Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

1.9 TD - rostlinny olej
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rrob



Založen: 29.7.2009
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 2:21 pm    Předmět: uuuuuz Citovat

Tak jsem nalil 10L slunecnicoveho z akce 26Kc/L. Nevim kolik mi zustalo v nadrzi nafty (0 - 10L) pac mi asi nefunguje uplne presne palivomer (nekdy jakoby ukazuje a pri nekterem nastartovani se zvedne cca do pulky a zustane tam, i kdyz to neni pravda).
Ujel jsem 10km a nepozoruji zadnu zmenu, takze se asi podarilo .)
Ale jeste jsem furt trochu neverici, jdu vycistit palivovy filtr, jsem zvedav co z nej potece. Az dojezdim nadrz a naliju do ni jen olej, tak asi az pak uverim .)
Pak skocim k asiatum a ukecam je o vyfrytovany olej.

Je to mirne neuveritelne, jezdit zadarmo ze .)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jawasaki



Založen: 9.5.2010
Příspěvky: 36
Bydliště: Dolní Roveň - Pardubice

PříspěvekZaslal: st červen 22, 2011 7:16 pm    Předmět: Citovat

čus bus, já jezdím s Mitsubishi Lancer 1.8D od roku 2009 v letě na naftu řízlou rostliòákem z akcí v krámech. Žádnej problém zatim, jen to chce nezapomenou před podzimkem začít jezdit na naftu a pak vyměnit palivák ptž už jsem takhle 2x v zimě zustal stát. Zbytky oleje zatuhly ve filtru a konec. Myšleno samo bez předehřevu. Letos už teda nejezdím neb ty tam jsou akce oleje za 19/L subjektivně mi přišlo že na RO má motor takovej kulatěší klepot než na MN. Teď jezdím už od ledence na SMN za 29,90 / L a je to podobný akorát je to holt dražší a tak krásně to voní už míò. Jinak se SMN sem v mrazech neměl žádnej problem, naopak kdysi sem natankoval ještě u Aralu nebo co to bylo za firma MN ArcticDiesel a v noci -15 mi to zatuhlo a do práce sem jel starou stodvácou která prostě klapala za každejch okolností než jí snědla koroze. Takže RO jestli máš dobrý ceny se nebát. S tím vyfritem bejt opatrnej a doporučuju načíst na stránkách dieselpower forum. Tchán mě jednou zastavil a řiká, sakra já mám hlad, tobě to voní jak kdybys jezdil se stánkem s klobásama Very Happy

takže a to jezdí a voní Very Happy
_________________
X2 2.0 16V break 98 ve fázi zmrtvých vstání
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ČERT_z_Bx



Založen: 13.10.2008
Příspěvky: 294
Bydliště: LIBERECKO v Czechbordelu

PříspěvekZaslal: čt červen 23, 2011 9:06 pm    Předmět: Citovat

Vzpomněl jsem si na ideální předehřev, stačí z vraku auta s automatem vykuchat většinou levou stranu plastu z chladiče, kde je ohřev oleje pro automat a při troše FANTAZIE A ŠIKOVNOSTI jE Z TOHO NÁHØEV PALIVA JAK VÍNO
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PavelX2



Založen: 26.11.2009
Příspěvky: 172
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 6:05 am    Předmět: Citovat

To by bylo pěkný , ale ohřívat to začne moc pozdě . . . Ohřev je potřeba dát do malýho okruhu chlazení .
_________________
X2 1999 HDI 80kW Exclusive . . . repasuju alternátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ČERT_z_Bx



Založen: 13.10.2008
Příspěvky: 294
Bydliště: LIBERECKO v Czechbordelu

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 6:25 am    Předmět: Citovat

Však jo, Pavle přes šroubení bych přiváděl a odváděl vodu a celé těleso bych utopil v tom stolním či jiném oleji co na něj hodlám jezdit, nebo varianta dvě, je to celé měděné, napájet víčka do jednoho přívod z nádrže, do druhého vývod k čerpadlu a jeden vývod k nádrži a palivo popotlačovat od nádrže čerpadlem. Pokud by to fungovalo v malém okruhu, po chvíli by se musel do nádrže vracet horký přebytek oleje a ohřívat obsah nádrže. Netvrdím že by to muselo fungovat stoprocentně, ale muselo by se polaborovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MacoLM



