Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Klíče + dálkové ovládání
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po září 10, 2007 4:37 am    Předmět: Klíče + dálkové ovládání Citovat

Takže k dálce:na svoji x1 mam origo ir dalku.mam 1 klic bez dalky,a jeden uplne dojebanej s dalkou-klic je obrousenej,a jenom tam tak volne
planda,guma je roztrhana a vubec tam neni.Dalka samozrejme nefunguje,ale kdyz jsem si s ni hral,a hybal s mikro spinacem,tak obcas blikne,a po zkousce fotakem obcas blikne jen ir dioda,obcas i ledka a obcas nic.Tedka resim jednu vec:chtel bych alarm,ale nemam moc penez,ani ne tak alarm,ale spis ta montaz neco stoji.Takze nevim,jestli zprovoznit stavajici dalku -sehnat jiny obal,jiny klic-mimochodem,nevite kde se vubec delaji ty klice s ockem a malou hlavickou do dalky???mne je nikdo zatim neudelal.Nebo jit do alarmu a pak zahodit puvodni dalku,ale zase bych musel znat nejakou firmu,ktera to umi a udela dobre,a levne,nechci do toho vrazet treba 5 tisic,tak ty 2 litry by jeste sly.Kdyztak podle ceho bych si mel vybirat alarm,aby byl v poradku,a splnoval to,co potrebuji?

Takze jestli znate nejakou firmu/soukromnika,ktery to umi namontovat za levno a kvalitne,tak m prosim dejte vedet stejne jako pokud vite o nekom v praze kdo udela aspon krizovy klic obycejny popr.ten do dalkace

jinak mne laka varianta sehnat pouzdro a nechat si udelat cepelku toho klice co uz mam, a zkompletovat,a dalkovat za nejmin.


jo,jeste,nevite na jakym principu funguje to ir?myslim jak udelaji aby se na parkovisti neodemkly vsechny xantie libovolnym dalkacem-co je za parametr ktery odlisuje jednu dalku od jine-mózna sezenu jinou,tak jestli nejde nahrat,nebo jinak naucit do auti jinej xantiackej klic

uff,to jsem se rozkecal... Smile
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: po září 10, 2007 6:57 am    Předmět: Citovat

Mno mě klíč pilovali přímo pod Nuselákem, f Richter Křesomyslova 13 tel. 261 216 121, lae jestli maj neobrobený to nevím..... Mám X2 a tam je v klíčku imob a ten sem měl z Francie.....
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: po září 10, 2007 8:45 am    Předmět: Re: Klíče + dálkové ovládání Citovat

Ahojky,

trošku si přihřeju svoji polívčičku, protože jsem do IR (infrared) v rámci pracovních povinností dělal: http://www.freescale.com/files/microcontrollers/doc/app_note/AN3053.pdf

Jsou tam popsané běžné modulace/kódování (hlavně ve spotřební elektronice), které se v IR používají. Pěkně je to popsáno i tady: http://www.sbprojects.com/knowledge/ir/ir.htm

U jedné Xantie 1 byla tato modulace:
2.3 Flash, ‘Pulse’ Modulation, Base Band

a u jiné pak jakási směs 2.1.1 Pulse Distance Encoding a 2.1.2 Pulse Width Encoding, tedy jinými slovy "kód" každého individuálního auta se zakódovává do délky mezer mezi jednotlivými bursty a i do délky samotných burstů (burst je série "bliknutí", typicky s kmitočtem kolem 30-50kHz). Při tomto kódování je tam celkem 9 burstů, každý po 8 nebo 14 pulsech, jen první burst má 24 pulsů, kmitočet 31.25kHz.

Podotýkám, že infračervený kód se nemění, při každém vysílání je stejný. Na rozdíl od rádiového ovládání (X2) kde je kód plovoucí.
To i dává smysl, protože odchytit infračervené vysílání je komplikovanější (menší dosah, snímač musí být v optické ose vysílače), než někde posadit 433MHz scanner a čekat na rádiový signál.


Jo, ještě ohledně dokódování klíčů jsem našel toto britské vlákno: http://www.frenchcarforum.co.uk/forum/viewtopic.php?t=21069 a jestli jsem to dobře pochopil, tak některé klíčenky jdou nakódovat k autu a některé ne. A lze i více klíčenek na 1 auto.
To, že to s některými jde a s některými ne, by možná mohlo souviset právě s různými verzemi klíčenky (různými modulacemi, které zmiòuji výše). Zvenku jsou ale k nerozeznání stejné. Což je ale jen moje spekulace.

