Zajel bych s tím co nejdříve do servisu, jelikož se jedná o závadu, kterou ti sdělí až po napíchnutí na PC. Přeju hodně štěstí a a to není nic vážnýho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ailli



Založen: 14.1.2007
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne leden 14, 2007 4:04 pm    Předmět: Citovat

Díky moc, právě se obávám, aby to nebylo něco vážnýho, slešela jsem názor o nějaké "vzduchové váze", že by to mohla být....
Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Robert



Založen: 25.12.2006
Příspěvky: 35
Bydliště: Holetín u Hlinska v Č.

PříspěvekZaslal: ne leden 14, 2007 6:20 pm    Předmět: Citovat

Skutečně bez napojení na diagnostiku se nezjistí nic, diagnostika ti pomůže na 50% a zbytek se musí dohledat. Autu neublížíš, ono jak se mu něco nezdá, jednoduše pojede málo (jako Š120) nebo vůbec. A až se to zastaví úplně, zaplatíš navíc odtah. No a dobrá volba servisu ti ušetří tisíce až desetitisíce za zbytečně vyměněné díly. Váha vzduchu z mého pohledu ne, ale na naftě malý nebo příliš velký tlak (podávací čerpadlo, vysokotlaké čerpadlo, regulátor nízkého nebo vysokého tlaku) nebo problém se vzduchem (malý nebo velký tlak turba)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HDI



Založen: 28.11.2006
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne leden 14, 2007 7:42 pm    Předmět: Citovat

Naprosto souhlasím s Robertem.

Naposledy upravil HDI dne čt březen 01, 2007 7:53 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yoshimato



Založen: 27.12.2006
Příspěvky: 27
Bydliště: Piestany

PříspěvekZaslal: so leden 20, 2007 6:39 am    Předmět: Citovat

Zdravim, neviem ako je to u HDI, takze len skusim povedat tolko, ze radim vymenit palivovy filter, a vycistit filtrik na trubici nasavania paliva z nadrze ktory sa nachadza pod pravou zadnou sedackou, a az potom by som spekuloval nad dalsimi ovela komplikovanejsimi a drahsimi rieseniami. Mal som podobny problem s tou istou kontrolkou na 1,9TD-X1,a tatiez to prestavalo tahat ale svietilo to najma pri zoslapnuti plynoveho pedala. Vela zdaru.Peter
_________________
Xantia Break X1 1.9 Td/97
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eco



Založen: 22.1.2007
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 8:18 pm    Předmět: Citovat

Tohle většinou dělá netěsnost v okruhu od turba podívej se kolem chladiče vzduchu jestli neuniká olej.Když to chcípneš a po asi 5 min.nastartuješ tak je vše Ok.kontrolka ale sviti že jo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlčínek



Založen: 9.12.2006
Příspěvky: 8
Bydliště: praha

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 9:08 pm    Předmět: Citovat

nejdříve doporučuji kouknout na sítko v nádrži-dost najezdím,takže tím sítkem projde hafo nafty a hlavně když se ochladí tak může být problém-já to dělal před rokem a po roce to chtělo znovu--příznaky stejné Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)