Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Počet a typy žárovek v přístrojovce
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
greenmaster



Založen: 27.1.2007
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 7:51 am    Předmět: Počet a typy žárovek v přístrojovce Citovat

Zdarec...Chystam se na vymenu žárovek v přístrojovce a nevím kolik a jakých žárovek si mám koupit...Poradíte? Chci měnit všechny. X2 Hdi

Díky
_________________
Xantia Break 2.0 HDI rv99 80 kW, exclusive
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 8:49 am    Předmět: Citovat

Ahoj,ja se pridavam,musim si vymenit taky vsechny zarovky,vcetne spinacu a dig.hodin,nejak mi to pozhasinava a stve mne to.Chci to na X1 A jeste tady nikdo nepopisoval jak rozebrat palubku na Xantii1 jenom na dvojku je tu navod,dela mi hlavne starosti ten kryt sloupku rizeni pod volantem
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 9:21 am    Předmět: Re: Počet a typy žárovek v přístrojovce Citovat

greenmaster napsal:
Zdarec...Chystam se na vymenu žárovek v přístrojovce a nevím kolik a jakých žárovek si mám koupit...Poradíte? Chci měnit všechny. X2 Hdi

Díky

Kup obyčejné žárovky do přístrojové desky. myslím, že u návodu k rozbrání desky je i vyfocená. V celé přístrojovce v XII je jen jeden druh žárovek. Jiné jsou jen v osvětlení panelu ovládání klimatizace, tam jsou s paticí napevno. Je zbytečné je měnit všechny, ty použité dej na méně exponované místa. Žárovky v autě stejně odcházejí spíš kvůli otřesům než na sešlost věkem.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 9:29 am    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:
Ahoj,ja se pridavam,musim si vymenit taky vsechny zarovky,vcetne spinacu a dig.hodin,nejak mi to pozhasinava a stve mne to.Chci to na X1 A jeste tady nikdo nepopisoval jak rozebrat palubku na Xantii1 jenom na dvojku je tu navod,dela mi hlavne starosti ten kryt sloupku rizeni pod volantem

Xantia I má zase ty stejné žárovky jako jsou u XII, jen v palubce jsou i dvě na podsvětlení rychloměru a otáčkoměru, které velikostně odpovídají žárovkám vnitřního osvětlení. (W5W nebo W3W). Hodiny a regulátor topení mají žárovky s pevnou paticí.
Ve vypínačích palubní desky se s výměnou žárovek nepočítalo, ale taky to jde. Spíš mě ale napadá, že bys měl zkusit potočit s kolečkem regulace osvětlení pod palubní deskou.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 10:57 am    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:
Ahoj,ja se pridavam,musim si vymenit taky vsechny zarovky,vcetne spinacu a dig.hodin,nejak mi to pozhasinava a stve mne to.Chci to na X1 A jeste tady nikdo nepopisoval jak rozebrat palubku na Xantii1 jenom na dvojku je tu navod,dela mi hlavne starosti ten kryt sloupku rizeni pod volantem

Rozebrani leve strany (budiky je popsano a vyfoceno na PL strankach tady i na citroeny.cz je odkaz nekolikrat. Sloupku se neboj, ja kdyz to cetl tak jsem mel oci jako snek, ale je to primitivni. Vetsina lidi to dela bez sundani volantu, pokud sundas volant (2x torx 30 a vypadne sacek, rozpojit konektor sacku a 21 klic na sloupku) tak se to dela podstatne pohodlneji a je mensi riziko olamani krytu. Hlavne s nim nemusis cvicit kvuli povoleni sroubu nahore vpravo. U pojistek staci vytocit jen pr. horni, vytahne se opatrne ten spodni kryt. Volant das do spodni polohy, vyndas tusim 3 srouby na liste a opatrne ji vytahnes smerem k sobe. Vpravo je jen zacvakla. Prava strana je horsi, vyndas popelnik, vymamis 4 srouby, pak ramecek radia a jses u sroubu prave listy. Je tam trosku komplikace s krytem ovladani klimy (uz si presne nepamatuju, delal jsem to v breznu), ale pokud se poradne divas, nic nelze znicit. Na prepinace jsem se ptal, moc jsem se nedozvedel, je to taky primitivni. Opatrne zmacknes spodni aretacni zobacky a tim se ti spinac rozpadne. Barevna krytka je zamackla v drazce, staci ji vytahnout. Zarovka je jen strcena uvnitr a obtocena kolem kolicku. Bacha, je dobry obtacet drat tak, aby se pri zasouvani "utahoval". Ja si to musim zopakovat, protoze zarovky, ktere jsem dostal mely kratke draty. Je treba sehnat se spravnou delkou..
U zpetne montaze jsem mel jediny problem a to bylo "ucesani" kabelu pod pristrojovkou a nasledne nacvaknuti nahonu tacho (mechanika). Na to jsem spotreboval snad 15 pokusu, protoze mi navadeni utikalo porad doleva.
_________________
X1 1.9TD liftback
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gram_cz



Založen: 8.8.2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: st srpen 15, 2007 7:50 am    Předmět: Citovat

Zdravím. Taky se chystám na výměnu žárovek. CHtěl bych tam dát LED. Ty by měly to auto přežít Wink

Díval jsem se tady:
http://tuning.autodoplnky.cz/led-zarovky/patice-t5/?smid=99

Mají tam 2 typy patic, nevíte někdo, kterej z nich je na X2?