Až budete někdo kódovat "novou" (cizí) klíčenku k autu, napište, jestli se vám to povedlo...

Pavel


JiRaY napsal:
jo,jeste,nevite na jakym principu funguje to ir?myslim jak udelaji aby se na parkovisti neodemkly vsechny xantie libovolnym dalkacem-co je za parametr ktery odlisuje jednu dalku od jine-mózna sezenu jinou,tak jestli nejde nahrat,nebo jinak naucit do auti jinej xantiackej klic


P.S. Nemáte někdo nadbytečnou gumku do DO na X2?
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ivon



Založen: 17.7.2007
Příspěvky: 37
Bydliště: Nový Bor

PříspěvekZaslal: po září 10, 2007 9:33 am    Předmět: Citovat

Zdravím, bohužel mám stejný problémek. Dostal jsem k X1 dálku se zlomeným klíčkem. Ten klíček by mně tak ani netrápil, ale ta dálka ani po výměně baterií nefunguje. Nesvítí ani indikační LED. Sad Takže všechny informace o tom, kde sehnat dálku a za kolik, uvítám Razz
_________________
Xantia X1 1,8 8V, R19 Cabrio 16V, R5 1,8 Automatic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: po září 10, 2007 1:35 pm    Předmět: Citovat

ok2ucx:P.S. Nemáte někdo nadbytečnou gumku do DO na X2?
No jednu bych měl,ale asi nedám,protože není problém ji koupit u origo citroenu-pro tebe nejblíže včil v rožnově-je to balení s gumičkou(kdysi bývaly dvě teď prý už ne)+ jeden mini šroubeček co drží pohoromadě kryt DO.Cenu přesně nevím-cca 150kč.Objednací číslo by mělo být:9926.FE.
čau
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: po září 10, 2007 2:51 pm    Předmět: Citovat

sima napsal:
ok2ucx napsal:
P.S. Nemáte někdo nadbytečnou gumku do DO na X2?

No jednu bych měl,ale asi nedám,protože není problém ji koupit u origo citroenu-pro tebe nejblíže včil v rožnově-je to balení s gumičkou(kdysi bývaly dvě teď prý už ne)+ jeden mini šroubeček co drží pohoromadě kryt DO.Cenu přesně nevím-cca 150kč.Objednací číslo by mělo být:9926.FE.
čau


Rolling Eyes no takhle chytrý jsem taky Smile
To že se gumky prodávají (a dříve snad po párech), jsem tady už četl - právě proto se jen tak nezávazně ptám, jestli někdo nemá jednu doma navíc a nanic? Nechci slevu zadarmo...


Že je Citroën v Rožnově p.R., to jsem ještě nezaznamenal, ovšem pokud nemyslíš HP Servis (vedle ČSAD), který zde provozují Hydraulic Parts CZ s.r.o. Na to, že jsou "velkoobchod" s náhradními díly, tak mi připadají v poslední době dost drazí, obzvláště ve srovnání s cenami dílů tady od Boba, ale i jinde. Zkušel jsem nacenit rozvodovou sadu a nějaké filtry, všechno tak o 50% až 70% dražší než jinde. Takže jsem zatím u nich koupil jen cvoky na lišty do dveří. No ale to už asi patří do jiného vlákna.


Ale ještě jsem chtěl něco uvést k původnímu tématu:

JiRaY napsal:
Takze nevim,jestli zprovoznit stavajici dalku -sehnat jiny obal,jiny klic-mimochodem,nevite kde se vubec delaji ty klice s ockem a malou hlavickou do dalky???mne je nikdo zatim neudelal.

Osobně bych se asi snažil buď sehnat funkční klíčenku a nakódovat ji k autu, a/nebo procínovat tu původní a shánět jen nový obal, to by nemusela být taková pecka. Jestli říkáš, že to občas blikne, tak je to s největší pravděpodobností ulomený mikrospínač nebo některý spoj na plošòáku... Osobně mám rád, když věci fungují, tak jak byly navrženy. No a když všechno selže, tak koupit sadu na rádiové dálkové ovládání, tedy nový dálkáč i přijímač a ten pak připojit místo (resp. vedle) původního, do kastlíku nad zpětným zrcátkem, ale to se tu už několikrát řešilo a myslím, že je tu i článek s návodem.

