Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Lehké výpadky výknu při 2000 ot/min+rozvlnění při rozjezdu

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Studna



Založen: 6.10.2007
Příspěvky: 207
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: út listopad 20, 2007 7:15 pm    Předmět: Lehké výpadky výknu při 2000 ot/min+rozvlnění při rozjezdu Citovat

Ahoj,

1) nevím,jestli je to problém,ale všiml jsem si,že když držím motor ve stabilních otáčkách(nejčastěji 2000ot/min),pociuji jakoby lehké výpadky ve výkonu-není to nijak zvl᚝ citelný,ale je to tam.
2) při rozjezdu,než se auto dostane na optimální otáčky (2000ot/min),má snahu se jakoby lehce rozvlnit.Po dosažení 2000ot/min a následné akceleraci jsem již toto rozvlnění nezaznamenal.Pouze při rozjezdu a na druhý rychlostní stupeò.Auto je po výměně zadních silentbloků ramene přední nápravy,levé tyče řízení a čepu řízení.

Setkali jste se s tím někdy?
_________________
Xantia X2 Millésime Break 2,0 HDi 80kW mit bufik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: út listopad 20, 2007 8:18 pm    Předmět: Citovat

Mně kdysi dělal motor občasný výpadek výkonu v podobných otáčkách. Bylo to po tom, co se mi kamarád snažil upravovat proudění na váze vzduchu. Po tom, co jsem jeho přípravek vyndal, motor funguje normálně. Ono to "obohatilo směs", docela to hulilo při akceleraci, ale až na ty občasný výpadky to jelo slušně. Zkoušel si čistit váhu vzduchu? Občas to někomu pomůže. Přijde mi, že máš docela vysokou spotřebu.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út listopad 20, 2007 8:33 pm    Předmět: Citovat

Myslím že to vlnění může a dělává to větší výška přední nápravy, než je daná od výrobce. Hlavně při rozjezdu do zatáčky se vůz začne pohoupávat doboku. Zkontrolovat nastavení výšky.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Studna



Založen: 6.10.2007
Příspěvky: 207
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: st listopad 21, 2007 7:54 am    Předmět: Citovat

jk napsal:
Mně kdysi dělal motor občasný výpadek výkonu v podobných otáčkách. Bylo to po tom, co se mi kamarád snažil upravovat proudění na váze vzduchu. Po tom, co jsem jeho přípravek vyndal, motor funguje normálně. Ono to "obohatilo směs", docela to hulilo při akceleraci, ale až na ty občasný výpadky to jelo slušně. Zkoušel si čistit váhu vzduchu? Občas to někomu pomůže. Přijde mi, že máš docela vysokou spotřebu.



Váhu vzduchu jsem nekontroloval,ale asi ji zkusím opatrně vyčistit dle návodu.Jinak motor nekouří,táhne skvěle(si myslím). Spotřebu očekávám ještě vyšší,jelikož auto lítá ,dá se říci ,výhradně po městě a každej den topím bufíkem.Ale díky za radu. Taky jsem tady někde četl,že by to mohlo dělat víčko nádrže.Když se otevře,tak zasyčí.Je to možný?Jednou jsem si něčeho podobnýho všiml.A když ho vyndávám,zdá se mi,že je tam lehce přisátý.
_________________
Xantia X2 Millésime Break 2,0 HDi 80kW mit bufik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Studna



Založen: 6.10.2007
Příspěvky: 207
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: st listopad 21, 2007 7:58 am    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
Myslím že to vlnění může a dělává to větší výška přední nápravy, než je daná od výrobce. Hlavně při rozjezdu do zatáčky se vůz začne pohoupávat doboku. Zkontrolovat nastavení výšky.


