Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výměna xantie s benzínu 1,8 16V na HDi 2,0 80kW
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
michal



Založen: 9.5.2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2011 8:41 pm    Předmět: Výměna xantie s benzínu 1,8 16V na HDi 2,0 80kW Citovat

Zdravím chtěl bych si vyměnit xantií s benzínu na naftu najezdím ročně asi 15000 až 18000tis. a benzín ten moc žere akorad nevím jestli se to zase vyplati skrz udržbu HDi libí se mi tahle http://www.tipcars.com/citroen-xantia/20-hdi-excl-kuzeklima-33490768.html ale nevim v jakém bude stavu a kilometrum taky moc nevěřím podle info s citroen je původem s italie a měla v roce 2002 98 000tis. kilometru. Nevíte na kolik přijde dovoz s německa? Dík moc zarady
_________________
Citroen Xantia break 1,8 16V 99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2011 9:44 pm    Předmět: Citovat

vr. 2002 - 98 tis a vr. 2011 - 139tis Laughing koukni na tu řidičovu sedačku , ta vošoupaná kůže Rolling Eyes
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dukoz



Založen: 20.10.2008
Příspěvky: 25
Bydliště: okr. Přerov

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2011 8:37 am    Předmět: Citovat

Taky mám to samé z itálie. Kožená sedačka ošoupaná úplně stejně už při nákupu, kdy bylo na tachometru 124tkm. Podle PaMovy diagnostiky to bylo cca o 100tkm upravené, takže pokud i ty si připočteš cca 100tkm a nebude ti to vadit, tak to vezmi (samozřejmě pokud to bude v dobrém stavu a motor bude mít pravidelný zvuk). Auta z itálie mají i nějakou výhodu - např. skoro žádná koroze (nesolí se tam), ale typický ital je pouze uživatel, auto si moc nehýčká, dál je trochu čuně (ale nemá v autě takový binec jako francouz).
Jinak já jsem moc spokojený, zatím jsem najel cca 50tkm za 2,5 roku, náklady na údržbu: hydraulika (3 děravé koule + 2x LHM) 6.000,- , rozvody 4.500,-, 3x olej + filtry cca 4.000,-, podávací čerpadlo 2.000,- , brzdové desky přední 1.800,- , relé zadního stěrače 300,- , čep řízení 400,- , stabilizátory 1.100,- , opravná sada zadního brzdiče 200,-Shocked
Už mě čeká jen doopravit elektriku v pátých dveřích a pravých zadních. Většinu si dělám sám, hydrauliku PaM a díly beru od BOBa z Hulína.
Nepočítám gumy a naftu Smile
_________________
X2 2.0HDi Break Exclusive, plná výbava bez bufiku a vyhřívaných sedaček, 1999 5,79 l / 100 km
Favorit LSe ecotronic 6,8 l / 100 km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2011 4:42 pm    Předmět: Citovat

stejnou otázku jsem řešil loni napodzim a nakonec jsem neměnil auto, ale dodělal LPG, cena přestavby 25 000,- ročně najezdím 25-28 tisíc km.
cena na jeden km při benzínu necelý 3,- u plynu 1,60 kč
při jízdě rozdíl nepoznám, maximálně zapípá spínač lpg když dojde plyn, ale i tak auto jede normálně dál na benzín.
výhody: máš auto, který znáš, nemusíš "vychytávat mouchy", jestli dobře počítám je to trošku levnější než nafák, cena plynu je přibližně poloviční proti benzínu i naftě a asi ještě dlouho ten poměr udrží
nevýhody: je to něco navíc v autě, ne každej to nainstaluje tak, aby nekomplikoval další servis, nemůžeš parkovat všude (třeba v mercury v čb jsou podzemní garáže a je tam zákaz vjezdu lpg), sám bys měl mít garáž větranou a ne níž než terén (plyn je težší než vzduch, při úniku se drží dole a hromadí se), nevím jak je to s tunelama, údajně je jen jeden v evropě, kam nesmí auta s lpg, každej rok musíš na revizi zařízení
auto z itálie kupoval loni otec (renault clio) přes zimu nejezdil, ale auto vypadá dobře, je čistý, bez koroze, bez odřených sedaček i volantu, sem tam chybí nějaká drobnost, ale jinak se zdá ok, překvapily mě na něm zimní gumy, dovez mu ho člověk, kterej vozí z itálie už přes 10 let a nemá problémy.
jestli najezdíš do těch 20 tisíc ročně asi by bylo lepší hdi, ta přestavba by se ti vracela dýl než mě. já nebejt spojky jezdím vesele pořád dál, ale taky je to taky moje blbost, moh jsem jí vyměnit preventivně ještě před přestavbou (zároveò s rozvodama), to už měla najeto 170 tisíc
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alda



Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 70
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt květen 19, 2011 10:03 am    Předmět: Citovat

Zdarec,

ta stříbrná xantie už je v nabídce nejmíò rok, takže pokud se s tím autem nejezdilo nebo to někdo občas neprotočil, asi bych do toho nešel. Měl jsem ji vyhlídlou už loni v srpnu, když mi odešlo moje Hdi, ale naštestí se mně ujal odborník josef2, dej mů pánbůh věčnou slávu, a díky němu jsem nemusel měnit mou už vychytanou Xantuši.

