Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ventilátor topení
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jackal



Založen: 29.11.2006
Příspěvky: 81
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so srpen 11, 2007 7:04 am    Předmět: Ventilátor topení Citovat

Zdravím klucí.

Chtěl bych se zeptat jestli někdo nemá zkušenosti s náhodně nechodícím ventilátorem topení.Jde o to že někdy mi jde a ne.Kolikrát stačí jen chcípnout motor,vypnout zapalování a pak znovu nastartovat a třeba se rozeběhne.Když nejde tak nepomáhá ani hýbání s kontakty,změna rychlosti atd.NEvím jestli pomůže tolik avizovaná úprava spínací skříòky.Jestli třá není vyběhaný jezdec ovládání topení atd.Kdyby někdo měl zkušenosti tak mi prosím dejte vědět.Díky

Pro úplnost XA I 1.8 8V r.v. 94 Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jiří



Založen: 5.2.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: so srpen 11, 2007 7:32 am    Předmět: Citovat

Ahoj.
V mém případě tuto závadu způsobily uhlíky na motorku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: so srpen 11, 2007 8:09 am    Předmět: Citovat

Podařilo se ti je někde koupit nové? Pokud ano, kde, jaký je to typ, objednací číslo, výrobce? Před pár měsíci jsem je sháněl, do teď je nemám, jen snad nějaké podobné (rozměry), ale ještě jsem se nedostal k tomu, abych se tam zkusil namontovat...

Pavel

Jiří napsal:
Ahoj.
V mém případě tuto závadu způsobily uhlíky na motorku

_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Nezmar



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 42
Bydliště: Okříšky

PříspěvekZaslal: so srpen 11, 2007 9:07 am    Předmět: Citovat

Mohl by to být taky vyhřátý konektor na větráku
_________________
bývala Xantia II Turbo D 1,9 1998
Citroen C5 Break 2,2 16V HDI Exclusive

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jackal



Založen: 29.11.2006
Příspěvky: 81
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so srpen 11, 2007 9:19 am    Předmět: Citovat

A dá se s tím konektorem něco dělat??Já to měl teda rozebraný a koukal jsem na to,ale myslím že s tím nic neudělám. A novej nebo použitej ventilátor se mi kupovat fakt nechce. Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nezmar



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 42
Bydliště: Okříšky

PříspěvekZaslal: so srpen 11, 2007 9:29 am    Předmět: Citovat

já jsem měl vyhřátý konektor na tom silném drátě. Jenom jsem ho ustrihl a naletoval nový. Od té doby v pohodě
_________________
bývala Xantia II Turbo D 1,9 1998
Citroen C5 Break 2,2 16V HDI Exclusive

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lajda



Založen: 4.2.2007
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so srpen 11, 2007 10:17 pm    Předmět: Citovat

Co se týká mě, tak já jsem ten původní měl totálně KO. Odešly uhlíky a díky tomu spálily komplet lamely na rotoru. Zkoušel jsem lamely zachránit, uhlíky jsem vyměnil za škodovácké ze startéru jenom jsem je trochu upravil, ale lamely stejně odešly. Chvíli jsem tam měl uzpůsobený motorek ze škodovky 1203. Trocha úprav a fungoval. Je stejně pólový, takže vše bylo OK. Byl to ale nouzový stav přes zimu. Nyní mám motorek z peugeotu 406, jen jsem musel vyměnit vrtuli. Uhlíky jsou ale stále ze škodovky. Musejí se na těch drátech nadstavit. Samostatně se koupit nedají. To mi bylo řečeno v Citroënu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Žulda



Založen: 24.11.2006
Příspěvky: 68
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: ne srpen 12, 2007 8:07 am    Předmět: Citovat

Podle kolegy Xantiaka Míry by měly pasovat uhlíky z úhlové brusky FERM FDAG-750 (průměr kotouče 115 mm).
Po neděli zajdu do prodejny, kde tuhle značku mají a poptám se (teda už tam chodím asi měsíc, takže po který neděli to bude...)
_________________
Žulda
Honda Jazz 1.4 Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lesopes



Založen: 19.6.2007
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne srpen 12, 2007 7:09 pm    Předmět: Citovat