Naposledy upravil Gram_cz dne st srpen 15, 2007 8:35 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Žulda



Založen: 24.11.2006
Příspěvky: 68
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: st srpen 15, 2007 8:13 am    Předmět: Citovat

Ty spodní.
_________________
Žulda
Honda Jazz 1.4 Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gram_cz



Založen: 8.8.2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: st srpen 15, 2007 8:34 am    Předmět: Citovat

Díky. A nevíš kolik jich tam vlastně je?

Nesvítí mi taky kontrolka otevřených dveří, ale to bude asi spíš nějaká dioda přímo na té desce. Ono to chce celou tu desku asi propájet. Bude tam halda studeòáků. Občas mi mizí segmenty na LCD tachometru a nebo po nastartování vyletí obě rafiky na budíkách nahoru a pak spadnou a docela dost třísknou o tu zarážku v nulové poloze Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Žulda



Založen: 24.11.2006
Příspěvky: 68
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: st srpen 15, 2007 11:52 am    Předmět: Citovat

Kolik jich je nevím, ale rozebraný to máš za chvíli, zjistíš si kolik jich je a pak koupíš.
_________________
Žulda
Honda Jazz 1.4 Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Studna



Založen: 6.10.2007
Příspěvky: 207
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 9:29 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem koukal,že diodový žárovky dělají ve třech barvách..Zajímalo by mě,co by se stalo,kdyby obyč žárovky jsem do palubky dal třeba červený žárovky...Jakou barvou by se asi rozsvítila přístrojovka?
_________________
Xantia X2 Millésime Break 2,0 HDi 80kW mit bufik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zlobr



Založen: 5.8.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha 10

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 11:26 pm    Předmět: Citovat

Dělal někdo žárovky v panelu klimatizace na X2 ? Sundavají se páčky ? Nebo jak se dostat na žárovky, kolik jich tam je ? dík Rolling Eyes
_________________
Xantia 99' 2.0HDi 66kW
C5 II 05' 2.0 HDI 100kW
BX 19 TZD 90' - prodaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 11:54 pm    Předmět: Citovat

V žádném případě nedoporučuji sundávat páčky!! Horní černý plastový kryt se po zamáčknutí zobáčků na bocích bílé plastové skříně dá vytahnout směrem nahoru a po určitém nastavení páček jdou obě žárovky které jsou na jednom držáčku vyndat ven.
Napřed demontovat klapačku-nebo originál rádio a čtyři šroubky které drží ovl. topení a celý ovl. mírně povytáhnout ven, napřed se s ním musí lehce dovnitř dolů a ven.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 7:46 am    Předmět: Citovat

No ted kdo tam chce dát ledky na všechny pozice tak se pěkně prohne. Je jich tam kolem třiceti, záleží taky od výbavy, co to vše ukazuje a indikuje je tam rozdíl v pár kusech.

Jinak jak na to topení, někde jse stáhl tyto fotky pro názornost jak to vytáhnout z topení ven tu lištu se žárovkama. Jestli si někdo pozná své ruce at se přihlásí. Laughing


http://sweb.cz/mdy/Zarovky_topeni_01.jpg
http://sweb.cz/mdy/Zarovky_topeni_02.jpg

Čudlíky zepředu taky nedoporučuju vytahovat, pokud sundáš i přední kryt z gumičkama, nasadit zo zpátky je doslova horor.
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomi



Založen: 24.8.2007
Příspěvky: 73
Bydliště: Vrbové pri Piešanoch

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 9:41 pm    Předmět: Citovat

no tak ja som to rozobral samozrejme celé, čiže som dal dolu aj páčky ovládania kúrenia, a potom to dosta naspä bolo zaujímavé, pretože tá guma mi stále vypadávala, tak som ju vzal sekundovým lepidlom a ako krásne tam drží Laughing
_________________
>> www.citroenklubpraha.eu <<
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zlobr



Založen: 5.8.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha 10

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 9:36 am    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
V žádném případě nedoporučuji sundávat páčky!! Horní černý plastový kryt se po zamáčknutí zobáčků na bocích bílé plastové skříně dá vytahnout směrem nahoru a po určitém nastavení páček jdou obě žárovky které jsou na jednom držáčku vyndat ven.
Napřed demontovat klapačku-nebo originál rádio a čtyři šroubky které drží ovl. topení a celý ovl. mírně povytáhnout ven, napřed se s ním musí lehce dovnitř dolů a ven.


Josef 2 dik za radu, jak bude volněji, tak se do toho pustím Cool
_________________
Xantia 99' 2.0HDi 66kW
C5 II 05' 2.0 HDI 100kW
BX 19 TZD 90' - prodaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)