Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Diagnosticka kontrolka - motor v nouzovem rezimu :(

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
endrju



Založen: 15.5.2007
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2007 4:03 pm    Předmět: Diagnosticka kontrolka - motor v nouzovem rezimu :( Citovat

Ahoj ahoj
Mam dosti zaludny problem. Po koupi Xantie 2.0 HDi se mi zacala rozsvecet diagnosticka kontrolka (v drtive vetsine pripadu pri jizde ustalenou rychlosti okolo 110)... Projevovalo se to asi jako u vsech techto pripadu - proste se motor prepnul do nouzoveho rezimu a po zhasnuti a opetovnem nastartovani motoru sice kontrolka svitila, ale auto vykon chvili melo... ja jsem taky vypozoroval, ze kdyz se motor porad vytaci (staci do 3000) tak si kontrolka muze svitit jak chce, ale vykon je porad v pohode... jinak kontrolka se sama rozsvecovala a zhasinala po zhruba 100 km jizdy - asi je to velka nahoda, ale nekolikrat se to fakt stalo skoro presne... tak jsem auto zavezl do servisu pana Vasendy v Praze... Ten na asi ctvrty pokus (vzdy mi vratil auto ze je spravene ale proste se to znova rozsvitilo) mi vratil auto s tim ze vymenil intercooler(uplne novy) a turbo (to bylo jen nejake starsi pouzite) ... Po teto vymene mi auto slapalo jak hodinky nicmene po asi 8000 km se zase rozsvitila kontrolka (zase na dalnici asi ve 120) a nasledoval klasicky prubeh -> nouzouvy rezim -> pri vytaceni motoru vykon porad v pohode -> po zhasnuti a nastartovani vykon chvili i pri svitici kontrolce bez vytaceni... tak jsem auto zavezl reklamovat k panu Vasendovi nicmene ten mi po 4 dnech rekl, ze na diagnostice to vubec nic neukazalo (auto jsem tam privezl bez svitici kontrolky) a ze proste nevi co s tim ma delat at to dam opravit do jineho servisu Sad ... vas tedy zadam o radu co mam delat a kam to zavezt (muze to byt okoli znojma, brna, prahy)... jsem z toho docela zoufaly Sad kdyz jsem auto vezl reklamovat ptal jsem se jestli nemuze neco nicit turbo, ale to pry je blbost... po vymene turba jsem se snazil jezdit, tak abych mu co nejmene ublizoval, ale bohuzel ani to nepomohlo... diky za kazdou radu nebo napad...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2007 7:15 pm    Předmět: Citovat

nevim jak u xantie ale u některých aut se ta chyba musí objevit několikrát a taky aspoò po určitou dobu než se zapíše do diagnostiky ale ruku do ohně za to nedam jen jsem to v jednom servise náhodou zaslech takže věřim že tě to trápí ale chvilku bych s tim zkoušel jezdit a pokud možno když se rozsvítí tak šup do servisu.... ale je to jen nápad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
endrju



Založen: 15.5.2007
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne květen 20, 2007 9:04 pm    Předmět: Citovat

Kontrolka se rozhodne rozsvitila vickrat a svitila i delsi dobu... ted se ji ale nejak nechce... ale neverim tomu ze to je "opraveny" do servisu s tim pojedu kazdopadne akorat nevim do ktereho...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Robert



Založen: 25.12.2006
Příspěvky: 35
Bydliště: Holetín u Hlinska v Č.

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2007 6:33 am    Předmět: Citovat

jedny příznaky, ale desítky příčin,... asi tak bych charakterizoval tuhle vadu. Pokud se někdy rozsvítila kontrolka motoru, měla by být závada zapsaná, některé závady se zapíšou a ani se kontrolka nerozsvítí (ty méně nebezpečné). Øešil jsem tohle už několikrát, nikdy nebylo příčinou turbo jako takové, ale vždy něco na jeho regulaci, např i špatný typ výfuku tuhle situaci zhoršuje spolu s přicpanm filtrem sání. Většinou přecházím všechno, co je jen možné dát ve spojitost s tímhle chováním. Ono jedno dílčí zlepšení nemusí nic znamenat, když se těhle malých prkotin sejde deset, je výsledek znát. A v to vidím i příčinu - nic nemusí být úplně špatné, ale deset ne 100% dílů udělá v součtu tuhle závadu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)