Zdar,také jsem měl problém s ventilátorem,,,běhal jenom pár minut a pak pomalu uchcípnul,,,komplet stojí asi 7500 kč, Kelly má v nabídce vnitřek(holý motor s turbínou za tři,ale není k mání),tak jsem mu nakonec vyměnil jenom uhlíky(byly už mròavé a zřejmě se po zahřátí kousaly) a jemòoučkým šmirglíkem očistil komutátor (pokud se tak ten měděnej bazmek jmenuje) a zatím běhá v pohodě.Nevím jak jsou ty měděné lamely tlusté,ale mě tam chybělo asi 1.5 mm na průměru. Original rozměr je: 9 * 8 mm a já koupil v "autoelektrice" za 280 ká od Bosh HX 341 ,na krabičce napsáno:passend fúr bosh heater,,,(10 * Cool,které jsem líznul na pilníku.Po sestavení to tak hodinu provozu pískalo.Jak jsem četl Vaše příspěvky, tak souhlasím s úpravou uhlíků od starterů,ale ne od vrtačky na 220 V,,,na MAX tam teče kolem 16 A,což zřejmě potřebuje uhlíky na větší zátěž .Bastlířům zdar,za ty prachy mají jinde pračku nebo telku,o pivech nemluvě,,,,!
_________________
1.9 TD combi / 1997
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: ne srpen 12, 2007 9:57 pm    Předmět: Citovat

Žulda napsal:
Podle kolegy Xantiaka Míry by měly pasovat uhlíky z úhlové brusky FERM FDAG-750 (průměr kotouče 115 mm).
Po neděli zajdu do prodejny, kde tuhle značku mají a poptám se (teda už tam chodím asi měsíc, takže po který neděli to bude...)

Lemple Very Happy Wink Tak to asi zas tak nezlobí.... Cool
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mšvícko



Založen: 26.8.2008
Příspěvky: 177
Bydliště: Na Sibiři

PříspěvekZaslal: so říjen 18, 2008 7:09 pm    Předmět: Citovat

tak jsem koupil uhlíky do té flexi Ferm, ale jsou o 2mm užší. vadí to hodně?
_________________
Xantia Break 2,0 16V
Prodej autopotahů, výroba autoklíčů, šití pytlů na řadící páky
www.opravaobuvi.unas.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 3:56 pm    Předmět: Citovat

Těch topiců na téma ventilátor topení je tu takový hafo, že je zbytečný zakládat nový. Přesto jsem řešení pro svůj problém nenašel...

Nějak mi z ničeho nic přestal chodit ventilátor topení (večer šel ještě v pohodě, ale jak ráno nastartuju a chci odmlžit, nejde). Měl jsem podezření na tu kouzelnou krabičku s páčkou ve středovém panelu (minulá se jaksi vevnitř roztavila. Ani nevím proč) a tak jsem ji znovu rozebral a tam je vše v pořádku. Proto jsem se teda jal zkoušečky a přeměřovat. Do krabičky ve středovém panelu napětí je a krabička elektriku převádí dál. Co mi ale jaksi přijde divné je, že když jsem zabořil zkoušečku do drátů jdoucím k ventilátoru (černý a bílý), tak ani na jednom není napětí.

Netušíte, co by s tím mohlo být?

Kde přesně je schovaná krabička s odpory? A ty tranzistory?
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
AJM



Založen: 8.1.2007
Příspěvky: 194
Bydliště: Třeboň

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 5:02 pm    Předmět: Citovat

A zkoušel jsi, zda je v pořádku spínací skříòka? Chodí ti odpocování zadního skla? Mě to vypeklo nedávno, ventilátor přestal fachčit, odpocování šlo(ale jen díky tomu, že jsem mezitím nevědomky zalomcoval klíčkem ve spínačce). Tak jsem rozhodil ventilátor, vyměnil uhlíky, vše vyčistil,sestavil a ono nic... Zkoušel jsem všechno možný, málem jsem rozebral půl auta s podezřením na řídící jednotku klimy. Nakonec jsem jen ze zvědavosti zapnul odpocování skla a hle, ono nic...Takže jsem utíkal koupit novou spínačku...
_________________
Xantia I 18i 8V SX Break Athena 97´pack elecricité, pack froid, pack cuir, pack bois
Xantia I 18i 16V VSX pack electricité, pack froid 97´
Xantia I 18i 8V SX 94´
Xantia II 18i 16V SX pack visibilité, pack look, pack electricité, pack bois 99´
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 5:12 pm    Předmět: Citovat

AJM: Moje přibližovadlo klimu nemá... A pokud by byla v háji spínací skříòka, nejspíš by nešel proud ani do ovladače topení. Vyhřívání zadního okna funguje.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
piňa



Založen: 3.5.2008
Příspěvky: 9
Bydliště: Humpolec

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 6:08 pm    Předmět: Citovat

Měl jsem podobný problém s ventilátorem, vyřešila to výměna výkonových tranzistorů. Stálo mě to 900,- což mi za dva tranzistory připadalo dost..., ale teď to funguje na 100%.
_________________
Xantia 1,6i klima 96'
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)