Je pravda,že mi to začalo dělat po seřízení výšky předku,takže to bude asi ono.A opticky se mi zdá,že předek je docela vysoko.Myslel jsem si,že je to silentblokama,jelikož jsem je v tý době ještě neměl dělaný,ale po výměně se to zlepšilo,ale nevymizelo.Dík moc Chlape!!!
_________________
Xantia X2 Millésime Break 2,0 HDi 80kW mit bufik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st listopad 21, 2007 1:58 pm    Předmět: Citovat

Jestli ti vzniká v nádrži podtlak, tak zatím víčko nedotahuj nadoraz, ale jen volně abys umožnil přístup vzduchu. Je to tím, že máš určitě zacpanou hadičku nebo špatnou klapku odvzdušnění nádrže. Celé se to nachází v pravém zad. blatníku nahoře pod plast. podběhem.
Vyčistit, profoukat, ale nenafoukat do nádrže.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kopecký



Založen: 24.8.2007
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: st listopad 21, 2007 8:56 pm    Předmět: Citovat

ohledně toho vlnění při rozjezdu, zkontroluj poloosy a homo. klouby, myslím že by to mohlo být tím.
_________________
Xantia HDI 80Kw Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Studna



Založen: 6.10.2007
Příspěvky: 207
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: st listopad 21, 2007 9:12 pm    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
Jestli ti vzniká v nádrži podtlak, tak zatím víčko nedotahuj nadoraz, ale jen volně abys umožnil přístup vzduchu. Je to tím, že máš určitě zacpanou hadičku nebo špatnou klapku odvzdušnění nádrže. Celé se to nachází v pravém zad. blatníku nahoře pod plast. podběhem.
Vyčistit, profoukat, ale nenafoukat do nádrže.


No víčko ani utahovat nemůžu,mám to na klíč a když to zamknu,tak se to tím automaticky dotáhne(utěsní).No zkusím mrknout na tu hadičku...
_________________
Xantia X2 Millésime Break 2,0 HDi 80kW mit bufik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Studna



Založen: 6.10.2007
Příspěvky: 207
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 7:23 am    Předmět: Citovat

Takže- váha vzduchu pročištěna,měl jsem dokonce celou dobu povolenou hadici za ní,ale problém přetrvává.Až bude čas,zkusím se ještě pustit do toho přisávání vzduchu do nádrže.
_________________
Xantia X2 Millésime Break 2,0 HDi 80kW mit bufik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 9:40 pm    Předmět: Citovat

no,tak zatim zkus to vicko sundat uplne,a jen zaklapnout deklik nad nim,ajezdit par jizd s timhle-vysledek by mel byt okamzite-bude lepsi-je to ono,bude stejny-neni to ono Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Studna



Založen: 6.10.2007
Příspěvky: 207
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2008 9:33 pm    Předmět: Citovat

Tak po zkušební době bez víčka nádrže musím konstatovat,že problém s výpadky výkonu neustal.Napadá ještě někoho,čím by to mohlo být?Auto při udržování stabilních otáček v lehkém tahu poškubává.
_________________
Xantia X2 Millésime Break 2,0 HDi 80kW mit bufik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: pá leden 25, 2008 11:20 am    Předmět: Citovat

covece,tak to nevim-napada ne jeste napriklad male bublinky v nafte-pokud by prisaval vzduch,nebo potenciometr plynoveho pedalu muze blbnout,predpokladam ze mas naftovy a vzdchovy filtr nejakykvlitni,a nedavno vymeneny,muze to delat pricpany naft.filtr-hdicku se cast rozpada predehrev v palivove soustave,a to pak pricpava filtr´-za podivani asi nic nedas.

Ale jsou to jenom napady,je jen na tobe,co vyzkousis
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Studna



Založen: 6.10.2007
Příspěvky: 207
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: pá leden 25, 2008 6:53 pm    Předmět: Citovat

Vše měněno ještě v německu,v origo citroen servisu.no zkusím kouknout na ten plynový pedál...někde jsem četl,že by to mohlo být ukostření možná...budu zkoušet...Díky moc zatím za radu a průběžně budu informovat.
_________________
Xantia X2 Millésime Break 2,0 HDi 80kW mit bufik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)