Založen: 17.11.2007
Příspěvky: 163
Bydliště: Martin / Slovensko

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 6:40 am    Předmět: Citovat

ahojte kluci. poradite mi, ako si vytvorit filtracku na stary olej?

doma nam ostava olej z fritezy...je to par litrov za rok, ale je to skoda vyliat do kanala a ani by sa to nemalo. chcem si spravit nejaku samospadovu filtracku trebars z bandasiek z destilky. ale neviem ake filtracne medium pouzit. staci ta zdravotnicka vata,alebo co by ste poradili? aby som si nezasral palivovy system bordelom z jedla.
potom by osm to obcas primiesal do nafty a za usetrene € by sa dal kupit dalsi olej do domacnosti, kedze cena je rovnaka ako nafta:-)
_________________
X2 1.9TD rv. 1999 Break
klima, abs, 4xabg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ČERT_z_Bx



Založen: 13.10.2008
Příspěvky: 294
Bydliště: LIBERECKO v Czechbordelu

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 7:19 am    Předmět: Citovat

na tohle minimum množství ti stačí přefiltrování za pomoci sítka a trychtýře. na sběrnou nádobu postavíš trychtýř, do něj kuchyòské sítko a vyložíš jej papírovou kuchyòskou utěrkou. Na okrajích si můžeš pomoci zakolíčkováním. Na utěrku naleješ olej, ten prosákne přes ní do trychtýře a steče ti dolů do nádoby. Veškeré nečistoty ti potom zůstanou na utěrce. Pokud tan mepoužiješ sítko, přefiltruje se to také, ale za daleko delší dobu. Filruj za tepla, olej je pak řidší, strávíš s tím míò času.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kapitán



Založen: 9.5.2009
Příspěvky: 243
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 8:01 am    Předmět: Citovat

Já to scedil přes sítko a poté filtroval přes papír. filtr na kávu do překapávačů.Nějakou dobu to trvalo ale není kam spěchat.
Jinak na nějakém fóru (diesel fórum?) byly i foto upraveného Sharana (Alhambra ? Galaxy?) ten měl dvě nádrže.na olej měla vyhřívání výfukovými plyny,po dosažení nějaké teploty přepínal z nafty na oil.
_________________
současnost
Xantie 18,i 16V rv 1998
minulost
P-405GRD break (papírově1,8TD)
Citroen BX14RE
Š105M
Seat Ibiza 1,8GLD
F125P 1300
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MacoLM



Založen: 17.11.2007
Příspěvky: 163
Bydliště: Martin / Slovensko

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 9:16 am    Předmět: Citovat

diky za odpovede, ten filter do kavovaru vyzera byt dobry napad. chcel by som to take, ze by som tam trebars nalial naraz 5 L oleja a nechal ho samovolne pomaly ztekat do zbernej nadoby, aby som nad tym nemusel stat. tak by nevadilo, keby filtracia trvala dlhsie.
A aky ten olej musi byt? nevadi aj ked je starsi, resp. viackrat pouzity? lebo z fritezy sa olej vyhadzuje az ked bud zacne byt husty,alebo smrdiet, pripadne sa zencisti niecim. fritezu mame s chladnou zonou na spodu, tak sa vnej odrobinky nepripaluju,ale padnu na chladnejsie dno (super fritak z lidla Smile )
_________________
X2 1.9TD rv. 1999 Break
klima, abs, 4xabg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelX2



Založen: 26.11.2009
Příspěvky: 172
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 11:33 am    Předmět: Citovat

http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=82470
_________________
X2 1999 HDI 80kW Exclusive . . . repasuju alternátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honza1



Založen: 28.9.2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 6:03 pm    Předmět: Citovat

k urychlení filtrace pomůže podtlak na straně, kam kape čistý olej. A trochu ohřát, jak psal Čert. Ale na pár litrů za rok je to blbost komplikovat a mělo by stačit to nechat jen tak samovolně Smile
_________________
2,0 HDi Activa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MacoLM



Založen: 17.11.2007
Příspěvky: 163
Bydliště: Martin / Slovensko

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 6:08 pm    Předmět: Citovat

diky moc. pomohli ste mi. precital som aj to dieselforum. no je to iba par litrov za rok... nebudem to liat do kanalu, ked na to mozem jazdit Smile tak si zriadim nejaku malicku filtracku.
_________________
X2 1.9TD rv. 1999 Break
klima, abs, 4xabg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)