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: po září 10, 2007 3:22 pm    Předmět: Citovat

no takhle chytrý jsem taky Smile
To že se gumky prodávají (a dříve snad po párech), jsem tady už četl - právě proto se jen tak nezávazně ptám, jestli někdo nemá jednu doma navíc a nanic? Nechci slevu zadarmo...
Tak sorry nemohl jsem vědět,že všecko víš,chtěl jsem poradit.A gumičku fakt neprodám-ona totiž není nikdy nanic-vymačkává se časem a kdo ví jestli ji člověk sežene za nějaký rok.Zas na druhou stranu nechápu,proč ve zmíněném citroene si ji prostě nekoupíš-jestli bude stát o deset kč víc bo méně...Jo a myslím to v ČSAD,nevím co jsou zač,jen trochu že jsou drazí,inzerujou se jako citroen servis-jinak to neřeším.Citroenu je plno sotva člověk vyjede za humna-a nic jiného než drahotu,bych od našeho vyčuraného regionu nečekal Wink
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: po září 10, 2007 4:03 pm    Předmět: Citovat

sima napsal:
ok2ucx napsal:
Rolling Eyes no takhle chytrý jsem taky Smile
To že se gumky prodávají (a dříve snad po párech), jsem tady už četl - právě proto se jen tak nezávazně ptám, jestli někdo nemá jednu doma navíc a nanic? Nechci slevu zadarmo...

Tak sorry nemohl jsem vědět,že všecko víš,chtěl jsem poradit.A gumičku fakt neprodám-ona totiž není nikdy nanic-vymačkává se časem a kdo ví jestli ji člověk sežene za nějaký rok.


Ale ne, všecko nevím Embarassed Embarassed Embarassed
Jen se tu nezávazně ptám, jestli se někomu (nejlépe s X1) nepovaluje doma gumka na X2, kterou třeba koupil ještě v páru a kterou nikdy nevyužije. Raději dám stovku někomu za "krám", pro něj bez hodnoty, než to zbytečně a relativně draze kupovat někde oficiálně.

Tož tak, pozdravy do ValMezu,

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po září 10, 2007 9:06 pm    Předmět: Citovat

tak diky pavlovi-slovo odbornika se hold pozna,ja jsem sice radoby elektrikar,ale tolik zas do toho nevidim.Jsem docela nasranej,protoze:kdyz jsem si s tim dost dlouho hral v aute,tak se to nakonec obcas rozblikalo,ale auto na to vubec nereaguje,klic vysila,ale prijimac je asi ko taky Evil or Very Mad Jenom me napadla este jedna vec:ridici jednotka centralu je ve sloupku za posuvnikem vejsky,a do ni asi vedou kabely rovnou z toho bazmeku co mam ve strese.pokud sem to dobre pochopil,tak kdybych nahodou(teorie)sehnal dalku funkcni + k ni sparovanou krabicku co je v te cerne kukani mazi stinitky,a pripojil,tak by melo rovnou fachat,ne?mne se zda,ze si ta vecicka ve strese rovnou prebere signal,a jen spoji kontakty,to jde po drate do rj centralu a ten odemkne,kdyz dam jinou krabicku,tak musi vyslat ty same (negtivni )signaly pro zamyk/odemyk,ne?
opravte mne,jestli se mylim
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: po září 17, 2007 8:39 am    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:
tak diky pavlovi-slovo odbornika se hold pozna,ja jsem sice radoby elektrikar,ale tolik zas do toho nevidim.Jsem docela nasranej,protoze:kdyz jsem si s tim dost dlouho hral v aute,tak se to nakonec obcas rozblikalo,ale auto na to vubec nereaguje,klic vysila,ale prijimac je asi ko taky Evil or Very Mad Jenom me napadla este jedna vec:ridici jednotka centralu je ve sloupku za posuvnikem vejsky,a do ni asi vedou kabely rovnou z toho bazmeku co mam ve strese.pokud sem to dobre pochopil,tak kdybych nahodou(teorie)sehnal dalku funkcni + k ni sparovanou krabicku co je v te cerne kukani mazi stinitky,a pripojil,tak by melo rovnou fachat,ne?mne se zda,ze si ta vecicka ve strese rovnou prebere signal,a jen spoji kontakty,to jde po drate do rj centralu a ten odemkne,kdyz dam jinou krabicku,tak musi vyslat ty same (negtivni )signaly pro zamyk/odemyk,ne?
opravte mne,jestli se mylim


Naprosto přesně, zde článek i s diskusí.

