Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

zámky a centrál
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2007 5:06 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, na 90% nemáš v klíči žádný imobilizér, kopie klíče stojí tak 250kč, tak bych to risknul. Brácha to tak úspěšně řešil na X1 1.9Td '94.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2007 2:16 pm    Předmět: Citovat

Musíš do servisu citroën Wink
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kirkiz



Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2007 6:47 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem ty zámky rozdělal, není to nijak náročné a oprava je celkem jednoduchá:
-sundat tapecírung (návod někde na xyntiaclubu)
-povolit zevnitř (10 klíč) kliku a vyndat ji ven (pozor na plastové držáčky táhel)
- z boku zámku je zajišovací planžetka, tu zasunout a vytlačit vložku zámku
- sundat plastovou krytku z druhé strany oproti zasouvání klíče
- pomalu vytáhnout vinutou pružinku a vnitřní "obal" vložky (pozor na dvě aretační kuličky o průměru asi 0,5mm (špatně se hledají Smile)
- špička klíče na konci zajíždí do takové rybiny, která je dost subtilní a časem se zatláčením klíče rozevře takže nevytlačí dvě vysouvací části, které následně nezapadnou do drážky, která otáčí mechanismem zámku a ten nepohne s centálem. Jednoduše jsem mírným poklepem "sevřel" tu část rybiny, do které se opírá špička klíče, takže teď ani není moc potřeba klíč dotláčet a hlavně - FUNGUJE TO.
- pak už jen dát to vše dohromady Smile))))

Čerpáno z http://citroeny.cz/forum/viewtopic.php?t=7333&highlight=oprava+zamku od uzivatele : dedek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: st červenec 25, 2007 9:29 am    Předmět: Citovat

Žulda napsal:
Na volantu je kontrolka airbagu.

ok2ucx napsal:
Zdravím,

při tomto tématu se chci zeptat: mám X1 1995 1.9TD, bez pinpadu a bez dálkového ovládání rádia na volantu. Místo toho je na volantu jen jedna červená LEDka, která se při otočení klíčku na pár sekund rozsvítí a pak zhasne. Vypadá to jako imobilizér. Jenže jsem se dnes shodou okolností šoural v okolí spínací skříòky a nepřipadá mi, že bych tam viděl nějakou čtečku toho čipu z klíče. Ani ve schématech jsem nenašel zmínku o imobilizéru (teď nemyslím ten číselný).

Tak má X1 klasický čipový imobilizér nebo ne? Anebo na co je jinak ta LEDka na volantu?

Jelikož mám jen jeden klíč (s infračerveným DO), uvažuji, že si nechám udělat kopii pro případ ztráty, ale nejsem si jist, jestli tedy bude fungovat i pro startování či ne?

Poradíte?

Díky, Pavel



jk napsal:
Jestli se nemýlím, tak auto co má imobilizér má na přístrojovce žlutý symbol klíče, který krátce blikne po zapnutí zapalování. Pokud nemáš v klíči imobilizér, tak si náhradní klíč nech pouze okopírovat u někoho, kdo se výrobou klíčů živí.


Jojo, je to tak, potvrzuji - kontrolka airbagu.

V klíčku žádný imobilizér (v tomto konkrétním autě, 95 1.9TD). Replika klíče za 240Kč a chodí jako víno.
Replika IR dálkáče ze šuplíkových zásob a jedno odpoledne práce...

Pavel

P.S. Ale jak rozkuchat plasty kolem volantu (bez demontáže volantu) u X1, na to jsem zatím nepřišel...
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)