Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ventilátory chlazení

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jan



Založen: 6.6.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Třebechovice p.O.

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 12:49 pm    Předmět: Ventilátory chlazení Citovat

Poraďte zda je normální, když po krátké jízdě zastavím, všechno vypnu
a za několik minut se rozběhnou ventilátory chlazení a běží a běží. Nakonec mě přešla trpělivost sedl jsem zpátky za volant a zapnul zapalování. Ventilátory se zastavily a už se nerozběhly ani po opětném
vypnutí. Jsem vděčný za každou radu, nebo jsem Xantiák zelenáč.
Díky Jan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 7:39 pm    Předmět: Citovat

A to se ti stalo jednou,pak bych to neřešil (možná slepené relé ) , nebo je to pravidelný jev.Co máš za vůz ?
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jan



Založen: 6.6.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Třebechovice p.O.

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 8:34 pm    Předmět: Citovat

jira napsal:
A to se ti stalo jednou,pak bych to neřešil (možná slepené relé ) , nebo je to pravidelný jev.Co máš za vůz ?
2.1TD a zaregistroval jsem to asi 3x
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 8:45 pm    Předmět: Citovat

Já bych řek že je to normální. U mý 2,1TD se to občas stává taky. A jak píšeš. Stačí zapnout a vypnout klíček a je klid. Jinak tak často se mi to nestává, tak že to neřešim..
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 8:49 pm    Předmět: Citovat

A co klima je? Pomůže ti schema, abys vyhledal, zřejmě nějaký vakl nebo přechoďák v konektoru ? Možná vadné relé nebo elektronický regulátor?

Hele Mišak, na jiném místě (příspěvku) píšeš, že tvoje autí nadevše, tak si to dej taky do pořádku Evil or Very Mad , normální to není, pak ti to přestane chladit v Alpách, jak kámošovi, a jsi v hajzlíku - uvařenej, ani se nedivím, že ti to topí na 120a více,jak píšeš úplně jinde Rolling Eyes
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jan



Založen: 6.6.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Třebechovice p.O.

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 7:01 am    Předmět: Citovat

Klima je a zdá se že funkční(chladí), ten zajímavý úkaz bych chápal po delší jízdě, kdy je ohřátý motor a prohřeje zpětně chladící kapalinu, takže sepne čidlo, ale mám obavu, že zavřu auto v garáži a baterie bude "vyventilátorovaná".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 7:59 am    Předmět: Citovat

To že se ventilátory rozběhnou i po vytažení klíčku ze zapalování je normální, i po vypnutí motoru systém hlídání teploty vody v chladiči zůstává krátkou dobu v činnosti. Jestli máš manuál k autu, tak si ho ještě jednou přečti. Po vychlazení se vypnou a znovu se už zapínat nebudou. Obvykle ale stačí poměrně krátký chod ventilátorů (asi 10-20 s.), takhle jsem to zaregistroval u svého auta.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
adam221



Založen: 6.12.2006
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 9:30 am    Předmět: Citovat

Cau, toto iste robilo aj mne.... Len, ze pri tom ked som isiel s autom tak sa mi este spustali ventilatori cca na 2 sekundy a potom sa same vyply... alebo som nastartoval teply motor, a tiez sa spustili a za par sekund vypli... Chybu som mal na konektoroch ku cidlam, ktore zapinaju na palubovke STOP a prehriatie motora... Zozadu motora su tieto cidla, su tam 3.... ked som ich prestriekal kontoxom tak to pomohlo a prestalo to robit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)