To JiRaY: Kdybys (čistě náhodou) tu původní polochodivou či nechodivou dálku vyhazoval, rád bych se na ni (z profesionální zvědavosti) podíval (myslím obojí, vysílač i přijímač). Ze svého auta, kde to chodí, to kuchat nechci Surprised Surprised Surprised

P.
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po září 17, 2007 6:44 pm    Předmět: Citovat

,pavle to je klidne mozny,ze to vyhodim,klidne bych ti to cely prenechal,ale jsem v praze,a na valassko zavitam jen obcas,-to bys asi musel do prahy.hmm,laka mne ta moznost,ze by mel nekdo to do do stropu i s klickem k prodeji Laughing nadruhou stranu chci mit v aute alarm a ten by se pripojoval k ridici jednotce centralu stejne?nevim jak obejit zpozdovac osvetleni v aute.jo,a este nakonec-myslis ze v pripade alarmu nebo jen do je nutny plovouci kod dalky?myslis ze je realne ze by nekdo v okoli tahle kody snimal a pak vysilal a tim si otevrel auto?dik
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: út září 18, 2007 10:31 am    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:
nadruhou stranu chci mit v aute alarm a ten by se pripojoval k ridici jednotce centralu stejne?nevim jak obejit zpozdovac osvetleni v aute.jo,a este nakonec-myslis ze v pripade alarmu nebo jen do je nutny plovouci kod dalky?myslis ze je realne ze by nekdo v okoli tahle kody snimal a pak vysilal a tim si otevrel auto?dik


Ahojky,

nevím, zda-li má ještě v dnešní době smysl do našich miláčků montovat alarm. A jestli je to obyčejné houkání, tak na to snad už ani dnes nikdo nereaguje. Když už, tak jedině něco takového (Magicar M100AS).
Navíc myslím, že na trhu kradených aut Xantia zase tak ceněná není - možná také proto, že od známých slyšívám: "no jo ta hydraulika, to je peklo, furt se to kazí a je to strašně drahé na opravu" - myslím, že tady Citroen před 10-15 lety strašně zaspal v reklamě a spíše měl z této nepříliš dobré pověsti udělat výhodu a propagovat hydru jako naprosto unikátní vlastnost "v nové kvalitní technologii". Ale o tom toto vlákno není.

Domnívám se, že obyčejné RF dálkové ovládání (např. http://www.levnealarmy.cz, ceny začínaji na ~600Kč) bohatě postačí, pokud se IR nedaří opravit. Některé modely mají jednoduchý "alarm" již v sobě, např. i nejlevnější CZS01.
Možná tady na Valašsku není kriminalita tak vysoká, ale ruku na srdce, kdo by dnes i v Praze kradl X1? Možná v době, kdy tato auta stála 500.000-800.000 Kč.

Nicmémě - alarm jsem do auta zatím nemontoval, ale jestli to dobře chápu, tak kromě palubního napětí a ovládání centrálu se připojují ještě další okruhy (blinkry, dveřní spínače a kdoví co ještě), takže montáž pod střechu není jaksi možná. Místo v tunelu v kombinaci s několika novými dráty k pojistkám nebo k přepínači blinkrů je patrně ta správná cesta. Zkušenější mě jistě doplní.

A jestli bude někdo scanovat 433MHz? No, na ukradení Xantie asi ne, většina novějších aut (X2 nevyjímaje) a snad už všechny neoriginální dálky mají -doufám- plovoucí kód, nepletu-li se. Tím scanování celkem ztrácí smysl. Ale např. u jednoho staršího Mitsubishi (~1998) byl kód statický a aspoò otevření takového auta je relativně hračka.

Tož tak, Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bartali



Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: út září 18, 2007 3:27 pm    Předmět: Citovat

no já mám problém spíše s krytem na X1 dálkáč mi funguje v pohodě ale potřebuju krytku gumovou nebo celej kryt pasuje z X2 na X1 klíč?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: út září 18, 2007 3:51 pm    Předmět: Citovat

bartali napsal:
no já mám problém spíše s krytem na X1 dálkáč mi funguje v pohodě ale potřebuju krytku gumovou nebo celej kryt pasuje z X2 na X1 klíč?

Nepasuje ale dá se objednat, futrálek na X1 cca 600,- Zkus to třeba u Boba.
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavonel



Založen: 12.10.2007
Příspěvky: 31
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá říjen 12, 2007 6:42 pm    Předmět: Citovat

Rozsekanou krabičku s utrhanou gumou jsem řešil tak, že jsem si koupil adekvátně velkou plastovou krabičku, vyměnil mikrospínač za lépe funkční a hlavně vyměnil oba 3V články. Teďka to šlape jak hodinky. Smile
_________________
X1 1,9TD Berline '96 Hydra a Šmidra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)