Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Řízení, hydraulika, geometrie přední nápravy

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Voloďa



Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st květen 09, 2007 6:35 pm    Předmět: Øízení, hydraulika, geometrie přední nápravy Citovat

Ahoj, přátelé pohodlí a Xantií zvl᚝.
Chci se zeptat, jestli máte někdo zkušennost s následujícím:
- při stání auta a otočení kol do rejdu (nejmarkantnější do plného rejdu) mi hydraulika na mé Xantce I, sedan 2.0i 8V, r. 1995, zvedne předek, a to dost. Pokud nadále stojím na místě, po chvíli zase předek "spadne" do normální jízdní výšky.
Pokud se však v té poloze zvednutého čumáku a s koly v rejdu rozjedu, a to pomalu, je znatelné a slyšitelné, že se vnější kolo v rejdu neodvaluje, ale smýká (zvýšenou polohou se změní geometrie přední nápravy).
Když se rozjedu svižněji, (nemyslím, že bych gumoval asfalt, ale normální rozjetí), tak je cítit na volantu i autě jakoby kmitání kol vracejících se do přímého směru a zároveò se předek vrací do jízdní polohy.
Samozřejmě chápu změnu geometrie př. nápravy při zvednuté poloze, jen nevím, a proto se chci zeptat, jestli je to samotné zvedání při kolech v rejdu normální, nebo jestli to signalizuje nějakou závadu na nápravě nebo hydraulice.
Na minulém autě - BX 1.9 GTi 16V (mimochodem - to byla raketa) se nic takového neprojevovalo, ale ten systém hydrauliky je u Xantky už přece jen o něčem jiném.
Doufám, že vás neodradilo moje delší psaní, a předem díky za Vaše názory a rady.
Ahoj, Voloďa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LHM



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 61
Bydliště: SLANÝ

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2007 6:13 am    Předmět: Citovat

Zdravim . Tenhle problem jsem řešil loni a všichni mi radili namazat korektor,vyměnit LHM,dofouknout koule ,tak jsem to všechno udělal a nic ! Stejně jako tobě i mě se zvedá předek vždy když mám kola v rejdu a rozjíždím se ,a taky se mi rozklepe volant a hlavně řadička a cítím jak se kolo neodvaluje ale jde trochu smykem a hned jak narovnám volant tak se to srovná . Když mám kola rovně tak se mužu rozjet jak rychle chci a je to v pohodě ,ale kdyby jsem chtěl vyrazit z křižovatky a zatáčel tak z toho vypadnu . Je pravda že se auto musí trochu přizvednout když dáš kola do rejdu ,protože se při zatáčení se otočí pístnice a na ní je stabilizační tyčka která je spojena se stabilizátorem který pohne korektorem a zvedne se to cca. 2 až 4 cm , ale mě se to zvedne až na doraz . Ted jsem narazil na kluka kterej se vyučil v citroenu a dělá na vrakáči citroenu a ten tvrdí že to dělal jen jednou a že to je bud korektor nebo to přepákování . Pokud mi to opraví tak dám vědět ,ale geometrie to asi nebude. Hodně zdaru .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Voloďa



Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2007 5:46 pm    Předmět: Citovat

Taky Tě zdravím.
Ptal jsem se na to známého, který Citroeny dělá a on mi tvrdil, že je to normální. Mně se to ale normální nezdá. Jsem téhož názoru jako Ty v tom, že mírné přizvednutí tam být musí, s ohledem na pootočení pístnic, ale určitě to nemá jít tak vysoko.
Budu se taky ještě poptávat. Jakmile bude mít někdo z nás nové informace, tak si je sdělíme.
Zatím díky, měj se fajn.
Voloďa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LHM



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 61
Bydliště: SLANÝ

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2007 12:37 pm    Předmět: Citovat

Zdar kolego tak jsem včera přivezl auto ze servisu a je to OK . Ten člověk co mi to opravoval mi říkal že muže být chyba vpřepákování korektoru ,ale nakonec mi seřídil výšky obou náprav ( mám to níž o 5cm vpředu a vzadu o 3 ) . Nic se neklepe a dělá to co to má dělat. A hlavně to byl první člověk kterej mi hned neměnil všechny nejdražší díly hydrauliky . Zkus si nechat nastavit výšky a uvidíš.

Naposledy upravil LHM dne so červen 02, 2007 4:42 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2007 2:32 pm    Předmět: Citovat

zdravim,mne to síce nedela,ale i tak bych byl rad(jestli to neni tajne)kdybys mi mohl sdelit kontakt na ten servis/cloveka.Dobrej servis na citrona se vzdycky hodi.Cau JiRaY
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Voloďa



Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2007 7:20 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, LHMe a také JiRaYi.

Díky za dobrý tip.
LHMe, byl bych rád, stejně jako JiRaY, kdybys (pokud můžeš) nám dal kontakt na toho "dobrého člověka", protože co jsem se zatím poptával u tzv. "odborníků na Citroeny", tak ve mně moc důvěry nevzbudili, protože mě vesměs buď odbyli s tím, že to Xantie dělají, nebo naopak chtěli vyměòovat půl auta za těžké peníze.

Každopádně Ti, LHMe, děkuji a gratuluji k uvedení Xantušky do OK stavu.

Zdravím Tebe i JiRaYe, Voloďa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)