Alda
_________________
Alda

XA I Break, r.v.97, 1.8i 8V, 8l/100km
černý ďábel na komfortech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Alda



Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 70
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt květen 19, 2011 10:06 am    Předmět: Citovat

Jo a tenkrát byla v nabídce tuším za 65 nebo 68 tisíc, je vidět, že ceny za tu dobu klesly i v Brně.
_________________
Alda

XA I Break, r.v.97, 1.8i 8V, 8l/100km
černý ďábel na komfortech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Raww



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: pá květen 20, 2011 9:23 am    Předmět: Citovat

PaM napsal:
vr. 2002 - 98 tis a vr. 2011 - 139tis Laughing koukni na tu řidičovu sedačku , ta vošoupaná kůže Rolling Eyes


Taky mám kůži, ale takovejhle stav jsem nedocílil ani při nájezdu cca 400tis.km Very Happy
_________________
X2 Break 2,1TD Exclusive, HA, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michal



Založen: 9.5.2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá květen 20, 2011 10:46 am    Předmět: Citovat

co si myslite o HDi které má nalitany přes 200000 tisíc?co bych měl očekavat za opravi po 200000 km. dík moc za rady
_________________
Citroen Xantia break 1,8 16V 99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: so květen 21, 2011 9:23 am    Předmět: Citovat

na to je ve¾mi komplikovaná odpoveď. Závisí ako sa auto jazdilo a ako sa servisovalo. Či je jazdené v meste, alebo na dlhé trasy, ako často sa menil olej atď.
Moja bývalá XA má momentálne 300 000 (kupoval som s 230 000) a pokia¾ viem, na motore je všetko pôvodné (vstrekovače, turbo, čerpadlo). Olej som menil čo 20 000 / 1 rok, úbytok som mal tak 1cm na ryske, čiže som nikdy nedolieval. Používal som VIF aditívum.
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Derby-Senda



Založen: 14.7.2007
Příspěvky: 71
Bydliště: Nový Oldřichov

PříspěvekZaslal: so květen 21, 2011 10:36 am    Předmět: Citovat

Tak moje hdi má už skoro 270 tis a zatím žádné vážné opravy sice už začína dosluhovat ale zatím se drží problemy sem měl jenom se silenbloky vlastně všechny co na autě sou jinak před třemi lety při nákupu 223 tis byla řidičova sedačka taky uplně prodřená dle servisky a knihy jízd by měli kilometry sedět

jinak měnim olej filtry pravidelně a nikdy nedolivam spotřeba i při rychlé jízdě z vozíkem 6,5 l
_________________
Xantia Break 2.0HDi 80kw 11/2000 Exclusive stříbrná střela spotřebu držím pod 6l/100km Tempomat, ostřik světel, vyhřívané sedáky, LED denní světla, xenony, LED obrysovky-blikače-podsvícení interieru, Palubní PC
Diagnostika Lexia 3, PP2000, ELM 327
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: so květen 21, 2011 12:28 pm    Předmět: Citovat

Raww napsal:
PaM napsal:
vr. 2002 - 98 tis a vr. 2011 - 139tis Laughing koukni na tu řidičovu sedačku , ta vošoupaná kůže Rolling Eyes


Taky mám kůži, ale takovejhle stav jsem nedocílil ani při nájezdu cca 400tis.km Very Happy

Jenže každý to Rawe nemaže indulonou či olejem každou neděli jako ty Smile Wink
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomcat



Založen: 28.4.2008
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2011 9:38 am    Předmět: Citovat

Po 200000-Sem tam nějaké ložisko,ale to není nákladná oprava.Motor je snad věčný,a přes 6litrů ani brát neumí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2011 11:21 am    Předmět: Hdi a kilometry Citovat

Já mám na HDI-čku v současné době cca 270 tisíc km, auto mám už 2 roky, dovezl jsem si ho z Německa. Za 2 roky náklady na údržbu a opravy doslova jen pár tisíc. Po dovozu jem měnil rozvody včetně vodní pumpy, 2x kost, gumy, ložisko v kole, a jinak jen filtry a oleje, ostatní vše ok. Na technickou jsem jel naprosto bez přípravy, a prošel naprosto bez problémů, jen jedna lehká závada. Technik říkal že tam něco najít musí, že desetileté auto by bez závad vypadalo dost podezřele.
Kilometry jsou díky servisce a balíku účtů ze servisů naprosto bez pochybností. HDI se neboj, rozhodně ale dej přednost individuálně dovezenému autu ze zahraničí, před naleštěným vrakem se zanedbanou údržbou a staženými kilometry koupeným u nás.
Ono na první pohled se múže zdát že auto s 300 tisíci km má hodně najeto, ale je to o údržbě. Já přivezl auto s rok starou baterkou a dva roky po výměně turba (dali tam úplně nové a stálo asi tolik kolik já platil za celé auto). Taky tam v Německu měnili čelní sklo - a světe div se, pojišovna zaplatila na cent přesně stejnou částku jaká stála na účtu ze servisu.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alien



Založen: 29.1.2007
Příspěvky: 224
Bydliště: Prágl four

PříspěvekZaslal: st květen 25, 2011 11:22 am    Předmět: Citovat

tomcat napsal:
Po 200000-Sem tam nějaké ložisko,ale to není nákladná oprava.Motor je snad věčný,a přes 6litrů ani brát neumí.


Přes šest litrů to bere úplně s přehledem. Přestaòte už konečně vyloženě lhát! Prostě je to auto a má jakousi spotřebu! Ano, spotřeba je malá, to je věta, která tu má zaznít. Ale to že ono a tamto a někdo to a ten druhý tamto, zapomeòte.

Zdar.
_________________
Inu přišel čas na výměnu.
Hádéíí

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st květen 25, 2011 11:56 am    Předmět: Citovat

Ali, nebuď "pan Zřídkaveselý" na spritmonitor.de je 96 HDI Xa a průměr všech je 5,91. A dobrá polovina lidí tam jezdí dlouhodobě pod 6 lirů ...
http://www.spritmonitor.de/en/overview/12-Citroen/96-Xantia.html?fueltype=1&fuelsort=1&gearing=1&exactmodel=hdi&powerunit=2

A fšickní lžou
Wink
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)