Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Únik z hydrauliky
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Svob.oda



Založen: 10.5.2007
Příspěvky: 11
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2007 8:01 am    Předmět: Únik z hydrauliky Citovat

Ahoj, Mám Citroen Xantia 1,8 i, 1993, benzín. V soušasné době mi teče hydraulika. Je netěsný regulátor tlaku, který je umístěn v předu na středu vozidla.Nejsem si jist zda je to regulátor tlaku, ale je to v předu jediná součástka na středu auta s koulí.Zjistil jsem, že se prodává sada na přetěsnění, ale údajně se po přetěsnění musí regulátor nastavit. Ptal jsem se v servisu, kde mi bylo řečeno, že těsnění nemění, nebo se jim potom reguláror nedaří nastavit. Poradíte mi jak to opravit, případně kdo by to opravil v okolí Brna?
Moc díky za radu,prozatím nezkušenému Citroenáři.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2007 12:47 pm    Předmět: Citovat

Nepleteš si to náhodou s koulí Hydractivu a jejím příslušenstvím, pokud tedy Hydractiv na voze máš.
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Svob.oda



Založen: 10.5.2007
Příspěvky: 11
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so srpen 04, 2007 7:25 am    Předmět: Citovat

Na vozidle hydroactiv dle servisu není.Teče to z součástky v přední části vozu, u spodu, hned za chladičem a ve směru jízdy vpravo je na ní koule. Je to součást válcového tvaru o rozměrech odhadem průměr 5 cm, délka asi 10 cm a vprvo je koule.Na levé straně to vypadá jako kovový kryt kruhového tvaru a zde je to připevněno k držáku. Pod tímto krytem uniká kapalina i ze stojícího vozidla.
Díky za ochotu a trpělivost s neznalcem Citroenů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
J.Reno



Založen: 14.1.2007
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: so srpen 04, 2007 7:29 am    Předmět: Citovat

vůbec bych se toho nebál a přetěsnil to,s tím nastavením bych se nezabýval,jelikož veškerý seřizovací podložky zůstávaji a tím pádem se ti nic nezmění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svob.oda



Založen: 10.5.2007
Příspěvky: 11
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so srpen 04, 2007 7:39 am    Předmět: Citovat

Tak tedy dobrá, asi se do toho postím. Bál jsem se, protože mechanik servisu /je to známý/ mi říkal, že se dříve do toho pustili, ale nikdy se jim to nepodařilo po přetěsnění nastavit. Proto od toho upustili a kdo nechce novou součástku, tak radí sehnat funkční na vrakovišti. Ale asi zkusím a uvidím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so srpen 04, 2007 11:05 am    Předmět: Citovat

až to vyndáš z auta, musíš tu "zátku" něčím zatlačit dovnitř proti pružině, vyndat pojišovací kroužek a pak ti to vyjede ven.
Já do toho strčím dlouhej šroub, přimáčknu to přes něj fest na stůl a pak ten drát kroužek odehnu šroubovákem, strčím od něj kousek tvrdého tenkého plechu a po něm to vysunu ven, aby se mi to zase nezaskočilo do toho zálichu. Těsní to pouze jeden O kroužek. Kup novej, obyčejnej z materiálu NBR 70 přibližného rozměru, aby se ti tam pak pěkně zamáčkl a těsnil. Tlaky seřízení jsou nastaveny podložkami, tak když to složíš, jak si to rozebtral , neni se čeho bát.
Ještě vyměòm zrovna i O kroužek pod tim čudlem, co je přišroubovanej dvouma imbusama. Je tam taky pružina a dost silná, tak bacha u ti to nevystřelí voko Smile
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Svob.oda



Založen: 10.5.2007
Příspěvky: 11
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 9:43 am    Předmět: Citovat

Ahoj. Dlouho jsem tu nebyl, marodil jsem.Moc díky za rady. Do toho přštěsnění jsem se nepustil pro nemoc. Zkusil jsem to ještě v dalším servisu, kde to přijali do opravy a odpoledne mi sdělili, že je to neopravitelné, pouze celé vyměnit. Tak se do toho budu muset pustit dle tvého návodu. Každá rada je dobrá, ještě jsem to rozdělané neměl.Ještě mě čeká špitál a potom se do toho pustím. Zatím moc díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 9:47 am    Předmět: Citovat

Svob.oda napsal:
Ahoj. Dlouho jsem tu nebyl, marodil jsem.Moc díky za rady. Do toho přštěsnění jsem se nepustil pro nemoc. Zkusil jsem to ještě v dalším servisu, kde to přijali do opravy a odpoledne mi sdělili, že je to neopravitelné, pouze celé vyměnit. Tak se do toho budu muset pustit dle tvého návodu. Každá rada je dobrá, ještě jsem to rozdělané neměl.Ještě mě čeká špitál a potom se do toho pustím. Zatím moc díky.


tak to jen vykosti z auta, a já ti to přetěsním.. jestli seš teda z Brna jak máš v profilu, tak to nebude peoblém.
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno


Naposledy upravil PaM dne út únor 12, 2008 11:58 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Svob.oda



Založen: 10.5.2007
Příspěvky: 11
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 10:04 am    Předmět: Citovat

jsem z Brna.Ještě bych se ozval jak to bude vymontované. Nemám gaeáž tak se musím z někým domluvit a vymontovat to. Byl bych rád pokud bys to mohl udělat. Deď se na to necítím . Doufám, že mluvíme oba o stejné součástce, protože jsem nějak nepochopil, kam zasouváš ten dlouhý šroubovák.Z jedné starany je koule a z druhé ploché dno. Detaulně si to nepamatuji, ale mám obavu, jestli se nebavíme každý o něčem jiném.
Svob.oda@seznam.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 10:15 am    Předmět: Citovat

.
to je ono




_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno


Naposledy upravil PaM dne út únor 12, 2008 11:55 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Svob.oda



Založen: 10.5.2007
Příspěvky: 11
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 10:24 am    Předmět: Citovat

Ano, to by mělo bát ono. V autě je to naležato, ale vypadá to stejně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 11:56 am    Předmět: Citovat

když tak se domluvíme, a udělal bych ti to i na autě u mě v garáži Wink
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 11:42 am    Předmět: Citovat

PaM napsal:
když tak se domluvíme, a udělal bych ti to i na autě u mě v garáži Wink


Ahoj PaMe, myslím, že mám stejný problém Crying or Very sad Kouknul by ses mi na to prosím tě taky? Rolling Eyes
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 12:27 pm    Předmět: Citovat

jira napsal:
Nepleteš si to náhodou s koulí Hydractivu a jejím příslušenstvím, pokud tedy Hydractiv na voze máš.

Ne - svoboda ma pravdu. U prvních modelů je u zásobníkové koule kostka na rozdělení tlaku do hydraulické soustavy a posilovače. Tenhle typ auta má jen jednovývodové čerpadlo. Později se začaly montovat dvopuvývodové čerpadla a ta kostka je tam jiná. nenechte se plést -je to "kostka" válcovitého tvaru. Kostka vypadá jako válec s nástavbou a koulí navíc. Pěkný geometrický tvar... Twisted Evil kulatá kostka...
Kdyby někdo potřeboval jednu zdravou mám ještě v zásobách.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svob.oda



Založen: 10.5.2007
Příspěvky: 11
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 3:19 pm    Předmět: Citovat

Ahoj a díky za zájem, ale hydroactiv na autě nemám a jak mi bylo řečeno, je to regulátor tlaků, to co propouští
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)