Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vůle v řízení,kde je chyba??

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MAX



Založen: 13.12.2006
Příspěvky: 12
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2007 10:56 am    Předmět: Vůle v řízení,kde je chyba?? Citovat

Mám takový problém,že když jedu po rovině mám znatelnou vůli v řízení.myslel jsem že to budou čepy řízení.Na STK jsem jim to řikal,třásli s tím jako blázni,několikrát po sobě,ale nic nenašli??Prej ani čepy,ani silenbloky,nic?!Tak nevim kde se ta vůle bere.Mám 1,9TD asi 140tis.km.Asi před 2rokama mě dost surově otočil vlek,volanten jsem to korigoval ale skončil jsem napříč silnicí s plným rejdem.Je možný že tou ránou jsem mohl nějak nátahnout hřeben řízení?Nevíte jestli se může řízení zavzdušnit,nebo tak něco.Nebo se nechá vůle nějak štelovat na hřebenu??asi ne co.Kdyby někoho něco napadlo budu rád za každou radu.Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2007 1:01 pm    Předmět: Citovat

Maxi, stále opakovaný problém s křížovým kloubkem na tyči řízení. Najdi:výměna kloubu řízení.
Napřed se začne zadírat a pak se uvolní, ale uplně ...
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2007 1:51 pm    Předmět: Citovat

Hřeben se ti asi nenatáh, ten by křupnul, ale neí mi jasné, co ti auto vlastně dělá, nereaguje na volant, k tomu ti dal doplnění Josef, nebo se corá ze strany na stranu.
V tom 2. případě, když ti tvrdí, že prední čepy jkou OK. a né KO, tak bych se podíval na ložiska zadních ramen.
A co gumy v ramenech
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAX



Založen: 13.12.2006
Příspěvky: 12
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: so září 29, 2007 10:23 pm    Předmět: Citovat

Když jedu po rovině,tak mám tak cca 2cm vůli ve volantu...prostě jako kdybych nezatáčel.Kříž řízení mi nedavno promazávali,protože mi začalo blbnout a to by si snad nějaký vůle všinli ne??tak nevim...možná že zadní náprava...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: so září 29, 2007 10:31 pm    Předmět: Citovat

no v první řadě bych zkouk ten křížovej kloub u 1.8 16V je k němu dobrej jak přístup tak i pohled takže otevřít kapotu a poprosit drahou polovičku aby ti zalomcovala volantem ze strany na stranu a ty budeš koukat na kloub jestli je v něm vůle tě nic nestojí....
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 12:14 pm    Předmět: Citovat

MAX napsal:
Když jedu po rovině,tak mám tak cca 2cm vůli ve volantu...prostě jako kdybych nezatáčel.Kříž řízení mi nedavno promazávali,protože mi začalo blbnout a to by si snad nějaký vůle všinli ne??tak nevim...možná že zadní náprava...

Ten kříž nemá žádnou maznici a jestli to mazali jen tak sprayem, tak je ta možmost, že se to uvolnilo, ještě větší. Napřed to koroze přituhne a pak se z toho vypláchne a vzniká vůle (odchod kloubku do věčných loviš). Na horní části tyče řízení je ještě jeden, ale ten se nekazí-je v kabině a nejde na něho voda a žeby někdo nedotahl tisícihran na tyči se mě nezdá, toby ta vůle nebyla tak velká. A na kloubku ta vůle jsou desetiny mm, v porovnání z průměrem volantu.
Normálně odemkni volant, chytni za tyč řízení tam kde vystupuje z kabiny do motorprostorua lehce s ní pootáčej sem tam. Některé klouby mají zvrchu krycí plech a tím horší přístup. amebo někdo a ti hýbe tím volantem ale jen v té 2 cm vůli a ty se dívej na kloub, lépe chytit rukou za celý a musíš to cítit.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dunýsek



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 33
Bydliště: Jablonec n/N

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 6:25 pm    Předmět: Citovat

Ahoj mám stejný problém a nejsou to ani čepy ani kloub,ale převodka řízení.Chystám se jí vyměnit,ale nechám to asi až na jaro.
D.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hombok



Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: U Olomouce

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 6:50 pm    Předmět: Citovat

Dunýsek napsal:
Ahoj mám stejný problém a nejsou to ani čepy ani kloub,ale převodka řízení.Chystám se jí vyměnit,ale nechám to asi až na jaro.
D.
To si možná v zimě docela užiješ.
_________________
X1 2.0i VSX 94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 7:15 pm    Předmět: Citovat

Dunýsek napsal:
Ahoj mám stejný problém a nejsou to ani čepy ani kloub,ale převodka řízení.Chystám se jí vyměnit,ale nechám to asi až na jaro.
D.

Jsi 100% jistý?
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dunýsek



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 33
Bydliště: Jablonec n/N

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 5:36 pm    Předmět: Citovat

Ahoj jsem si jistý,stále mě to vrtalo hlavou tak jsem najel na rampu a vule je na hřebenu a pastorku.
D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 1:55 pm    Předmět: Citovat

Ještě by jsi mohl vyzkoušet, jestli jsi uprostřed hřebenu a to tak, že máš na každou stranu do plného rejdu stejně je to necelých 1a1/2 otáčky volantu.
Vím, u skříněk řízení je to normální, že v rejdu je vůle, ale někdy je to i u hřebene.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dunýsek



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 33
Bydliště: Jablonec n/N

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 3:53 pm    Předmět: Citovat

Ahoj ,právě že jsem si vůle všimnul když jsem měl kola v rejdu a teď už mám vůly i při přímém směru.Když je motor nastartovaný tak tu vůly skoro necítím,ale když motor neběží zak tam je a znatélná.Vyzkoušej to.
D.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 4:31 pm    Předmět: Citovat

To je normální, to už přetláčíš ventil v říz. mimo i s kolama, vůli musíš zkoušet myší sílou a ne jak na STK s tím smýkat. Minim. vůle tam vesměs bývá tak 3-6 mm po obvodu volantu, to se neřeší. A v rejdu už vůbec ne.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)